Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bolesławiecka oświata z problemami
4617
#arti29 nieaktywny
28 września 2012r. o 9:52
~profesor napisał(a): likwidowac i nie zwracac uwagi na nauczycirlskie wypociny, powiem tyle , dyrektor szkoły zarabia 8500 zł , ksiegowa w podstawowce ponad 2600 zł gdzie w prywatnch firmach zarabiaja młodzi wykształceni ponizej 1700 z 2 jezykami, dalej wymieniac?? szkolnictwo kosztuje powiat jakies 75% wydatkow rocznie, dalej wymieniac ??? czy w tym kraju tylko gurnicy i nauczyciele maja byc uprzywilejowani bo im sie nalezy? dzisiaj ludzie mlodzi nie z takimi dyplomami sa i szukaja pracy a przez te wydatki na nauczycieli i szkolnictwo innym sie zabiera!!!!! precz z ta komuna szkolną , talis dobry nauczycielu ? to załoz swoja prywatna szkole dotecje unia daje!!!!



Zanim napiszesz kolejnego posta skorzystaj ze słownika ortograficznego jeśli wiesz co to jest :] . Sadząc po tym co i jak piszesz edukacja nie była Twoją mocną stroną :] Proponuję najpierw skończyć choć podstawówkę a potem wypisywac brednie na forum :>

Chwytaj dzień :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 września 2012r. o 10:02
~tato napisał(a): Moje dzieci chodzą do szkoły na zdjęciu. Klasy są 30 osobowe i nikt nie narzeka, nauczyciele raczej też nie, na wywiadówce pani wychowawczyni powiedziała że 30 osób w klasie jest to dla niej wyzwaniem, które podejmuje z dumą i ochotą. Takie podejście nauczyciela rozumiem. Moje dzieci nie są orłami w szkole ale nauczyciele nie zapominają o nich, jest wszystko ok. Popieram przedmówcę, w latach 90 ja też byłem w klasie gdzie było 32 osoby, nikt nie miał żadnych problemów z tego powodu.
Uważam że ten artykuł to tylko chęć zwrócenia na siebie uwagi i lansowanie się przed zbliżającymi się wyborami. (ONI mają tylko dwa lata do wyborów, my aż dwa na ich obserwację)


Zgadzam się ad. motywów tego tekstu natomiast 30 uczniów w klasie to przesada!W kolejnym poście napiszę jak może być ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 września 2012r. o 10:09
Uwaga! Ankieta nie działa - KAŻE SIĘ ZALOGOWAĆ DO FEJS-ZBOOKA
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 września 2012r. o 10:17
~ napisał(a):
~tato napisał(a): Moje dzieci chodzą do szkoły na zdjęciu. Klasy są 30 osobowe i nikt nie narzeka, nauczyciele raczej też nie, na wywiadówce pani wychowawczyni powiedziała że 30 osób w klasie jest to dla niej wyzwaniem, które podejmuje z dumą i ochotą. Takie podejście nauczyciela rozumiem. Moje dzieci nie są orłami w szkole ale nauczyciele nie zapominają o nich, jest wszystko ok. Popieram przedmówcę, w latach 90 ja też byłem w klasie gdzie było 32 osoby, nikt nie miał żadnych problemów z tego powodu.
Uważam że ten artykuł to tylko chęć zwrócenia na siebie uwagi i lansowanie się przed zbliżającymi się wyborami. (ONI mają tylko dwa lata do wyborów, my aż dwa na ich obserwację)


Zgadzam się ad. motywów tego tekstu natomiast 30 uczniów w klasie to przesada!W kolejnym poście napiszę jak może być ...


Bez względu na to czy działanie jest formą lansu czy nie to jest słuszne. Przynajmniej coś robi zamiast biernie godzić na obecną sytuację. Interesują mnie skutki nie pobudki tego Pana. Poza tym Małkowskiego temat bezpośrednio dotyczy. Jest rodzicem dziecka w wieku szkolnym
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Rodzic z niepublicznej niezalogowany
28 września 2012r. o 10:18
Moje dzieci uczęszczają do placówki niepublicznej. Wśród nauczycieli spoza tej szkoły słyszeliśmy same negatywy. Po podjęciu nauki mamy sporo powodów do stwierdzenia, że decyzja była dobra.
Po ukończeniu przedszkola nasze dzieci i ich przyjaciele rozeszli się do innych szkół. Krótkie podsumowanie po miesiącu nauki.
NASZE DZIECI to np. MACIEK
KOLEGA Z PRZEDSZKOLA TO IGOR

1. 3 września pierwszy dzień szkoły : Maciek ma normalne lekcje od 8 do 14:20 , Igor idzie na rozpoczęcie roku i wałęsa się po podwórku potem, bo rodzice pracują
2. W klasie Maćka jest 16 dzieci , w klasie Igora 32!
3. Igor jest sam rano w domu, gdy ma na 2 zmianę do szkoły , Maciek ma codziennie na 8 ale w świetlicy szkolnej może być do 16:00.
4. Igor w świetlicy ma 59 kolegów. Mają mało miejsca i pani powiedziała, aby się tak z książkami nie rozkładał bo nie ma miejsca. Maciek w czasie świetlicowym ma do wyboru różne kółka zainteresowań : matematyczne, przyrodnicze, ceramiczne, teatralne, szachy, origami, break-dans. Jak ma ochotę nauczyciel go odprowadzi na SKS , basen dodatkowy lub ZHP.
5. Maciek ma codziennie angielski, Igora pani spóźniła się 7 minut, a potem nie można było odszukać wolnej klasy. Takie zamieszanie, ale lekcja była fajna: luźna, można było gadać.
6. Igor nie bardzo lubi pływać , ale na basen i tak nie chodzi. Maciek ma 4 godziny basenu w tygodniu.

Dzisiaj Maciek i Igor umówili się po lekcjach. Kumple z przedszkola tęsknią za sobą. Obaj są super, zawsze wobec siebie mili i uprzejmi. Normalni 7-latkowie .Dziś znów wymienią opinie. Niezwykłe szczere. Warto czasami podsłuchać 7-latka . Szkoda , że szef wydziału oświaty jest głuchy na opinie dzieci i rodziców, którzy uważają , że na dzieciach nie można oszczędzać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2951
#Anonim2951 nieaktywny
28 września 2012r. o 10:22
~ napisał(a): Przynajmniej coś robi ...


Co ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gen niezalogowany
28 września 2012r. o 10:30
~~1 napisał(a): Strzał w kolano. Pan Maciej sam sobie wystawia ocenę. Nikt przecież inny nie był odpowiedzialny za oświatę w ostatnich kilku latach niż on. Mógł reformować i wprowadzać zmiany łacznie z systemem motywowania dyrektorów i nauczycieli. Teraz leje krokodyle łzy jak prezydent się z nim rozstał. To niska klasa polityka i urzędnika, który obsmarowuje swojego szefa po czasie. Kogo reprezentuje Pan Maciej? Czy to prywatna inicjatywa czy oficjalne stanowisko Ziemii Bolesławieckiej? Jeżeli "ziemianie" się pod tym podpiszą to czarno widzę dalszą karierę Króla,Konopki i Cołokidziego. Po tym "gościnnym" występie Pana Macieja nie widzę go jako kontrkandydata Romana w następnych wyborach. A tak dobrze się zapowiadał. Chyba,że jest to zapowiedź większej lokalnej wojenki w Bolesławcu między Ziemianami a Romanem.

to co sie teraz dzieje to jest 2 lata po tym jak pan Małkowski był wice. To co go obarczac za to co teraz. Moja corka byla w 22 osobowej klasie, i było dobrze. rok temu doszlo 8 osob z rozwalonej na czesci innej klasy, molochy! molochy tworza, a o podejsciu indywiualnym do ucznia, o czym sie tak gada i gada sladu nie ma!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~tata niezalogowany
28 września 2012r. o 10:31
Ci ktorzy sa za duzymi klasami niech spojrza na szkoly prywatne. Tam w klasie nie ma wiecej niz 20 uczniow. Dlazego? Bo gdyby bylo wiecej to by tam rodzice dzieci ni poslali.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza