Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Wielka Sobota
~Bolecnauta niezalogowany
19 kwietnia 2014r. o 18:01
Piękne koszyczki i smaczne jajeczka już jutro śniadanko wielkanocne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
19 kwietnia 2014r. o 19:33
"Bolesławianie przynieśli do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny, między innymi jajka - symbol nowego życia, w postaci kolorowych pisanek, baranki wielkanocne z chorągiewką z napisem Alleluja, sól kuchenną, pieprz, chleb, chrzan, kiełbaskę, ciasta świąteczne i inne."

w polsce od wiekow w kosciolach swiecilo sie raz w roku jajka. pokarm kojarzy mi sie glownie z zarciem dla zwierzat lub z pokarmem dla niemowlaka i pochodzi od karmiacej piersia matki.
jesli zmiana nazwy swiecenia / jajek / na pokarm jest nowym wymogiem unijnym zblizajcym nas do cywilizacji europejskiej to przyznam sie, ze mi wstyd, ze o tym nie slyszalem.
ide sie spalic
ze wstydu
(...)

Zmoderowano 20.04.2014 godz.9:16 - powód: offtop (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~fobiaka przeciwność niezalogowany
19 kwietnia 2014r. o 19:39
Fobiak, a o co ci kaman? Już prawie święta?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
19 kwietnia 2014r. o 19:44
o nic
a w zasadze o poprawnosc
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~szczęśliwiec niezalogowany
19 kwietnia 2014r. o 20:34
Nie robię tzw święconki od kilkunastu lat. A dwa najbliższe dni spędzam na działce. Skowronki, pszczoły, herbata z miodem, dobra książka i trochę pracy fizycznej... Jestem szczęśliwym człowiekiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 kwietnia 2014r. o 20:41
No to sobie nagrabiłeś u moherów i nie tylko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 kwietnia 2014r. o 21:11
~szczęśliwiec napisał(a): Nie robię tzw święconki od kilkunastu lat. A dwa najbliższe dni spędzam na działce. Skowronki, pszczoły, herbata z miodem, dobra książka i trochę pracy fizycznej... Jestem szczęśliwym człowiekiem.


Nie byłem na działce od kilkunastu lat. Dwa najbliższe dni spędzam na degustacji potraw,również poświęconych, popijanych przyzwoitym winem, spacerku i zapominam o jakiejkolwiek pracy umysłowej a tym bardziej fizycznej....I też jestem szczęśliwym człowiekiem!:)

Tak więc nie masz monopolu na szczęście! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Nieszczęśliwy niezalogowany
19 kwietnia 2014r. o 22:25
I Ty i Ty jesteście nieszczęśliwi! Tylko tak Wam się wydaje! Odkąd Adam i Ewa zgrzeszyli w raju to tak mamy! :>

Zmoderowano 20.04.2014 godz.9:17 - powód: topposting (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza