Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Kaczyński-król absurdu czy...

670
ramaj
29 listopada 2012r. o 9:21
falco napisał(a):
żałuje grosza prezio na filmik o bracie?...niebywałe :D


Pewnie dałby kasę gdyby scenariusz zatwierdził Antek M.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
29 listopada 2012r. o 15:27
~Preczzkomuną napisał(a):
"Jeśli ktoś walczy o wolny rynek i wolną konkurencję, nie staje w obronie tych, którzy są już bogaci, lecz zabiega o swobodę działania dla anonimowych ludzi, którzy niebawem zostaną przedsiębiorcami, a ich pomysłowość sprawi, że życie przyszłych pokoleń stanie się lżejsze." Ludwig von Mises



http://mises.pl/pliki/upload/Rothbard_manifest_libertarianski.pdf

Preczzkomuną , jeszcze raz dziękuję za zwrócenie uwagi :)
Jestem dopiero na dziesiątej stronie , a już mi szczena opadła :D
Pozwolę sobie na krótki cytat

"Pierwszą z tych idei jest wiara, że władza jest złem, być może koniecznym – ale
złem. Władza prowadzi do niedającej się wykorzenić korupcji; trzeba ją zatem
kontrolować, trzeba ograniczać i zawężać pole jej działania do minimum niezbędnego
dla utrzymania porządku publicznego. Konstytucje na piśmie, rozdzielenie władz,
gwarancje swobód obywatelskich (bills of rights), ograniczenia dla władzy
wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej, restrykcje dotyczące zastosowania
przymusu i prowadzenia wojny – wszystko to jest wyrazem głębokiej nieufności
wobec władzy

...

Żeby wprowadzić ten nowy system, stworzyć nowy porządek, który był unowocześnioną,
podretuszowaną wersją ancien régime’u, nowe elity rządzące musiały dokonać olbrzymiej
manipulacji na świadomości społeczeństwa, manipulacji, która dokonuje się po dziś dzień.
Istnienie każdego rządu, od monarchii absolutnej do dyktatury wojskowej, opiera się na
przyzwoleniu większości społeczeństwa, ale w przypadku rządu demokratycznego poparcie
społeczne musi być bardziej bezpośrednie, wyrażane na co dzień. Żeby do tego doprowadzić,
nowe konserwatywne elity rządzące musiały ogłupić społeczeństwo w sposób zasadniczo
inny niż dotychczas. Teraz bowiem należało przekonać masy, że tyrania jest lepsza od
wolności, że scentralizowany i obdarzony przywilejami feudalizm przemysłowy jest dla
konsumenta lepszy niż rynek z wolną konkurencją, że centralny monopol musi być
wprowadzony w imię zniesienia monopoli oraz że wojna i rozrost armii dla dobra elit
rządzących leży tak naprawdę w interesie powoływanego do wojska, płacącego podatki, a
często posyłanego na śmierć społeczeństwa. "

Idę dalej czytać. Miłego popołudnia :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
29 listopada 2012r. o 23:19
kc napisał(a): ...Nikt nie wie co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku. ...


Pannazdzieckiem napisał(a): Wszyscy Wędrowcy wiedzą ...


kc napisał(a): Nie rozumiem co masz na myśli.


Pannazdzieckiem napisał(a): Kc :)
Już tłumaczę , Wędrowcy , to inkarnujące dusze . Czynią to dla dobra ogółu i jest ich od cholery i ciut , ciut. Mam wrażenie , że również i Ty.


Pannozdzieckiem, prawisz jak mój kolega, kiedy wypali zioło ; )

Bajkę przeczytałam, muszę się zastanowić nad jej treścią, bo coś mi nie pasuje w toku Twojego rozumowania, ale jeszcze nie wiem co.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
29 listopada 2012r. o 23:29
Pomyliłem się o dolara , zbyt późno zauważyłem , ale kiedy się zorientowałem , pomyślałem prowokacja to jest to , liczyłem na to , że ktoś mi wytknie ten błąd.
Dobranoc Kc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
29 listopada 2012r. o 23:31
Dobranoc :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Preczzkomuną niezalogowany
29 listopada 2012r. o 23:56
Nie do końca jestem przekonany wizją libertarianina, którym jest zdecydowanie autor tekstu :D. Bliżej jest mi raczej do liberalizmu konserwatywnego :) Liberalizm w gospodarce konserwatyzm społeczny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
30 listopada 2012r. o 0:09
~Preczzkomuną napisał(a): Nie do końca jestem przekonany wizją libertarianina, którym jest zdecydowanie autor tekstu :D. Bliżej jest mi raczej do liberalizmu konserwatywnego :) Liberalizm w gospodarce konserwatyzm społeczny.


Wybacz , ja się dopiero uczę , jest bardzo dużo wiedzy , którą chciałbym przyswoić. Jeszcze raz dziękuję :) Nawiasem : może piwko? :D Znany jestem z tego , że do piwa namawiam :D Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~alto niezalogowany
30 listopada 2012r. o 0:19
Nie rozumiem po szukają aktora do roli Lecha K. przecież powinien to grać Jarosław K. Bardziej podobnego już nie znajdą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza