Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ceramiczna kanapa stanęła w Rynku
~Kot niezalogowany
29 października 2014r. o 20:37
~ napisał(a):
~Kot napisał(a): To wspaniale, że na rynku mamy ławkę nawiązującą do tradycji ceramicznych miasta. Takie akcenty są potrzebne.
Ławka jak najbardziej wpisuje się w skojarzenie z naszym miastem, choć we wspólczesnej formie. Najpewniej wielu ludzi nie tylko nie zdaje sobie sprawy ile pracy oraz umiejętności jest koniecznych do stworzenia ceramiki użytkowej tych gabarytów...na dodatek ich wiedza-podstawa oceny -zawęża się prawdopodobnie do znajomości kolorów podstawowych i dopełniających (mam nadzieję)
Przykre, że komentatorzy pilnie przykładają się do negatywnych komentarzy- na szczeście nie oni reprezentują Bolesławiec- nie mieliby czym.

A wiesz ile wysiłku i umiejętności wymaga postawienie dobrego i przytulnego domu ?!

Przy tym, Twój cementowy klocek oklejony kafelkami to jedynie suplement artyzmu.


Wiem ile wysiłku wymaga postawienie domu...i wiem ile wysiłku kosztuje wykonanie takie pracy również.
I... To nie jest mój cementowy klocek
A to co piszesz nie ma wiele sensu: SUPLEMENT ARTYZMU? znaczy się co, uzupełnienie kunsztu?! LOLXD
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 października 2014r. o 20:45
~Kot napisał(a): To wspaniale, że na rynku mamy ławkę nawiązującą do tradycji ceramicznych miasta. Takie akcenty są potrzebne.
Ławka jak najbardziej wpisuje się w skojarzenie z naszym miastem, choć we wspólczesnej formie. Najpewniej wielu ludzi nie tylko nie zdaje sobie sprawy ile pracy oraz umiejętności jest koniecznych do stworzenia ceramiki użytkowej tych gabarytów...na dodatek ich wiedza-podstawa oceny -zawęża się prawdopodobnie do znajomości kolorów podstawowych i dopełniających (mam nadzieję)
Przykre, że komentatorzy pilnie przykładają się do negatywnych komentarzy- na szczeście nie oni reprezentują Bolesławiec- nie mieliby czym.


TO kwiatek do kożucha!!!Rzeczywistość skrzeczy(tłok w gimnazjach,świetlice szkolne-tragedia to tylko przykłady.
Tradycje ceramiczne-proszę;ceramiczny zabytkowy wystrój byłego już sklepu mięsnego(róg Mickiewicza i Sierpnia 80) zniszczony!Za to mamy badziewie kilkanaście kroków dalej naśladujące nieudolnie podobne konstrukcje w Meksyku!!! To dzieło twego mocodawcy!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
29 października 2014r. o 20:54
~ napisał(a): Tradycje ceramiczne-proszę;ceramiczny zabytkowy wystrój byłego już sklepu mięsnego(róg Mickiewicza i Sierpnia 80) zniszczony!


Dlaczego uwazasz, ze zniszczone? :)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 października 2014r. o 20:59
~ napisał(a):
~Kot napisał(a): To wspaniale, że na rynku mamy ławkę nawiązującą do tradycji ceramicznych miasta. Takie akcenty są potrzebne.
Ławka jak najbardziej wpisuje się w skojarzenie z naszym miastem, choć we wspólczesnej formie. Najpewniej wielu ludzi nie tylko nie zdaje sobie sprawy ile pracy oraz umiejętności jest koniecznych do stworzenia ceramiki użytkowej tych gabarytów...na dodatek ich wiedza-podstawa oceny -zawęża się prawdopodobnie do znajomości kolorów podstawowych i dopełniających (mam nadzieję)
Przykre, że komentatorzy pilnie przykładają się do negatywnych komentarzy- na szczeście nie oni reprezentują Bolesławiec- nie mieliby czym.


TO kwiatek do kożucha!!!Rzeczywistość skrzeczy(tłok w gimnazjach,świetlice szkolne-tragedia to tylko przykłady.
Tradycje ceramiczne-proszę;ceramiczny zabytkowy wystrój byłego już sklepu mięsnego(róg Mickiewicza i Sierpnia 80) zniszczony!Za to mamy badziewie kilkanaście kroków dalej naśladujące nieudolnie podobne konstrukcje w Meksyku!!! To dzieło twego mocodawcy!




Tak ,pamiętam ten sklep i ceramiczne kafle z rzeźbionymi wizerunkami zwierząt,to była prawdziwa sztuka i majstersztyk ,a takie "maziaje " to potrafi każdy zrobić,nawet dziecko,w ogóle takie chyba czasy nastały ,że jakieś zamiłowanie do turpizmu zapanowało ,czemu ludzie zamknęli się na prawdziwą sztukę i piękno? ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 października 2014r. o 21:00
emem napisał(a):
~ napisał(a): Tradycje ceramiczne-proszę;ceramiczny zabytkowy wystrój byłego już sklepu mięsnego(róg Mickiewicza i Sierpnia 80) zniszczony!


Dlaczego uwazasz, ze zniszczone? :)
Byłem przy tzw. "maskowaniu"!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kot niezalogowany
29 października 2014r. o 21:19
Dlaczego usunięto wspaniałe kafle- pewnie przez pieniądz i profit. To jest podejrzane- biorąc pod uwagę historyczny charakter budynku, oraz stopień ich zachowania...

Dlaczego na rynku nie staneła ławka z mistrzowskimi w wykonaniu głowami zwierząt np. osłów..nawet z ceramiczne cętki- to też zagadka- przypuszczam, że nie było szczególnych referencji co do wyglądu przedmiotu zlecenia-a co za tym idzie-Twórca ma prawo zrobić jak czuje i chce-TADAM.

Na pewno znajdzie się sporo artystów chętnych zmierzyć się z krytyką gawiedzi i zrobić taką ławkę na następny raz- w końcu porządne zlecenie projektu i wykonania przy społeczeństwie o niskich lotach to rzadkość...
Ja tam mogę przyjąć zlecenie na ławkę ze świniskim głowami,tak na pamiątkę mięsnego, co tam. Będzie i kunszt dawny-pełen realizm i współcześnie:> (sic!)
Kafle nie pochodziły z manufaktury bolesławieckiej...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 października 2014r. o 21:20
~Kot napisał(a):
~ napisał(a):
~Kot napisał(a): To wspaniale, .....
A wiesz ile wysiłku i umiejętności wymaga postawienie dobrego i przytulnego domu ?!

Przy tym, Twój cementowy klocek oklejony kafelkami to jedynie suplement artyzmu.


Wiem ile wysiłku wymaga postawienie domu...i wiem ile wysiłku kosztuje wykonanie takie pracy również.
I... To nie jest mój cementowy klocek
A to co piszesz nie ma wiele sensu: SUPLEMENT ARTYZMU? znaczy się co, uzupełnienie kunsztu?! LOLXD

Jakiego kunsztu ??? :|
Takiego ?!
[img=1414613776_3mkbdfp.jpg]


Doprawdy... czego nie pojmujesz w - jedynie uzupełnienie, dodatek do artyzmu ?
JEDYNIE DODATEK !
Ponieważ do artyzmu to tu jeszcze daleko.

A próbkę "artyzmu" tego pana możesz zobaczyć np. w Jazzwie.
Znajdziesz tam bezforemny, szklisty twór przypominający kupę dinozaura.

Przejdź się, popatrz, dorób do tego badziewia artystyczną ideologię i mi ją opowiedz.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 października 2014r. o 21:27
W miejsce misia wstawić ławkę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie