Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uprzejmi kierowcy

11552
#RattusNrv nieaktywny
20 czerwca 2014r. o 10:43
Przepuszczanie na pasach to kultura, rzecz jasna, chociaż pieszy czasem powinien spojrzeć na to od strony kierowcy. O ile przepuszczenie pieszego w miejscu, gdzie jest mały ruch, jest to prosta droga, nie ma większych skrzyżowań, to żaden problem, o tyle przepuszczanie w godzinach szczytu na bardziej ruchliwym skrzyżowaniu jest trochę niebezpieczne.

Piesi mają to do siebie, że jak już widza zatrzymujące się auto chcące przepuścić jedną osobę stojąca przed pasami, to zaraz zlatują się inni także chcący przejść. Przez to przynajmniej na chwilę dochodzi do zatamowania ruchu, szczególnie, jak za tym uprzejmym z tyłu utworzy się zator z kilku samochodów.

Trzeba także pamiętać, że różni kierowcy różnie jeżdżą, jeden za późno zacznie hamować, inny za szybko pojedzie... I wypadek gotowy.

Kultura OK, ale nie będąc przepuszczonym w takim momencie nigdy nie denerwuję się na kierowców. Sam jestem jednym z nich i czasem z własnego doświadczenia wiem, że samo przepuszczenie pieszego nie musi być takie proste i przyjemne.

Wszystko w imię rozsądku. Pomijam już fakt, że jak już muszę w godzinach szczytu po Bolesławcu już iść pieszo, to staram się wybierać mniej ruchliwe skrzyżowania, to na nich zdecydowanie łatwiej jest przejść o zdecydowanie częściej mnie przepuszczają kierowcy. Od młodych do starych, kobiety i mężczyźni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ANONIMOWY niezalogowany
20 czerwca 2014r. o 12:15
Uprzejmość na drodze piękna rzecz.wypuszczanie auta z drogi podporządkowanej tylko my wiemy co chcemy zrobić inni użytkownicy nie czytają w naszych myślach(wiele razy widziałem jak ta uprzejmość kończyła się kolizją),podobnie przepuszczanie pieszych wiele razy kończy sie żle dla pieszego i dla kierującego sam bym kiedyś przejechał pieszego bo jakiś dżentelmen w kapeluszu(najgorsza grupa kierowców) przepuszczał pieszego [droga pusta ja on i pieszy nie spodziewałem się tak daleko idącej głupoty]dlatego teraz jestem uzbrojony w video rejestrator i nawet jak trafi się uprzejmy kierowca ,a ja nie zdąże zahamować to będzie dowód dla sądu.a tak na marginesie to takie uprzejmości są karane paragrafem proszę zapytać policjanta z drogówki.tylko z uprzejmości nikt was dżentelmeni nie karze mandatem.pamiętajmy że kij ma dwa końce przez twoją uprzejmość ktoś może stracić zdrowie lub życie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~policjant z drogowki niezalogowany
20 czerwca 2014r. o 14:05
Anonimowy przeczytaj to co napisales i zastanów sie nad swoja głupotą....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ANONIMOWY niezalogowany
20 czerwca 2014r. o 14:37
~policjant z drogowki napisał(a): Anonimowy przeczytaj to co napisales i zastanów sie nad swoja głupotą....
Założe się że nie znasz przepisów ruchu drogowego,a już nie wspomne o tym że nie jesteś nawet policjantem ,a już nie wspomne że z drogówki.napisałem szczerą prawde z życia wziętą ,a ty masz jakiś bul dupy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Adwokat mądrych niezalogowany
20 czerwca 2014r. o 14:41
~policjant z drogowki napisał(a): Anonimowy przeczytaj to co napisales i zastanów sie nad swoja głupotą....
Anonimowy ma tutaj 100% racji dlaczego mądry post nazywasz głupotą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
20 czerwca 2014r. o 14:43
~policjant z drogowki napisał(a): Anonimowy przeczytaj to co napisales i zastanów sie nad swoja głupotą....
Jak najbardziej mądry post anonimowego.policjanci nie wypisują głupot.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ANONIMOWY niezalogowany
20 czerwca 2014r. o 14:45
~ANONIMOWY napisał(a): Uprzejmość na drodze piękna rzecz.wypuszczanie auta z drogi podporządkowanej tylko my wiemy co chcemy zrobić inni użytkownicy nie czytają w naszych myślach(wiele razy widziałem jak ta uprzejmość kończyła się kolizją),podobnie przepuszczanie pieszych wiele razy kończy sie żle dla pieszego i dla kierującego sam bym kiedyś przejechał pieszego bo jakiś dżentelmen w kapeluszu(najgorsza grupa kierowców) przepuszczał pieszego [droga pusta ja on i pieszy nie spodziewałem się tak daleko idącej głupoty]dlatego teraz jestem uzbrojony w video rejestrator i nawet jak trafi się uprzejmy kierowca ,a ja nie zdąże zahamować to będzie dowód dla sądu.a tak na marginesie to takie uprzejmości są karane paragrafem proszę zapytać policjanta z drogówki.tylko z uprzejmości nikt was dżentelmeni nie karze mandatem.pamiętajmy że kij ma dwa końce przez twoją uprzejmość ktoś może stracić zdrowie lub życie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
20 czerwca 2014r. o 15:47
~Anka napisał(a): Dziękuję przystojnemu i uprzejmemu Panu w okularach w białym kombi z napisem na drzwiach "bit" czy jakoś tak "bitek" za przepuszczenie mnie wczoraj na ul. Chrobrego/Polna. Stałam w godzinach szczytu już z dziesięć minut, wszyscy udawali że nie widzą a on jako jedyny przystanął uśmiechnął się uprzejmie i wpuścił mnie na skrzyżowanie.
Więcej takich kierowców poproszę!

Ja tam zawsze przepuszczam jadących z polnej jak jest korek. I nigdy bym nie pomyślał, że ktoś może dziękować na forum za taką drobnostkę. Wygląda to jak samouwielbienie. Nikt mnie nie pochwalił to sam się pochwalę. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie