Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Astronomia Bc i okolice :)

8088
#zero nieaktywny
9 czerwca 2012r. o 19:47
Ot taki cytacik - w temacie

A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne. . . A zatem, jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą. . . nazywają astronomią. . . Mikołaj Kopernik ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
9 czerwca 2012r. o 20:08
zero napisał(a): Ot taki cytacik - w temacie

A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne. . . A zatem, jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą. . . nazywają astronomią. . . Mikołaj Kopernik ;)

Oooo dobre :)
Nie znałem tego, fakt faktem jak dla mnie jesteśmy dziećmi gwiazd i każdy powinien znać jakieś podstawy ;)
Przypominają mi się lekcje fizyki w liceum. Ha ile rzeczy już uległo zmianie jeśli chodzi o teorie. Hehe
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8088
#zero nieaktywny
9 czerwca 2012r. o 20:13
blazer1983 napisał(a):
Przypominają mi się lekcje fizyki w liceum. Ha ile rzeczy już uległo zmianie jeśli chodzi o teorie. Hehe


A ile jeszcze teorii ulegnie zmianom - nauka pędzi do przodu niczym Ferrari :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
9 czerwca 2012r. o 21:00
zero napisał(a): A ile jeszcze teorii ulegnie zmianom - nauka pędzi do przodu niczym Ferrari :)

Tego nie wie nikt :P
Ostatnio było troche szumu w okół teorii Einstein'a a konkretniej tego, że nic nie może poruszać się szybciej niż światło ale jednak okazało się, że wkradł się błąd w obliczeniach.
Teraz fizyka dąży do unifikacji ogólnej teorii względności i wiekszość plavówek badawczych nad tym właśnie pracuje włącznie z CERN.
Ostatnio czytałem o przełomie. W unifikacji mikro i makro zjawisk fizycznych problemem jest oddziaływanie grawitacyjne. Ostatnio naukowcy odkryli, że grawitony zachowują się prawie tak samo jak para gluonów co może oznaczać duży krok na przód w kierunku stworzenia jednego prawa, które będzie miało zastosowanie w całej fizyce, subatomowej jak i w skali całego wszechświata. Mam nadzieję, że uda mi się dożyć tego momentu, a osoba, która dokona tego napewno dostanie nagrodę Nobla.
Jesli chodzi o najlepszych fizyków to moim ulubieńcem jest Stephen Hawking :D
Jest niesamowity, pomimo poważnej choroby znacznie przyczynia się do rozwoju fizyki i astronomii :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2012r. o 17:00
Jeśli pogoda dopisze mam zamiar w niedziele pojechać w plener na obserwacje.
Są chętni na wypad??
W aucie mam jedno miejsce, więc jeśli będzie więcej osób, to dojazd we własnym zakresie.
Miejscówka jakieś 20km od Bc w kierunku na Zieloną Górę.

Pozdro

Dziś to chyba nie za bardzo pogoda na te obserwacje.
Ostatnio to w ogóle kiepskie warunki do obserwacji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
10 czerwca 2012r. o 17:27
No niestety :(:(:(:(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8088
#zero nieaktywny
10 czerwca 2012r. o 20:35
otóż to, na pogodę "jeszcze" ludzie wpływu nie mają :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2012r. o 21:14
A tam nie mają.
W Moskwie jak jest defilada to zawsze pogoda jest 100%.
http://inwestycje.pl/gospodarka/Rosja-Budzet-na-rozpedzanie-chmur;88021;0.html
Samoloty rozpylają coś tam w powietrzu i słonko swieci
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.