Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rusza szkoła Pijarów!
~Panna na tyldzie niezalogowany
20 listopada 2012r. o 13:15
BPM napisał(a): .Nie musialem, nie bylem zmuszony uczyc sie jezykow obcych, a uczylem sie i nauczylem sie. Zrobilem to wylacznie dla przyjemnosci.

I oby wszyscy , tak , jak Ty , dla przyjemności się uczyli . Nie z obowiązku , lub konieczności . Nie w pijarowskiej , bądź socjalistycznej szkole, choć wykorzystujemy wszelkie możliwości. O to nam chodzi. Takich , jak ja , jest wielu. Przyłączysz się , Bardzo Poważny Mężu ? Jesteśmy Legionem Jezusa , przez miłość poznajemy ... również języki obce :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
20 listopada 2012r. o 14:39
~Panna na tyldzie napisał(a): Nie w pijarowskiej , bądź socjalistycznej szkole, choć wykorzystujemy wszelkie możliwości. O to nam chodzi. Takich , jak ja , jest wielu. Przyłączysz się , Bardzo Poważny Mężu ? Jesteśmy Legionem Jezusa , przez miłość poznajemy ... również języki obce :D


Bedziesz bardzo zawiedziony. Uczylem sie w "pijarowskiej" szkole jezykow obcych. Tylko jezykow. Odwolujesz sie do Legionu Jezusa. Co to jest? Jezus nie ma absolutnie nic wspolnego z wyznawana przez Ciebie reinkarnacja, ani tez z Promieniami. Dla chrzescijan jedno zycie wystarczy. Dla chrzescijan autorytet Biblii zamyka kwestie reinkarnacji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
20 listopada 2012r. o 19:17
Pannazdzieckiem napisał(a):
Skoro Pijarzy nie działają z chęci zysku ( według Twoich słów ) , to jakież inne powody mają ?

Każdy z zakonów ma swój charyzmat, żaden z nich nie działa dla efektu materialnego. Czyżbyś myślał, że gdy zakon prowadzi szpital, dom starców, ośrodek dla dzieci niewidomych - to robią to dla finansowego zysku?
Pannazdzieckiem napisał(a):
Jest dla mnie rzeczą zupełnie jasną ,że nasze władze , zarówno te lokalne , jak i centralne realizują ogólnoświatowy trend edukacyjnej produkcji taniej siły roboczej nastawionej na konsumpcję. Kiedy dołożymy do tej tezy jeszcze sugestię , że do zarządzania motłochem potrzebny jest duchowy cerber stojący na straży systemu , to Pijarowska szkoła wydaję się być idealnym rozwiązaniem.

Wierzysz, że nasz rząd, Unia Europejska itd. wspierają szkoły wyznaniowe. Jesteś człowiekiem wielkiej wiary.
Gdyby było jak mówisz, byłoby wokół nas pełno szkół wyznaniowych.
Ktoś napisał: Stelmachowski , który będąc Ministrem Edukacji ogłosił publicznie : Nie ważne , czy Polska będzie krajem bogatym , ważne , aby była katolicka.

To chyba jednak nie pan Stelmachowski. Ministrem jednak był rzeczywiście słabym.
Ktoś napisał:
Cieszy Twoje zaangażowanie w obronie nowej struktury edukacyjnej Moherowy Kolego :)
Struktury , która powstaje na zgliszczach całkiem dobrze funkcjonującego organizmu ( znam z autopsji , dwójka dzieci w SP2).

Nie cieszy mnie degrengolada polskiego szkolnictwa. Cieszą mnie inicjatywy próbujące jej się przeciwstawić. Za degrengoladę odpowiadają dwie "ministry", szansą są szkoły jak najmniej od nich zależne.
Ktoś napisał:
Pozwolisz , że zadam pytanie : jaki Ty masz w tym biznes ? Kasa , czy indoktrynacja ?

Tertium non datur?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
20 listopada 2012r. o 19:44
BPM napisał(a):
Bedziesz bardzo zawiedziony. Uczylem sie w "pijarowskiej" szkole jezykow obcych. Tylko jezykow. Odwolujesz sie do Legionu Jezusa. Co to jest? Jezus nie ma absolutnie nic wspolnego z wyznawana przez Ciebie reinkarnacja, ani tez z Promieniami. Dla chrzescijan jedno zycie wystarczy. Dla chrzescijan autorytet Biblii zamyka kwestie reinkarnacji.

Może założę jakąś sektę o tej nazwie :D , o ile dostanę od miasta budynek na 30 lat :D
Nawiasem , zdeklaruj się wreszcie dwulicowy Kolego , pod jakim loginem występujesz , bo jak tak dalej pójdzie , to będę Ci musiał jeszcze z dziesięć razy tłumaczyć na czym polega moje wyobrażenie reinkarnacji , a zaczyna mi się to tłumaczenie już nudzić :D
Czyżby przy okazji nauki języków uczyli również nakładania masek ? :) Miłego wieczoru :)
Drogi Moherze , doczekam się odpowiedzi ? :)


Dopisane 20.11.2012r. o godz. 19:44:

~zacofany moher napisał(a): ...Nie cieszy mnie degrengolada polskiego szkolnictwa. Cieszą mnie inicjatywy próbujące jej się przeciwstawić. Za degrengoladę odpowiadają dwie "ministry", szansą są szkoły jak najmniej od nich zależne.

Dziękuję za odpowiedź , już myślałem , że jesteś zwolennikiem tuskobojów i ich " ojców" szkolnictwa , piszę " ojców" ,bo Matka tego by nie zrobiła.
Rzecz polega na tym , jak słusznie zauważyłeś , odczepić się od władzy , ale czy ta inna władza jest lepsza ? Jesteś pewien tej właśnie alternatywy ? Jesteś pewien , że masz to prawo wyłączenia ?
Jeśli znasz się na edukacji , a wychodzi na to , że tak , dołóż proszę wszelkich starań , aby każda istota była szczęśliwa. Masz moje pełne poparcie , tylko nie oszukuj :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
20 listopada 2012r. o 19:49
Pannazdzieckiem napisał(a): [Nawiasem , zdeklaruj się wreszcie dwulicowy Kolego , pod jakim loginem występujesz , bo jak tak dalej pójdzie , to będę Ci musiał jeszcze z dziesięć razy tłumaczyć na czym polega moje wyobrażenie reinkarnacji , a zaczyna mi się to tłumaczenie już nudzić :D
Czyżby przy okazji nauki języków uczyli również nakładania masek ? :) Miłego wieczoru :)

Twoje lica: reinkarnacja, Promienie, Milosc. Reinkarnacji w zaden sposob nie mozna wcisnac do chrzescijanstwa. Przy okazji nauki jezykow uczono sciagania masek.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
20 listopada 2012r. o 20:07
BPM napisał(a): Twoje lica: reinkarnacja, Promienie, Milosc. Reinkarnacji w zaden sposob nie mozna wcisnac do chrzescijanstwa. Przy okazji nauki jezykow uczono sciagania masek.

Uderz w stół , nożyce się odezwą.
Bardzo Poważny Mężu alias Parenti , jeszcze raz Cię proszę , kanały prywtne ... tak ?

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
569
#Demonides nieaktywny
20 listopada 2012r. o 20:34
Ktoś napisał: Stelmachowski , który będąc Ministrem Edukacji ogłosił publicznie : Nie ważne , czy Polska będzie krajem bogatym , ważne , aby była katolicka.


Słowa podobne wypowiedział H. Goryszewski, a brzmiały one jak poniżej.
Henryk Goryszewski napisał(a): (ur. 1941) – polski polityk, były wicepremier, poseł na Sejm I i III kadencji.
Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy będzie dobrobyt – najważniejsze, aby Polska była katolicka.


Osobiście nie zgadzam się z zdaniem H. Goryszewskiego. Uważam (urodzony w rodzinie katolickiej), że nie jest to najlepsza religia (zbyt wiele przelanej krwi w imię szerzenia chrześcijaństwa). Poza tym niektórzy niosący posługę kapłańską są pełna kłamstwa i obłudy i powinni być wykluczeni z KK, jednak większość spraw jest jest przemilczana lub zamiata pod dywan.

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
20 listopada 2012r. o 21:17
Pannazdzieckiem napisał(a):
Bardzo Poważny Mężu alias Parenti , jeszcze raz Cię proszę , kanały prywtne ... tak ?

O czym Ty piszesz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.