Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jeździł po parkingu i rozbijał auta
~pert niezalogowany
13 sierpnia 2013r. o 16:56
Mógł odmówić zapłaty i przedstawić swoje racje w sądzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3123
#Thor nieaktywny
13 sierpnia 2013r. o 17:38
~mamalyga napisał(a): co za bzdura, mandat za cos, nad czym czlowiek nie jest w stanie zapanowac. Zamiast tego - przymusowe badania, zeby stwierdzic czy czlowiek moze jeszcze w ogole jezdzic. Szkoda kierowcy


Niestety ale mogło się dla niego skończyć o wiele bardziej dotkliwie.

"Nie musisz robić nic wbrew prawu, by stracić prawo jazdy. Kontrowersyjne rozporządzenie Ministra Zdrowia nakazuje szpitalom informować wydziały komunikacji o każdym przypadku omdlenia. A te mogą zdecydować o odebraniu dokumentu."

źródło: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/pawel-swiader/wiadomosci/news-resort-zdrowia-broni-przepisow-o-odbieraniu-praw-jazdy-po-om,nId,638193
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
13 sierpnia 2013r. o 17:52
~pert napisał(a): Mógł odmówić zapłaty i przedstawić swoje racje w sądzie.


Ja rozumiem, że ktoś może nagle zasłabnąć i uderzyć jeden, no dwa, samochody. Ten kierowca jednak "krążył po parkingu i uderzał w inne pojazdy" i łącznie uszkodził ich 6, co jest trochę dziwne. Ale oczywiście nie widziałem sytuacji i nie chcę oceniać.

Trzeba też zawsze pamiętać, że pójście do sądu to może być proszenie się o kłopoty. Będzie biegły dla oceny stanu kierowcy, który może stwierdzić, że w swoim stanie kierowca nie powinien wsiadać za kierownicę albo przed ruszeniem powinien solidnie przewietrzyć samochód. A za coś takiego sąd może być mniej łaskawy niż tylko mandat, choćby dorzucając koszty postępowania i opinii biegłego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
13 sierpnia 2013r. o 18:09
jegomosc napisał(a): Mandat za kolizję, nie za zasłabnięcie...

A jak jutro kogoś słońce oślepi przez szybę i rozbije twoją furę to będzie ok?:)


ale zauważ różnicę: jak kogoś oslepia słońce to obniża osłonę,zakłada okulary,czy w ogóle zwalnia,aby w cos nie wycedzić-tutaj ma wpływ na to czy we mnie wycedzi ,czy nie .
Ale jeśli taka osoba by wycedziła we mnie ,na skutek utraty kontroli nad autem po zasłabnięciu to troszke inna bajka,nie? ;)


Dopisane 13.08.2013r. o godz. 18:09:

W ogóle idiotyczna sytuacja :( Facet traci przytomnośc ,nie ze swojej winy uderza w inne auta i dostaje mandat.

Jesli naprawde sa takie braki w kasie policji i statystyki sa takie słabe,to niech się patrol przejdzie po ul.sierpnia 80 ,jadąc od góry w dół po prawej jest zakaz parkowania i tam non stop jest chodnik zapełniony więc kasa leży pod nogami ,trzeba sie tylko schylic ,a nie karac kogos za wykroczenie na które nie miał wpływu :(

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~manta6263 niezalogowany
13 sierpnia 2013r. o 20:24
ale szybcy jesteście masakra, widziałem to na własne oczy i już o tym dawno zapomniałem, a tu taki nius ......
A może ktoś wie?... słyszałem ze w eurocashu włamanie jakieś było ... wie ktoś co ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 sierpnia 2013r. o 0:35
szybki jestes. wszyscy juz o tym zapomnieli
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 sierpnia 2013r. o 16:41
jak się ktoś źle czuje to siedzi na dupie, a nie jeździ i rozbija innym auta, ja bym mandatu nie wypisał tylko zatrzymał od razu prawko i skierował na badania, bo być może kierowca posiada przeciwskazania zdrowotne do prowadzenia pojazdów, szczęście że nikogo nie rozjechał (żadnego pieszego) I NIKOGO NIE ZABIŁ

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
657
#agak nieaktywny
15 sierpnia 2013r. o 18:31
~ napisał(a): jak się ktoś źle czuje to siedzi na dupie, a nie jeździ i rozbija innym auta, ja bym mandatu nie wypisał tylko zatrzymał od razu prawko i skierował na badania, bo być może kierowca posiada przeciwskazania zdrowotne do prowadzenia pojazdów, szczęście że nikogo nie rozjechał (żadnego pieszego) I NIKOGO NIE ZABIŁ



To się nazywa sianie paniki. Ewentualnie: przesada. ;)
Nigdy nie zdarzyło Ci się stracić kontroli nad pojazdem? Fakt, że mandat zasłużony, ale odbieranie prawka to lekka przesada :D

btw.. temat stary :P

www.agakryspin.com
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.