Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bieg Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Bolesławiec 2023 zakończony
14240
M21W2
11 marca 2023r. o 13:33
~~sędzia TK Piotrowicz napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): ~~sędzia TK Piotrowicz , dlaczego tak nie lubisz mojego brata że pokazujesz że jest plotkarzem i pticą co własne gniazdo
kala .


Lucjan lubię go , lubię go za to że jak nikt inny, zna się na ludziach . My sędziowie Lucjan tak mamy.


Lubisz plotki , on ci ich dostarcza , wszystko mi wyjaśniłeś , znasz to ;

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
11 marca 2023r. o 13:51
M21W2 napisał(a): Janusz , nadal nic nie rozumiesz , Sąd wydając wyrok w 2000 roku nie miał ekspertyz grafologów i dowodów jakie zawierały teczki Kiszczaka .

To sąd po zapoznaniu się z tym wszystkim uznał dokumenty dotyczące " Bolka " Wałęsy " za prawdziwe .

" Lech Wałęsa będzie musiał przeprosić Sławomira Cenckiewicza, któremu zarzucał sfałszowanie dokumentów dotyczących współpracy "Bolka" ze Służbą Bezpieczeństwa."

" Lech Wałęsa będzie musiał przeprosić Sławomira Cenckiewicza. Po dwóch latach historyk wygrał z byłym prezydentem i legendą Solidarności proces o ochronę dóbr osobistych. Wałęsa wielokrotnie zarzucał Cenckiewiczowi, że ten sfałszował dokumenty dotyczące tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Bolek". Sąd stwierdził, że to nieprawda."

" Sąd Okręgowy w Warszawie w ustnych motywach swojego orzeczenia wyraźnie wskazał, że w toku procesu pan Lech Wałęsa nie przedstawił żadnego dowodu, z którego wynikałoby, że jego zarzuty są prawdziwe."

Piszesz - " Grafolodzy postawili się ponad prawem " , gdzie , ich zadaniem było ocenić autentyczność dokumentów i podpisów Wałęsy .

już ci pisałem Lucjan...Wałęsa od początku nie był z ''mojej bajki'' ;D
żeby nie było....nie tylko Wałęsa bo było obok niego kilku za którymi również nie przepadałem...w tym np. Frasyniuk którego zawsze uważałem za cwaniaka ...jakąś tam sympatią darzyłem wtedy Kuronia i ...Mazowieckiego...;D
ogólnie- nie interesowały mnie i nadal nie interesują żadne przynależności partyjne....
zawsze uważałem i uważam że każda partia to ''szambo'' ....jak nic innego potrafi psuć ludzi, łamać kręgosłupy i w żadnej z nich nie ma miejsca dla ludzi o naprawdę własnym zdaniu...
Pawlak ,Schetyna ,Kamysz ,Kukiz , Czarnecki, Morawiecki ...to największe ''asy'' ....;D


dlatego Lucjan jak nie będzie tu w tym kraju kolejnej ''wiosny ludów'' nigdy tu się nic nie zmieni...;D
latami będzie tutaj ''gra teczkami'' a teraz gra tym co i na kogo wyśledzi Pegasus...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
11 marca 2023r. o 14:02
Myślę że w temacie Wałęsy wszystko sobie wyjaśniliśmy , Kuroń , Mazowiecki , Michnik Frasyniuk bardzo szybko odsunęli się od Wałęsy , osiągnęli swoje cele , wtedy zdecydowanie było mi bliżej do Wałęsy , obecnie nie widzę różnicy .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
11 marca 2023r. o 15:54
M21W2 napisał(a): Myślę że w temacie Wałęsy wszystko sobie wyjaśniliśmy , Kuroń , Mazowiecki , Michnik Frasyniuk bardzo szybko odsunęli się od Wałęsy , osiągnęli swoje cele , wtedy zdecydowanie było mi bliżej do Wałęsy , obecnie nie widzę różnicy .


no właśnie Lucjan...
''osiągnęli swoje cele'' bo byli blisko Wałęsy...
jakież to prawdziwe Lucjan...
ale jak widzisz słowem nie wspomniałem o mkkwaczu....;D ...ty też ...
a przecież i on ''swoje ugrał'' grzejąc się w blasku Wałęsy pomimo tego że pewne sytuacje przespał....;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Platynowa Forsycja niezalogowany
11 marca 2023r. o 16:35
~~16okruJ napisał(a): Wszystkie sb-eckie teczki Kiszczaka są autentyczne ,oprócz 2 , które zostały spreparowane.
1. teczka Wojtyły.
2. teczka Kaczyńskiego .


Gario dałbyś sobie siana z tym przez Jurka wymyślonym nickiem , on ma ciebie …….
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Falco111 niezalogowany
12 marca 2023r. o 6:59
Mało jest państw, w których historia służy jako pałka do walki politycznej i zohydzania przeciwnika

W biografii księdza kapucyna Remigiusza Kranca (1910-1977) – kapelana 19. Pułku Ułanów Wołyńskich i Korpusu Ochrony Pogranicza w Ostrogu – pojawia się mało znany epizod związany z postacią gen. Karola Świerczewskiego, zabitego przez banderowców w Bieszczadach w marcu 1947 r. Śmierć – podobnie jak całe życie Świerczewskiego – była przez ponad pół wieku w Polsce mitologizowana. Napisano o nim dziesiątki hagiograficznych opracowań. Nazywano go człowiekiem, „który się kulom nie kłaniał”.

Taki tytuł nosiła m.in. panegiryczna książka Janiny Broniewskiej, opublikowana w nakładzie ponad 1 mln egzemplarzy, która miała w Polsce do roku 1989 aż 17 wydań. Była lekturą szkolną. Wpływ na budowę legendy Świerczewskiego miał też wybitny pisarz amerykański, laureat Nagrody Nobla, Ernest Hemingway. W słynnej powieści „Komu bije dzwon” ukazał heroiczną postać gen. Waltera walczącego z frankistami w latach 1936-1938 w Hiszpanii w czasie trwającej tam wojny domowej. Władysław Broniewski poświęcił Świerczewskiemu wiersz recytowany przez lata na różnego rodzaju akademiach szkolnych, zlotach harcerskich i uroczystościach wojskowych. Frazę z tego wiersza: „Nie o każdym śpiewają pieśni, nie każdemu stawiają pomnik” wykuwano na tablicach i monumentach poświęconych gen. Walterowi. Kilku wybitnych polskich rzeźbiarzy, m.in. Xawery Dunikowski (1875-1964), Alfons Karny (1901-1989), Gustaw Zemła (ur. 1931) i Franciszek Strynkiewicz (1893-1996), tworzyło jego popiersia w brązie i kamieniu. W 1953 r. Wanda Jakubowska nakręciła monumentalny, dwuczęściowy film fabularny „Żołnierz zwycięstwa”, w którym zagrała czołówka polskich aktorów: Andrzej Łapicki, Władysław Hańcza, Tadeusz Janczar, Andrzej Bogucki, Jerzy Duszyński, Jan Kurnakowicz, Gustaw Holoubek (zagrał Feliksa Dzierżyńskiego). Gen. Świerczewskiego portretował też Tadeusz Kulisiewicz – wybitny polski rysownik oraz kilku polskich malarzy batalistów.

Ale przyszedł czas zmian politycznych w Polsce po 1989 r. i postać Świerczewskiego stała się przedmiotem walki politycznej, lustracji i w końcu ostrej „dekomunizacji”. 1 kwietnia 2016 r. Sejm RP po niezwykle emocjonalnej dyskusji przyjął ustawę „dekomunizacyjną”, która miała być wykonana bezwzględnie, z zagrożeniem karą dla samorządów, które by ją zlekceważyły bądź ociągały się z jej wdrożeniem. Tak zaczął się proces masowej likwidacji pomników z czasów PRL, w tym również Świerczewskiego. Przy rozbieranych monumentach czasem emocje sięgały zenitu. Zdarzało się, że dochodziło do rękoczynów. Uczestnicy tych wydarzeń ubliżali sobie i obrażali się nawzajem.''

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Emerytka z Żeliszowa niezalogowany
12 marca 2023r. o 11:24
Nigdy nie poznamy prawdziwej prawdy historycznej. To co kiedyś było prawdą historyczną, dzisiaj jest nieprawdą, a nieprawda staje się prawdą. Prawdę i nieprawdę tworzą rządzący by osiągnąć zamierzone cele.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sebastian niezalogowany
13 marca 2023r. o 8:34
Na przyszły rok należy się zastanowić czy taki bieg pamięci dla uczczenia tych tzw. żołnierzy wyklętych organizować. Najlepiej nie angażować w to ludzi młodych. Prawda o żołnierzach wyklętych nie do końca jest prawdą. Przykład: Brygada Świętokrzyska, działalność,, Burego ''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.