Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Na każdym kroku kamera
~Farfi niezalogowany
29 stycznia 2013r. o 19:10
Niech bęzie... tylko na litość boską, NIECH TO DZIAŁA!!!!!

Kolejny raz piszę, na Łukasiewicza jest I CO??? Nico..
Na placu zabaw żule piją, gimnazjaliści palą papierochy... a tam jak w "Rejsie" nuda panie...nic się nie dzieje.

Ja pytam więc, po co te kamery????
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ja niezalogowany
29 stycznia 2013r. o 19:28
Nawet wszystkie nie działają, a więcej chcą stawiać.. np. kamera na ul. Sadowej..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Prezio niezalogowany
29 stycznia 2013r. o 19:28
~Farfi napisał(a): Niech bęzie... tylko na litość boską, NIECH TO DZIAŁA!!!!!

Kolejny raz piszę, na Łukasiewicza jest I CO??? Nico..
Na placu zabaw żule piją, gimnazjaliści palą papierochy... a tam jak w "Rejsie" nuda panie...nic się nie dzieje.

Ja pytam więc, po co te kamery????
Po to zeby straz miejska miala robótke jako punkt dowidzenia haha,kupa smiechu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Czesiolee niezalogowany
29 stycznia 2013r. o 19:39
Te kamery to chyba same będą przestępców wykrywać , łapać i wlepiać mandaty



15 kamer za 1,5 mln czyli 100 tys za sztukę więc :


Miasto będzie kontrolowalo 15 Robocop-ów + kilka starych modeli :-)


-policja nie potrzebna :-)
-straż "wiejska " nie potrzebna :-)

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
30 stycznia 2013r. o 7:45
Stacjonarny monitoring miasta OK. ale:

............".Zwiększenie zasięgu systemu do terenu całego miasta, możliwe będzie dzięki zakupowi mobilnego punktu monitoringu – pojazdu z zamontowaną kamerą, który będzie mógł zostać wysłany w dowolne miejsce miasta."

Jak to rozumieć,tzn.że w każdej chwili w każdym punkcie miasta mogą podjechać,zaczaić się ,podglądać.Kawałek dalej będzie ze swoimi kamerami ITD,a za miastem swoje kamery ustawia straż gminna.
Noo nie wiem czy mi się to podoba.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2013r. o 8:59
„Jak wynika ze statystyki ogłoszonej w 2007 roku w W. Brytanii (…) tysiąc kamer wykrywa jedno przestępstwo rocznie, a 90 procent obrazów nie jest kwalifikowanych jako dowód przed sądem.” – to cytat z odpowiedzi wiceministra spraw wewnętrznych i administracji generała Adama Rapackiego odpowiadającego w 2010 roku na pytanie generalnego inspektora danych osobowych dotyczące zakresu, pożytków i podstaw prawnych stosowania monitoringu w Polsce.

„W Polsce badania w 2008 roku przeprowadził… dr Paweł Waszkiewicz z UW, autor książki „Wielki Brat Rok 2010” (…). Miały one wykazać czy instalowanie monitoringu wpływa na zmniejszenie się poziomu przestępczości na monitorowanym obszarze i zwiększa poczucie bezpieczeństwa zamieszkałych tam osób. Okazało się , że instalacja kamer (…) ani istotnie nie wpłynęła na zmniejszenie się liczby przestępstw i wykroczeń, ani na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Wśród czynników o największym wpływie na bezpieczeństwo kamery znalazły się dopiero na ósmym miejscu, przegrywając m.in. z patrolami policji, oświetleniem ulic i czujnymi sąsiadami.”

http://bobrzanie.pl/2011/09/02/letowski/wielki-brat-nie-patrzy-w-lustro
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~megi niezalogowany
30 stycznia 2013r. o 11:20
Kolejne Kamery ?
Te które istnieją nie spełniają chyba zadań.
Przykładem jest kamera na budynku I LO.
1. Bardzo częste jazdy pod kierunek ulica Bielska
2. Przejście dla pieszych od Bielskiej do parku : stałe parkowanie na chodniku, przed samymi pasami kierowcy pewnego pojazdu, w obliczu kamery na rogu budynku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2013r. o 13:46
Dziwna ta nasza wolnosc w tym kraju.Stale monitorowana.Nie podoba mi sie to!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.