Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Wybuch w Trzebieniu 1987.

4199
pinio65
11 czerwca 2013r. o 9:59
W 1987 roku na skutek eksplozji materiałów wybuchowych w magazynach wojsk radzieckich uległy zniszczeniu trzy budynki mieszkalne, gospodarcze oraz plebania w miejscowości Trzebień.Rosjanie nie potwierdzili ofiar śmiertelnych... Może ktoś ma jakieś szczegółowe informacje na ten temat ?

http://www.trzebien.pl/p/blog-page.html

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bolecnauta niezalogowany
11 czerwca 2013r. o 10:10
Więcej przeczytasz plotek , niż faktów. A to z tego powodu, że Rosjanie nie wpuszczali tam nikogo po tym zdarzeniu, nawet przybyłych karetek pogotowia.

Ja pamiętam opowiadania, niestety od znajomych, którzy tam mieszkali, więc nie wiem, na ile sprawdzone, że zginęło tam kilku lub kilkunastu żołnierzy, którzy przebywali najbliżej epicentrum wybuchu. Ich ciała, a raczej fragmenty, zbierano z oddalonych drzew.
Osobiście pamiętam widok tego "grzyba", który powstał wskutek wybuchu.
Widok niezapomniany, bo sądziłem, że to wybuch atomowy i nastąpi koniec.
Pamiętam, jak w bardzo wielu oknach w wieżowcach na Staroszkolnej, popękały czy też potłukły się szyby.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Andrzej 54 niezalogowany
11 czerwca 2013r. o 10:15
Pamiętam wybuch .Było słychać w Bolesławcu i widać duży obłok dymu .Ale Rosjanie jak i nasze władze nic na ten temat nie mówiły. Dopiero dotarły jakieś informacje z wolnej Europy.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9949
#groszem nieaktywny
11 czerwca 2013r. o 10:29
o w końcu bardzo ciekawy temat:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4199
pinio65
11 czerwca 2013r. o 11:17
Ja przyjechałem na przepustkę ze Zgorzelca może dzień dwa po wybuchu. Moja jednostka była na poligonie w Kliczkowie ( ja zostałem na radiostacji w jednostce)
O wybuchu dowiedziałem się z RWE, BBC i Głosu Waszyngtonu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 czerwca 2013r. o 11:19
~Andrzej 54 napisał(a): Pamiętam wybuch .Było słychać w Bolesławcu i widać duży obłok dymu .Ale Rosjanie jak i nasze władze nic na ten temat nie mówiły. Dopiero dotarły jakieś informacje z wolnej Europy.

w Bolesławcu był widoczny grzyb. Pamiętam. Wstrząśnięcie i huk. Rzeczywiście, nic nie było wiadomo, oprócz spraw oczywistych - coś wybuchło.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 czerwca 2013r. o 11:23
Szkoda że zdjęc nie ma po wybuchu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4199
pinio65
11 czerwca 2013r. o 11:36
Kiedyś znalazłem informację, że na cmentarzu radzieckim w Świętoszowie lub w Szprotawie pochowanych jest kilkanaście osób z tą samą datą śmierci.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.