Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Wystawa "Trofeów łowieckich" w Parowej
~ niezalogowany
27 września 2013r. o 21:46
~Predator napisał(a): Dlaczego u nas ludzie najchętniej wypowiadają się w tematach, o których pojęcia nie mają!? I dlaczego wszystko krytykują!? Zwykła Hipokryzja. Polacy to żałosny naród.

Kiedyś byłem świadkiem, na warsztatach z tzw. "ochrony środowiska", ciekawej sytuacji. W ankiecie zostały zamieszczone m.in. takie pytania:

- Jaką wartość dla Ciebie ma możliwość obcowania z przyrodą i jaką rekompensatę chciałbyś/chciałabyś za zrezygnowanie z tego przywileju?
a) 100zł
b) 10000zł
c) bezcenne

Łatwo się domyślić, że większość wybierał odpowiedź "c"

Natomiast po kilku/kilkunastu kolejnych pytaniach pojawiło się coś takiego:

- Jaką sumę zapłaciłbyś/zapłaciłabyś za możliwość korzystania z wypoczynku na łonie natury, za "wstęp do lasu"?
a) nic
b) 100zł
c) 1000zł

Tu również można się domyślić odpowiedzi - a (b - 19% jak dobrze pamiętam)! Biorąc pod uwagę, że ludziom ciężko jest zapłacić kilka złotych za wstęp do rezerwatu, to nie ma o czym mówić! Zostało tylko pogratulować "rodakom" świadomości, i jak ktoś napisał tutaj, "nowoczesności"!

Łatwo jest wszystko krytykować, ale samemu coś zrobić to nie mam chętnych! Ja, gości podziwiam, że "powzięli rękawice" i próbują z ciemnotą walczyć! Bo na pewno, są świadomi "wszechwiedzy" polaczków!
Ciekawe co dzieciom mówicie jak żrecie schabowe, kurczaka itd. tu wszystko w porządku! A to, że rolnicy nie byliby w stanie wyprowadzić żadnej uprawy to też nikogo nie obchodzi! Tak, wiem żarcie pochodzi ze sklepu, a zwierzyna nie robi żadnych szkód w rolnictwie tylko w lasku listki skubie (tu nie zapominajcie o leśnikach, którzy również mają własne uprawy leśne – myślicie dlaczego je tak intensywnie grodzą bo nie mają co z kasą robić?!)



A tak konkretnie to o co ci chodzi? Bo czytam, czytam i nijak nie mogę zrozumieć...:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.