Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Śmieciowa znieczulica nie zna granic
~"Fan" - PanaM niezalogowany
3 grudnia 2014r. o 19:20
PanM napisał(a):
~"Fan" - PanaM napisał(a):
Chłopie daj już sobie spokój... !!
Przecież nikt w tym mieście nie chce twoich opinii oraz wypowiedzi... !!
Twój wynik wyborczy nie dał ci nic do myślenia... ??
Masz tupet... :)


To nie ja mam problem ale całe społeczeństwo .
Wybiera i ma.Problem śmieci towarzyszy Polakom od wojny i jedyny pomysł na jaki wpadły władze komunistyczne i obecne to próby łapania tych co śmiecą .

Tymczasem rozwiązanie jest proste ;


Za wywóz śmieci w mieście płacimy wszyscy od głowy .Zatem suma pozyskana za tą usługę oraz ilość " wyprodukowanych " śmieci jest w miarę stała .Ba , w wykonaniu budżetu za ten rok widnieje w tym punkcie nadwyżka w wysokości 1 200 000 PLN. Należało by w różnych punktach miasta lub powiatu ustawić wielkie zbiorcze kontenery aby ludzie mieli gdzie pozbywać się niechcianych rzeczy .Każdy co jakiś czas ma takie problem.
Skoro przez kilkadziesiąt lat nie sprawdził się obecny system czas go zmienić.
Po za tym kultury łudzi należy uczyć budując im udogodnienia a nie restrykcje.

ps -- czy wygranie wyborów oznacza że tylko wy macie rację ?
Zmoderowano 03.12.2014 godz.17:52 - powód: topposting (moderator)
:)

Widzę i czytam,że jednak po mimo wszystko nie odpuścisz pan sobie...

Ps: Trudny przypadek - więc ja odpuszczam. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 grudnia 2014r. o 19:52
kTOŚ TEN PROBLEM POWINIEN ROZWIĄZAĆ .
Tylko dlatego że to panM zaproponował ma zostać wieczny syf ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~siema61 niezalogowany
5 grudnia 2014r. o 9:29
Już sam plac wyglada jak po wybuchu bomby atomowej., Plac jest prywatny, niezabezpieczony. Jeśli miasto do tej pory niezainteresowało sie ta nieruchomościa to co mu do tego , że ktos wysypał tam liście. Miasto niech rozmawia z właścicielem i wymusi na nim to co może. A prawdopodobnie nie moze nic.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
5 grudnia 2014r. o 14:18
Brak uregulowania systemu gospodarki odpadami będzie w nieskończoność wywoływał emocje nad każdą kupą wyrzuconych odpadów.

Płacimy wszyscy , zatem nie powinno być nigdzie dzikich wysypisk.
W budżecie jest 1 200 000 nadwyżki za wywóz śmieci.
Skąd zatem nielegalne wysypiska.?
Mieszkańcy zapłacili za wszystkie wyprodukowane śmieci więc " piłka " po stronie firmy odbierającej.

Jeśli w mieszkaniu pozwolimy na palenie papierosów i nie podamy popielniczki , niedopałki i popiół wylądują na podłodze .Tak samo jest z innymi nieczystościami.To tylko kwestia skali.
Po wprowadzeniu segregacji w większości gospodarstw domowych pojemnik na odpady wypełniany jest w jednej czwartej tygodniowo.
Dlaczego władza uchyla się od rozwiązania prostego problemu ?
Duże zbiorcze kontenery rozstawione w różnych punktach załatwią problem i uchronią środowisko od dzikich wysypisk.

Drugim problemem jest brak ustawy o zagospodarowaniu opakowaniami po płynach .Tak jak na przykład w Niemczech.

Płacimy władzy aby rozwiązywała nasze problemy.


Dopisane 05.12.2014r. o godz. 14:04:

Tak pisałem w 2008 roku

http://przemyslaw1954.blog.onet.pl/2008/02/01/ochrona-srodowiska-i-zdrowy-rozsadek/


Dopisane 05.12.2014r. o godz. 14:18:

A tak w 2011

http://przyjaznepanstwo.blog.onet.pl/2011/09/16/projekt-czysta-polska/

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 grudnia 2014r. o 17:16
śmieci w Bolesławcu?

to pryszcz w porównaniu z Rzymem ,Wenecją czy Rio...
coś bliżej?...Berlin :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
5 grudnia 2014r. o 17:30
falco napisał(a): śmieci w Bolesławcu?

to pryszcz w porównaniu z Rzymem ,Wenecją czy Rio...
coś bliżej?...Berlin :D


Problem dotyczy niemal każdego odosobnionego skrawka zieleni który służy albo za miejsce spożywania albo jako dziki śmietnik.
Co do spożywania to zakaz jest zbyt restrykcyjny i zepchnął problem do tzw " podziemia " nie likwidując go.
Wykroczeniem jest spożywanie piwa na ławeczce w rynku ale tuż obok w ogródku piwnym już nie.Świadczy to o obłudzie i niekonsekwencji władzy.
Zezwolenie można sobie kupić.Mniej zamożni robią to i będą robić pokątnie .
Do neutralizacji problemu władze powołały straż miejską .1 200 000 rocznie za ściganie spożywających i parkujących.
Dużo taniej było by przygotowanie miejsc do parkowania oraz wydzielenie stref do spożywania.
Edukacja przez restrykcje nie jest i nigdy nie będzie skuteczna.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 grudnia 2014r. o 19:42
we ''wstrętnej komunie'' tej gierkowej :D
brałem leżaczek ,wędrowałem nad pobliski Bóbr i wystawiając gębę do słońca popijałem sobie winko marki Ciociosan :D

potem przyszła ''demokracja'' i pikniki z lampką wina się skończyły :>

a śmieci? guzik mnie obchodzą tak jak obchodzą władze miasta :P
Pana one obchodzą?...nie
Pan nadal ''walczy z wiatrakami'' ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 grudnia 2014r. o 19:48
falco napisał(a): we ''wstrętnej komunie'' tej gierkowej :D
brałem leżaczek ,wędrowałem nad pobliski Bóbr i wystawiając gębę do słońca popijałem sobie winko marki Ciociosan :D

potem przyszła ''demokracja'' i pikniki z lampką wina się skończyły :>

a śmieci? guzik mnie obchodzą tak jak obchodzą władze miasta :P
Pana one obchodzą?...nie
Pan nadal ''walczy z wiatrakami'' ;)


To nie wiatraki Panie Januszu.
To banalne sprawy.
Pan dalej powinien popijać Ciociosan lub piwko na łonie natury a służby miejskie powinny odbierać wszelkie śmieci OD MIESZKAŃCÓW ./ WSZAK MAJĄ ZA TO JUŻ NAWET NADPŁACONE /
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.