Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Astronomia Bc i okolice :)

8971
#blazer1983 nieaktywny
3 czerwca 2012r. o 20:27
Witam wszystkich.
Postanowiłem założyć ten temat, gdyż interesuję się między innymi astronomią i fajnie było by poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach :)

Sam posiadam teleskop Synte 8" na dobsonie jak narazie bo apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

Jeśli są w Bc lub okolicach jacyś astro maniacy to niech się odzywają na forum.
Fajnie by było wybrać się na wspólne obserwacje i wymienić doświadczeniem ewentualnie pooglądać też inny sprzęt w akcji :)

Pozdrawiam i zapraszam do dołączania do dyskusji.

P.S. a to ja w akcji z moja syntą :)


Dopisane 03.06.2012r. o godz. 20:27:

Problemy z dodawaniem fotek wrrrrrrrrrrrrrr[img=1338748034_q16phvn.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~agg niezalogowany
3 czerwca 2012r. o 22:06
też mnie kręca takie tematy ale koncza sie wraz programem stellarium i ogladaniem nieba z balkonu, a tak p.s to wczoraj był przepiękny księżyc, jakis taki wielki:D no i czekam na wenus:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~goście2 niezalogowany
3 czerwca 2012r. o 22:19
Super teleskop :-) Jesteśmy początkującymi kupiliśmy dziecku teleskop i złapaliśmy bakcyla :-) Świetny teleskp, już sobie wyobrażam jakie daje atrakcje:-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
3 czerwca 2012r. o 22:27
Przy wszchodach i zachodach planet jak i slonca oraz ksiezyca daje sie zaobserwowac obiekty wiekszymi niz sa. Wiaze sie z tym wplyw naszej atmosfery na zakrzywienie linii swiatla ktore przez nia przechodza ;)

Golym okiem za durzo sie nie zobaczy :(
Moim telepem tez nie za wiele ale jeszcze go nie przetestowalem na maxymalnie ciemnym niebie :P

Niedlugo mam w planach kupic porzadne okulary do niego, a w sierpniu wybieram sie na zlot w okolice Jakuszyc :) jak jest ktos zainteresowany to zapraszam :))))
A tu link:
http://skyparty.pl/events/vii-ogolnopolskie-spotkania-astronomiczne-izery2012/
Naprawde warto :) mozna popatrzec przez roznego rodzaju sprzet jak i dowiedziec sie wiele ciekawych rzeczy od profesorkow z UW na wykladach, ktore odbywaja sie w dzien :)
Ogolnie atmosfera i ludzie tez sa spoko :)
Pozdro


Dopisane 03.06.2012r. o godz. 22:26:

~goście2 napisał(a): Super teleskop :-) Jesteśmy początkującymi kupiliśmy dziecku teleskop i złapaliśmy bakcyla :-) Świetny teleskp, już sobie wyobrażam jakie daje atrakcje:-)

Milo mi to slyszec :)
I witam w gronie astromaniakow.
Super to on moze nie jest ale da sie cos zobaczyc:)
Astrofoto to jest cos ale pod wzgledem kasy narazie u mnie odpada :(
Kiedys w przyszlosi moze sprawie sobie cos takiego ;) :
http://skyparty.pl/events/vii-ogolnopolskie-spotkania-astronomiczne-izery2012/

Do obserwacji wizualnych nie znajdzie sie lepszy w PL :P


Dopisane 03.06.2012r. o godz. 22:27:

~goście2 napisał(a): Super teleskop :-) Jesteśmy początkującymi kupiliśmy dziecku teleskop i złapaliśmy bakcyla :-) Świetny teleskp, już sobie wyobrażam jakie daje atrakcje:-)

Milo mi to slyszec :)
I witam w gronie astromaniakow.
Super to on moze nie jest ale da sie cos zobaczyc:)
Astrofoto to jest cos ale pod wzgledem kasy narazie u mnie odpada :(
Kiedys w przyszlosi moze sprawie sobie cos takiego ;) :
http://skyparty.pl/events/vii-ogolnopolskie-spotkania-astronomiczne-izery2012/

Do obserwacji wizualnych nie znajdzie sie lepszy w PL :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~goście2 niezalogowany
3 czerwca 2012r. o 22:31
Oooo super ! My zachwycamy sie księżycem choć ostatnio zachmurzone niebo, no i wenus . oczekujemy na bezchmurną noc i tniemy na wieś do rodzinki pohasać z teleskopem po pagórkach i okolicznych ciemnościach :) Dzieki za informacje ciekawa sprawa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
3 czerwca 2012r. o 22:43
Prosze bardzo :)
Jaki teleskop kupiliscie?
Jesli ktos ma ochote to zapraszam na obserwacje tranzytu wenus 5,6 czerwca za aniolkiem w podworku u mnie :)


Dopisane 03.06.2012r. o godz. 22:37:

Prosze bardzo :)
Jaki teleskop kupiliscie?
Jesli ktos ma ochote to zapraszam na obserwacje tranzytu wenus 5,6 czerwca za aniolkiem w podworku u mnie :)


Dopisane 03.06.2012r. o godz. 22:43:

Prosze bardzo :)
Jaki teleskop kupiliscie?
Jesli ktos ma ochote to zapraszam na obserwacje tranzytu wenus 5,6 czerwca za aniolkiem w podworku u mnie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~goście2 niezalogowany
3 czerwca 2012r. o 23:00
Teleskop Sky-Watcher Synta R-70/700 AZ-2 wiadomo nie jest to szaleństwo ale to na początek no i przede wszystkim to jest dla córki , nie myśleliśmy że tak się nam spodoba :] Księżyc widać pięknie, jak na razie mało zaobserwowaliśmy bo pogoda nie dopisuje za bardzo a i z wieżowca też za wiele się nie da , mamy go dopiero niecały miesiąc. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8236
#dante40 nieaktywny
3 czerwca 2012r. o 23:04
Co oglądaśeś przez ten teleskop?
Jakie masz okulary w komplecie?
wysłałem Ci info na priva.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza