Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zaproszenie na Parafialny Bal Karnawałowy
~ niezalogowany
3 stycznia 2013r. o 23:48
emem napisał(a): Moze inaczej (moze zrozumiesz) - nie trzeba byc katolikiem (i zyc zgodnie z tym co mowi kosciol katolicki), zeby wierzyc w Boga, Chrystusa i w podobny sposob celebrowac podobne swieta.

Moja wiara w Boga nakazuje mi wierzyc w Kosciol Katolicki, a nie ze Koscio Katolicki nakazuje mi wierzyc w Boga.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
3 stycznia 2013r. o 23:50
No i OK. Nikt tego nie neguje. Wierzysz w co chcesz :-)

Zmoderowano 03.01.2013 godz.23:51 - powód: usuniete niepotrzebne cytowanie (emem)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 stycznia 2013r. o 23:52
~Panie daj pan spokój :) napisał(a):
ps Ja w księży nie wierzę jak w w mojego Stwórcę, ale w pełni rozumiem ich rolę i przyjmuję ją z szacunkiem.

Człowiek jest ważny , nie ... Kapłan Kościoła robiący karierę, taki podział widzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 stycznia 2013r. o 10:36
Pannazdzieckiem napisał(a):
~Panie daj pan spokój :) napisał(a):
ps Ja w księży nie wierzę jak w w mojego Stwórcę, ale w pełni rozumiem ich rolę i przyjmuję ją z szacunkiem.

Człowiek jest ważny , nie ... Kapłan Kościoła robiący karierę, taki podział widzę :)

Jaka kariere robi?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~X niezalogowany
4 stycznia 2013r. o 10:38
ale to jest jak czytam zaproszenie a nie nakaz...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 stycznia 2013r. o 13:31
Pannazdzieckiem napisał(a):
~Panie daj pan spokój :) napisał(a):
ps Ja w księży nie wierzę jak w w mojego Stwórcę, ale w pełni rozumiem ich rolę i przyjmuję ją z szacunkiem.

Człowiek jest ważny , nie ... Kapłan Kościoła robiący karierę, taki podział widzę :)

Nie wiem co rozumiesz przez "robienie kariery" jako kapłan?
Jeśli idzie o ksieży to jak w każdej życiowej roli są oni oczywiście podzielneni na tych lepszych i gorszych. Tych z powołania i tych którzy niestety nie trafili ze swoim ludzkim wyborem. Osąd jednak pozostawmy Bogu bo wszyscy jesteśmy grzeszni i nikt każdy z Nas ma moc wpływania na swoje i innych życie.
Zażarci antyklerykałowie chcą jednak widzieć często problem jednostronnie czyli bezmyślnie powielają brednie jakoby każdy ksiądz to karierowicz, pedofil i zło wcielone. Jest to oczywista bzdura i fałsz narzucany nam niemal każdego dnia przez lewackie media.
Skoro Kościół to ludzie to zatem nie wymagajmy od niego niemożliwego. Naiwnym trzeba być, aby wymagać od jakiejkolwiek społeczności doskonałości i nieskazitelności. Gdyby tak było to znaczy, że są ludzie i nad-ludzie. Księża również chodzą do spowiedzi bo tak samo jak inni są tylko ludźmi. Ich rolą jest niesienie nadziei, głoszenie Ewangelii. Nawet święci - nim stali się świętymi dokonywali niejednkrotnie błędy więc czego wymagacie od księdza - doskonałości? proszę ...

Każdy kto deklaruje się Chrześcijaniniem (czy to Katolikiem czy Prawosławnym czy innym...) jest zobowiązany do tworzenia Kościoła oraz przyjmowania nauk Ewangeli. Nie ma tu drogi na skróty w rodzaju Bóg tak, ale jego nauki won. Niestety to jest fałszywa wiara ograniczająca się co najwyżej do choinki, prezentów i kilku obrzędów z których i tak nic się nie chce rozumieć.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
4 stycznia 2013r. o 14:06
~ napisał(a): ...

Jako dyżurny antyklerykał muszę stwierdzić , co następuje : :D

Bóg do niczego mnie nie zobowiązał , uwielbiam być Jego sługą , a pośrednicy nie są mi potrzebni ... czarni w koloratkach :D Aby zrozumieć zamysł Stwórcy , trzeba zrozumieć mechanizm działania Natury , fraktalizm i pustkę atomu. Doktryna będąca podstawą władzy nad innymi nie jest mi potrzebna , Wam również . Potrzebujecie Modlitwy ... prośby :) On , Ona da Wam , nic innego nie potrafi robić , jak tylko Kochać i Dawać. Ciężko jest to zrozumieć , ale taka jest prawda. Pokochaj siebie , pokochaj bliźniego , pokochasz Stwórcę :) ... nauczysz się tego , czym jest Stwórca. :) Proste , prawda ?

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 stycznia 2013r. o 14:13
Pannazdzieckiem napisał(a):
~ napisał(a): ...

Jako dyżurny antyklerykał muszę stwierdzić , co następuje : :D

... nauczysz się tego , czym jest Stwórca. :) Proste , prawda ?

Jesli ktos twierdzi, ze poznal czym (KIM), jest Stworca, czy tez tego sie nauczy, tzn., ze nie nie pozna, nic nie wie, i niczego sie nie nauczy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza