Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bolesławiec czy Kleryków?
~ niezalogowany
25 października 2012r. o 13:24
Korwinki nie pojmują tego że kapitalizm prowadzi do korporacjonizmu.
Silniejszy zjada słabszego nie tylko w dżungli, firma silniejsza zje słabszą. Pierdzielą coś o socjalistycznej UE a tak naprawdę jest to korupcyjno korporacyjny twór. Korwinki uważają że korporacja dba o czystość rasową kapitalizmu ale są w błędzie. Korporacja dba o kontrolę rynku i szmal i potrafi posunąć się do korumpowania urzędnika jak i sponsoringu partii jak to jest np. w USA gdzie firmy sponsorują kandydatów na prezydenta.
Jeżeli korporacji chodzi o szmal to nie zawaha się nałożyć i podatków przez skorumpowanego urzędasa, płacąc mu.
Co prawda podatek też uderzy jakoś w tą korporację ale tu panuje przekonanie aby konkurent zapłacił więcej i więcej stracił a po pewnym czasie nasz człowiek w rządzie nam odda.
Dofinansowywanie banków wcale nie musi być socjalistyczne, może być korporacyjne bo zawsze jest zależność bank-korporacja. Ani banki nie mogą żyć bez korporacji ani korporacje bez banków.
Czasem korwinkom się zawiesza umysł porównując np. PRL gdzie nie żyło się na kredyt a UE gdzie żyje się głównie z kredytów i banków.
Korporacjom wychowanym na kapitalizmie wcale nie przeszkadza przyjąć metodologii socjalistycznej bo liczy się zysk jaki może z tego przyjść a nie walka ideologiczna jaką prowadzą na forach korwinki, przeważnie bezrobotne.
Gdybyście siłą wprowadzali kapitalizm to te same korporacje których bronicie was zeżrą, bo im nie zależy na kapitalizmie tylko na zbieraniu kasy, nieważne jakim sposobem.
Tak samo żarcie śmieciowe i celowe postarzanie wyrobu aby się popsuło po gwarancji nie ma nic z socjalizmem wspólnego tylko z chęcią zysku. A urzędas europejski nie może im niczego nakazać tak jak policjancina nie może mafii dawać rozkazów.
Co prawda ciemny lud kupuje bajki jak mafia się boi policji ale jest na odwrót i to oni dyktują warunki.
Tak że korporacje pierwsze skasują korwinków a socjaliści spychaczem tylko zwalą was do dołu i zasypią.
To jest trochę skomplikowane i rozumiem że nie potraficie tego pojąć tak jak działania dolara jako waluty światowej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 października 2012r. o 13:27
~Panna na tyldzie napisał(a):
W tej dyskusji stoję po stronie Patrzalskiego . Fakt , że ludzie są różni i nie wszyscy jednakowo zaradni nie usprawiedliwia mądrzejszych z żerowania na głupszych , tym bardziej , że takowych się tworzy , choćby przez luki w edukacji.


To robisz głupio i nierozsądnie! Nie można żyć wbrew prawom nauki.
Nie ma, nie było i nie będzie równości w przyrodzie ani wśród ludzi - każdy jest inny i niepowtarzalny! I każdy mądry a nawet tylko bezczelny będzie dymał (jeśli zechce!) głupszego albo niezaradnego. I nic w tej sprawie (poza douczeniem ale tego się nie robi) nie można zrobić. Rząd też jest zainteresowany by niedouków dymać na płacy , cenach, podatkach i ZUSie.
A już tekst, że "głupszych tworzy się przez luki w edukacji" powalił mnie na kolana. To szczyt naiwności i bezmyślności! Najpierw to jest to że głupi się rodzą a nie są tworzeni, potem to że PRZEZ luki w edukacji ktoś może się przypadkiem czegoś nauczyć. Teraz jak za Hitlera edukacja ma dostarczać siły roboczej a nie ludzi wykształconych! Porozmawiaj z dowolnym nauczycielami-metodykami, to ci kapcie spadną - system edukacji od lat ewoluuje w kierunku produkcji niedouczonych roboli dla Niemców i Anglików. I do dna coraz bliżej! Aby poznać poziom edukacji wystarczy przejrzeć sobie to forum - bezmózgi dominują.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 października 2012r. o 13:38
~ napisał(a): Korwinki nie pojmują...


Aby ocenić co kto pojmuje, trzeba najpierw samemu cokolwiek pojąć ;)

Kapitalizm to konkurencyjna walka o konsumenta niższą ceną i lepszą jakością.

Socjalizm to monopole, wysokie podatki, licencje, zgody, regulowane płace, pozwolenia i zakazy wydawane przez biurokratów. Co to za wolny rynek jeśli urzędnik decyduje że ten a nie tamten może produkować to a nie co innego, a drugi urzędnik komu da obniżenie podatku a komu podwyżkę? Trzeci wyśle do konkurencji szwagra liczne kontrole, które go doprowadzą do bankructwa, a kolejnego "kapitalistę" doprowadzą do bankructwa sądy przekupne i stronnicze posługujące się do tego niesprawiedliwym prawem uchwalonym przez skorumpowanych posłów!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 października 2012r. o 13:44
Cały ten felieton jest z d wzięty.
O bazylice decyduje Watykan, a nie miasto!
A w normalnym mieście istnieje różnorodność także jeśli chodzi o szkoły. Szczególnie jeśli wybór ma być dobrowolny!

Jak może dziwić kogoś JEDNA katolicka szkoła w mieści, jeśli w Polsce katolicy to większość? Dziwne, może być to że do tej pory nie było ich więcej. W KAŻDYM mieście!
Żenada!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 października 2012r. o 13:45
~ napisał(a): Kapitalizm to konkurencyjna walka o konsumenta niższą ceną i lepszą jakością.


Bujda
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
25 października 2012r. o 14:32
~ napisał(a): Nie ma, nie było i nie będzie równości w przyrodzie ani wśród ludzi - każdy jest inny i niepowtarzalny! I każdy mądry a nawet tylko bezczelny będzie dymał (jeśli zechce!) głupszego albo niezaradnego.


Dlaczego zwolennicy poglądów zbliżonych do cytowanego użytkownika,są tak bardzo przeciw anarchistom ?
Przecież "dymanie mniej zaradnego" jak piszesz, to jest anarchia:)
Skoro mądrzejszy i bardziej zaradny może w świetle stworzonego przez siebie prawa "dymać" tego mniej zaradnego, to ja z racji swojej postury mogę temu "zaradnemu ,wręcz bezczelnemu " dać w mordę i zabrać portfel ? w końcu co mnie obchodzi ,że koleś nie potrafi się obronić? Niezaradny jakiś widocznie:)



Dopisane 25.10.2012r. o godz. 14:32:

Żeby rozweselić dyskusje :

Wiecie w jaki sposób powstał kapitalizm?

W epoce kamienia łupanego ,jeden człowiek podszedł do drugiego z kamieniem w ręku i mówi:
-od dzisiaj będziesz dla mnie pracował,a ja za to nie rozwalę ci łba tym kamieniem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 października 2012r. o 14:54
Patrzalski napisał(a):
Dlaczego zwolennicy poglądów zbliżonych do cytowanego użytkownika,są tak bardzo przeciw anarchistom ?
Przecież "dymanie mniej zaradnego" jak piszesz, to jest anarchia:)
Skoro mądrzejszy i bardziej zaradny może w świetle stworzonego przez siebie prawa "dymać" tego mniej zaradnego, to ja z racji swojej postury mogę temu "zaradnemu ,wręcz bezczelnemu " dać w mordę i zabrać portfel ? w końcu co mnie obchodzi ,że koleś nie potrafi się obronić? Niezaradny jakiś widocznie:)

Logika, szczególnie formalna, nie jest twoją najmocniejszą stroną ;)
To nie ma nic wspólnego z anarchią.
Anarchia to nieprzestrzeganie ŻADNYCH praw!

A dymanie nie musi oznaczać łamania prawa. Odbywa się codziennie(np. prawie w każdym markecie) - chcesz tego czy nie!
Z tym portfelem też (tu akurat prawo jest łamane) - i nic z tym nikt nigdy nie zrobi!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jasiek niezalogowany
25 października 2012r. o 17:51
Co Was opętało? Jak ktoś z zewnątrz przeczyta te wstrząsające wypowiedzi to powie sobie, ze BOLESLAWIANIE mają porąbane w głowach - to wpływ pobliskiego Szpitala... Popieram jedynie wypowiedz "Jaśka"! Nie męczcie się -szkoda klawiatur w Waszych komputerach. Polecam "Pudelka"!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Villaro zaprasza