Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Absolutorium dla prezydenta
~ niezalogowany
5 czerwca 2013r. o 15:24
~ napisał(a):
Przemyslaw napisał(a):
~ napisał(a): Tylko cykory z platformy wstrzymali się od głosu nie mając żadnych, ale to żadnych argumentów przeciw prezydentowi , zachęcam do słuchania sesji na żywo przestaniecie wypisywać brednie na ludzi którzy dobrze zarządzają naszym miastem a zobaczycie tak naprawdę komu na nim nie zależy tych 4 radnych powinno się wpakować na taczki i wywieść gdzieś daleko .
>

Pani/Panie szanowny Anonimie.Proszę nam mieszkańcom przedstawić jakiekolwiek argumenty że jest lepiej.Mam kilka pytań.
1/- Czy obniżony został jakiś podatek ?
2/- Czy obniżono ceny jakiejś usługi komunalnej ?
3/- Czy przybyło pozabudżetowych miejsc pracy ?
4/- Czy zmniejszyło się wydatnie bezrobocie ?
5/- Czy zmalał dług samorządowy / w tym długi spółek miejskich /*?
6/-Czy Bolesławianie wracają z emigracji ?
7/-Czy do Bolesławca napływa ludność ?
8/- Ile firm przybyło a ile zbankrutowało na przestrzeni ostatnich 10 lat ?
9/- Czy podpisał by Pan/Pani swój" przekonywujący" tekst ?
Dopisane 05.06.2013r. o godz. 08:40:Nikogo nie atakuję .Oczekują przekonywujących argumentów.




Jeszce raz bo to do ciebie panie Przemysławie.
„Kolego" na te wszystkie twoje pytania może odpowiedzieć sam prezydent umów się tak jak wszyscy z tego co mi wiadomo w poniedziałek i tyle. Jeśli chcesz robić więcej dla swojego miasta to rób najlepiej startuj w wyborach a nie narzekaj jak stara baba , co ty zrobiłeś żeby oceniać innych???



,ale kusi mnie żeby odpowiedzieć
ad1. czy zmniejszyła sie inflacja?
ad2. czy zmniejszyła sie inflacja , ceny paliw itp.?
ad3.z tego co mi wiadomo przybyło.
ad4.w stosunku do powiatu bardzo.
ad5.nie wiem
ad6.znam wielu którzy wrócili
ad7.nie wiem ale ja jestem przyjezdny
ad8.w samej strefie dwie w Bolesławcu nie wiem
ad9.Robert
Naprawdę słuchaj sesji to na wszystkie pytania uzyskasz odpowiedź.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
5 czerwca 2013r. o 15:46
~ napisał(a): ... Naprawdę słuchaj sesji to na wszystkie pytania uzyskasz odpowiedź.


Sądzisz , że pomniejsza Rada Głuchych jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie , dlaczego mamy tak przerąbane? Obudź się Gościu :) Rada Głuchych , bez względu na poziom , nie służy spoołeczeństwu, tylko sobie samym. Średniowieczny feudalizm ( jeśli to określenie coś Ci mówi :) ) jest nieustannie kontynuowany. Słuchaj sobie dalej i dalej nic wiedzieć nie będziesz. Pic na wodę i fotomontaż. Przykro mi.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
5 czerwca 2013r. o 16:38
" Głównym punktem obrad było sprawozdanie z wykonania budżetu miasta za 2012 r. Rada zapoznała się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz opinią Komisji Rewizyjnej Rady Miasta o przedłożonym przez Prezydenta Miasta Bolesławiec sprawozdaniu z wykonania budżetu miasta za 2012 r.

Radni podjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2012 rok oraz w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Bolesławiec absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Za udzieleniem absolutorium opowiedziało się 17 radnych, 4 radnych z klubu PO wstrzymało się od głosu.

RAZ JESZCZE BARDZO ISTOTNE ZDANIE :
...oraz w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Bolesławiec absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Szanowni Państwo , absolutorium zostało udzielone z tytułu wykonania budżetu....I nie ma w tym niczego dziwnego ,strony i sumy bilansowe są zgodne , wszelkie wydatki udokumentowane , zasadne , Izba Obrachunkowa sprawdziła , wydała opinię , zatwierdziła i co jeszcze ? Tylko nieznajomość procedur związanych z zatwierdzeniem budżetu i udzieleniem absolutorium ,powoduje nakręcanie burzliwej wymiany zdań.
Panie _M ,pytania , które pan napisał , są istotne.Ale nie mają znaczenia przy rozpatrywaniu tego tematu. ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 czerwca 2013r. o 16:48
Absolutorium to prede wszystkim wyrażenie pozytywnej opinii o działalności finansowej czyli brak zastrzeżeń do prowadzonej polityki finansowej! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 czerwca 2013r. o 16:50
virgo napisał(a): Panie _M ,pytania , które pan napisał , są istotne.Ale nie mają znaczenia przy rozpatrywaniu tego tematu. ;(


Mają! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
5 czerwca 2013r. o 16:52
virgo napisał(a): Panie _M ,pytania , które pan napisał , są istotne.Ale nie mają znaczenia przy rozpatrywaniu tego tematu. ;(


Co nie zmienia faktu , że nadal jest do dupy. Cóż z tego , że papierologia różnych " demokratycznych " komisji rozrachunkowych , sieje nam po oczach bzdurami , skoro , nadal jest do dupy. Zadłużenie Droga Virgo , to podstawowy element tej koszmarnej układanki. Szkoda , że tego nie rozumiecie. Romuś , podobnie , jak i Relich nie przeskoczy tej poprzeczki , nie mówiąc o tuskobojach i innych chapaczach . Miejmy nadzieję , że Naród się obudzi ... jedyna nadzieja ... ale jest też Stwórca :) Nie mnie oceniać , kto ważniejszy , Naród , czy Stwórca.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
5 czerwca 2013r. o 16:58
Pannozdzieckiem , cytuję: " Cóż z tego , że papierologia różnych " demokratycznych " komisji rozrachunkowych , sieje nam po oczach bzdurami , skoro , nadal jest do dupy.(...) Zadłużenie Droga Virgo , to podstawowy element tej koszmarnej układanki. Szkoda , że tego nie rozumiecie. Romuś , "

Rozumiem , rozumiem. ;) Wiem co to zadłużenie. Jednakże prawo u nas jest jakie jest.I w nim dozwolone jest poruszanie się w strony wyznaczone. Chodzi o prawo budżetowe , rachunkowość ... :D Dlatego ta paierologia , jak nazwałeś , jest tutaj i obowiązkiem i to ona "daje" prawo do za lub nie :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 czerwca 2013r. o 17:05
virgo napisał(a): Dlatego ta paierologia , jak nazwałeś , jest tutaj i obowiązkiem i to ona "daje" prawo do za lub nie :*


"Papierologię" sprawdza RIO a udzielenie absolutorium to nic innego jak wyrażenie zgody na rowadzoną politykę finansową. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego