Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Bolesławiec w Wiadomościach TVP 1

~ niezalogowany
15 stycznia 2013r. o 19:47
hahaha Roman w tym materiale mówiąc o mieszkaniach ma zapewne na myśli TBSy. Byłem na takim spotkaniu chyba w lutym 2011 roku, to sala byla pełna ludzi, wszyscy byli tym zainteresowani. Jednak już 2 tygodnie później na drugim spotkaniu ludzi było jedynie z 30% z pierwszego. W ogóle się to nie opłacało, ja też się w końcu nie zdecydowałem na to i blok TBS który miał powstać na rogu ulicy Gdańskiej i ul.Kwiatowej (tam gdzie ZUS) w końcu nie powstał a miał zostać budowany pod koniec 2011 i ukończony i oddany około listopada 2012.
Było to totalnie nieopłacalne (za 50 metrowe mieszkanie trzeba zapłacić 50% kosztów budowy czyli 50tyś a reszta wliczona w czynsz na 12-15 lat). Sądząc po tym jak wysokie czynsze są w innych TBS-ach (- moj ziomek płaci ponad 700zł za niecałe 50m2) to suma pewnie byłaby horendalnie wysoka. Druga sprawa to taka że strasznie lipnie wykonane są bloki w TBS, gdzie na ostatnich piętrach pojawia się grzyb. Co do TBS na Gdańskiej to do samego końca nie wiesz na jakim piętrze będziesz mieszkać, a wylosuj sobie ostatnie i płać tyle kasy... Dodam że budynek w stanie deweloperskim więc na urządzenie musisz sobie dodać ze 25 tyś lekko.
Sorry że do końca nie na temat ale Bolesławiec będzie przyciągał jesli kasa czyli PRACA będzie, niestety tego tutaj nie ma. Są za to nowe ławki na Kubika..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
15 stycznia 2013r. o 19:53
Z tym losowaniem mieszkania to zart, prawda?

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 stycznia 2013r. o 13:32
emem napisał(a): Z tym losowaniem mieszkania to zart, prawda?

To nie żart. Byłem, słyszałem. Wpłacasz kase, i po wybudowaniu budynku losowanie pięter.
Parter, piętro 1, 2, 3 czy ostatnie 4 kosztują tyle samo.
No i materiały - niby muszą spełniać odpowiednie standardy ale będąc u znajomego na Śluzowej nie byłem zachwycony jak to tam wygląda. Słabe, a ma to służyć na lata.
Do tego dochodzi lokalizacja - raczej średnia.
Fajny pomysł z parkingiem podziemnym, jednak dodatkowo byłby on płatny.
No i TBS za czynsze dużo sobie każe płacić. Do tego dochodzi spłacanie tego całego kredytu razem z czynszem. Plus PODSTAWOWE wykończenie we własnym zakresie - czyli w mieszkaniu są tylko drzwi wejściowe, nie ma drzwi wewnętrznych do pokoi, nie ma toalety, podłóg, gniazdek itd (stan deweloperski).
Po przeliczeniu bardziej opłaca się wziąć kredyt w banku i kupić mieszkanie. Tak mi się wydaje, ja tak jednak zrobiłem.

Swego czasu TBSy miały być rozwiązaniem problemu mieszkaniowego dla ludzi słabo zarabiających. Tzn żeby otrzymać mieszkanie (tego typu co na Wąskiej i Śluzowej - bez wkładu własnego) nie można przekraczać pewnych dochodów, idea jest taka żeby korzystali na tym biedniejsi, bogatsi sobie sami poradzą. Idea nawet i ok, bo jak mamy walczyć z demografią jeśli młodzi nie będą mieli mieszkań, albo będą zakredytowani. Natomiast nowa idea TBSów z własnym wkładem zaprzecza temu, bo jednak musisz wpłacić 50tyś (za 50m2) od razu i potem dalsze 50tyś spłacić w czynszu przez 12-15 lat. No i podstawowo od razu to mieszkanie urządzić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
17 stycznia 2013r. o 13:42
~ napisał(a):
emem napisał(a): Z tym losowaniem mieszkania to zart, prawda?

To nie żart. Byłem, słyszałem. Wpłacasz kase, i po wybudowaniu budynku losowanie pięter.
Parter, piętro 1, 2, 3 czy ostatnie 4 kosztują tyle samo.


Myslalem, ze takie rzeczy skonczyly sie wraz z komuna :) Czyli placisz za lokal, ale nie wiesz, ktory dostaniesz. Niezly hardcore. To tak jak by pojsc do salonu samochodowego, wplacic wpisowe i czekaz na losowanie, ktory model ci sie trafi i ktory trzeba splacac haha

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mm niezalogowany
17 stycznia 2013r. o 13:51
To radze zobaczyc sobie ile kosztuje wynajem mieszkania w starym budownictwie,gdzie placisz czynsz i dodatkowo jeszcze za wynajem wlaścicielowi.... a tak to wprowadzasz sie do nowego mieszkania z którego nikt nie moze cie wyrzucic,a jak cos sie stanie w mieszkaniu(co jest normalne bo to nowy budynek) to przychodzi ekipa i ci to robi,ale to zadki przypadek. a za 700 zł to placisz,ale to za ponad 50 m2 wraz z opłatami... takze uwazam,ze wynajem w TBS sie opłaca
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard
17 stycznia 2013r. o 14:29
emem napisał(a):
~ napisał(a):
emem napisał(a): Z tym losowaniem mieszkania to zart, prawda?

To nie żart. Byłem, słyszałem. Wpłacasz kase, i po wybudowaniu budynku losowanie pięter.
Parter, piętro 1, 2, 3 czy ostatnie 4 kosztują tyle samo.


Myslalem, ze takie rzeczy skonczyly sie wraz z komuna :) Czyli placisz za lokal, ale nie wiesz, ktory dostaniesz. Niezly hardcore. To tak jak by pojsc do salonu samochodowego, wplacic wpisowe i czekaz na losowanie, ktory model ci sie trafi i ktory trzeba splacac haha


To chyba wynik założenia, że piętro nie wpływa na wartość mieszkania. Ciekawego założenia : )
Ale jazda.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
17 stycznia 2013r. o 15:44
Wysokość czynszu zależy od metrażu a nie od tego, gdzie mieszkanie znajduje sie w bloku. Chyba, że w TBS miałyby waszym zdaniem istniec inne reguły, niz np. w mieszkaniach spółdzielczych.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 stycznia 2013r. o 15:59
skorn napisał(a): Wysokość czynszu zależy od metrażu a nie od tego, gdzie mieszkanie znajduje sie w bloku. Chyba, że w TBS miałyby waszym zdaniem istniec inne reguły, niz np. w mieszkaniach spółdzielczych.


Przecież w tym przypadku, tzn. budynku TBS, w czynszu jest wliczona spłata kredytu za mieszkanie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.