Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zaproszenie na Parafialny Bal Karnawałowy
~Inspektor ZAIKS niezalogowany
4 stycznia 2013r. o 15:12
też tam będę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sylwia niezalogowany
4 stycznia 2013r. o 15:40
Pannazdzieckiem napisał(a):
~ napisał(a): ...Nie jestes katolikiem. Dla katolikow zrodlem poznania Boga (Milosci) jest Pismo sw. Tradycja i Magisterium Kosciola. .

Nie muszę , na Andromedzie również katolików nie ma ... chyba , że się mylę :D Żródłem poznania Boga nie jest władza , a pokorna służba , Jezus o tym mówił , szkoda , że nie słuchacie:)

Skoro tak chętnie stoisz za Jego poglądami to dlaczego nie przyjmujesz jego nauk w całości? Wiara nie polega na wybieraniu jedynie tego co ci wygodne. Przecież to właśnie Jezus Chrystus ustanowił św. Piotra pierwszym zwierzchnikiem Kościoła więc jak Ty tą Biblię czytasz, że banalizujesz i sprzeciwiasz się tak elementarnym nakazom dotyczącym tworzenia tej Chrześcijańskiej wspólnoty.
Kościół, msze święte, posty to nie wymysł papieża czy jakiegoś biskupa. To jest pomysł Stwórcy. Biblia stanowi tego ostateczny dowód i jeślibyś ją czasem otworzył to byś rozumiał.

A Ty drogi kolego masz tak, że zamiast ustosunkować się do Ewangelii (jak rozumiem jesteś wierzącym) to z braku chęci, z braku argumentów odrazu chowasz się za ironią i żartem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
4 stycznia 2013r. o 15:50
A do której ewangelii ma się ustosunkowywać?:)

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ew Mat 23:1-12 niezalogowany
4 stycznia 2013r. o 15:57
1Wtedy Jezus odezwał się do tłumów i do swych uczniów, mówiąc:2„Na miejscu Mojżesza zasiedli uczeni w piśmie i faryzeusze.3Dlatego wszystko, co wam mówią, czyńcie i zachowujcie, ale nie postępujcie według ich uczynków, oni bowiem mówią, lecz nie wykonują.4Wiążą wielkie ciężary i wkładają je ludziom na barki, sami zaś nie chcą ich ruszyć swoim palcem.5Wszystkie swe uczynki spełniają, żeby ich ludzie widzieli; bo poszerzają pudełeczka [z fragmentami Pisma], które noszą dla ochrony, i powiększają frędzle swych szat.6Lubią najpocześniejsze miejsce na wieczerzach i pierwsze siedzenia w synagogach,7i pozdrowienia na rynkach i lubią być przez ludzi nazywani Rabbi.8Ale wy nie dajcie się nazywać Rabbi, bo jeden jest wasz nauczyciel, natomiast wy wszyscy jesteście braćmi.9I nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, bo jeden jest wasz Ojciec, ten niebiański.10Ani nie dajcie się nazywać ‚wodzami’, bo jeden jest wasz Wódz, Chrystus.11Lecz największy wśród was ma być waszym sługą.12Kto by się wywyższał, będzie ukorzony, a kto by się korzył, będzie wywyższony.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
4 stycznia 2013r. o 15:59
Jeśli ironia i żart były do mnie Sylwek :) odpowiem ... jestem pełen szacunku dla Stwórcy , jestem zachwycony tym , co widzę , a mając świadomość Świętej Geometrii , której nie rozumiem , tym bardziej wierzę i nie boję się mściwego Jahwe :) Jego Mądra Książka , którą Jezus chciał pisać na nowo , z biegiem czasu przejdzie w niepamięć ... kurtyny kłamstwa opadną :) Władza ugruntowana na bazie Mądrej Książki zniknie , zgodnie z zapowiedzią Św. Janka. :) Wszystkie inne władze też :) To proces ewolucyjny , nie dziwcie się :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sylwia niezalogowany
4 stycznia 2013r. o 16:16
Potwierdzasz kolejnymi wpisami, że Biblię traktujesz wyłącznie wybiórczo, tak aby czasem nie natknąć się na nakazy Chrystusa i tego co miał na Ziemi kontynuować św. Piotr.

Więź z Bogiem możesz nawiązać jedynie poprzez próbę poznania Go. A nie możesz go poznać w pełni jeśli się nie weźmiesz za Biblię. Wiesz co... ja będąc jeszcze zbuntowaną małolatą też unikałam mszy świętej. Po jakimś czasie chciałam udowodnić, że znajdę w Piśmie, że msze święte i Kościół to wymysł jedynie Diabła lub jakiś głupców i... tak poprzez poznanie zrozumiałam, że Kościół nakazał współtworzyć Jezus Chrystus i przyzwolił na ustanowienia kościelne ("co ustanowicie, będzie ustanowione..").

Wiem, że teraz jesteś przekorny i ponad wszystko będziesz z braku argumnetów znowu błaznował, albo może znowu powiesz jak to bardzo kochasz Jezusa. Ale coś ta twoja wiara to taka trochę na skróty jest co nie tylko jak zauważyłam. Ale nie ufaj mi, ani księdzu tylko otwórz Biblię. I nie czytaj co dziesiąte zdanie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~obserwator niezalogowany
4 stycznia 2013r. o 16:21
O rety ,to jest zaproszenie na Parafialny Bal Karnawałowy,a nie na naukowe rozprawy dotyczące dogmatów wiary !!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
4 stycznia 2013r. o 16:44
takie cuda tylko na bolec.info!!!

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego