Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

HydePark

9176
kc
18 lutego 2018r. o 22:13
~~Płowa Abelia napisał(a): OK. Inaczej odczytujemy to co mówi.
Ty z akceptacją i szukaniem pozytywów.
Ja sceptycznie, bo moje doświadczenia tak mi każą w stosunku do takich mówców i ich oferty podchodzić.
Jak ci pomaga to bardzo dobrze. Twój wybór.
Ja wolę innego psychologa. Możesz posłuchać jak chcesz. Inne podejście - realistyczne. Dla mnie bardziej skuteczne.


Nie traktuję Walkiewicza jako swojego mentora, czy kogoś kto ma mnie mobilizować do robienia czegokolwiek : ). Lubię posłuchać czasem kogoś mądrego i tyle, nie dorabiaj do tego filozofii : ). Porównywanie go z idio.tami, którzy są mówcami motywacyjnymi bez żadnego wykształcenia, jest pomyłką. Ten Peterson z tego co kojarzę to ten koleś co mówi jak Korwin Mikke. Tylko Korwin bardziej podkręca, żeby wkur.. zdenerwować kobiety : ).

~~Płowa Abelia napisał(a):
Jeszcze na koniec jeden wykład w kontraście do Walkiewicza. Obydwaj, i Walkiewicz i Peterson , mówią niby o tym samy. Ale podejście bardzo rożne, chociaż czasami mówią o tych samych regułach. Ja wybieram Petersona :) .


Ja widzę bardzo podobne podejście, obaj mądrzy i mówią o tym samym każdy w dla siebie specyficzny sposób : ). Wybieram obydwóch : ).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszara Jasnota niezalogowany
19 lutego 2018r. o 4:29

,,Biskupi zaprezentowali Narodowy Program Trzeźwości i domagają się, żeby alkohol był dostępny dopiero od 21. roku życia – informuje dzisiejszy "Super Express". Oprócz tego Kościół chce ograniczenia miejsc sprzedaży i podwyższenia cen alkoholu – czytamy.


- Nie będzie wolnośc osobistej i narodowej bez trzeźwości Polaków – mówi przewodniczący Zespołu Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości bp. Tadeusz Bronakowski.

Rocznie przeciętny Polak spożywa około 10 litrów czystego spirytusu. Biskupi chcieliby zmniejszyć tę ilość o połowę. Z tego powodu powstał specjalny program, mający na celu ograniczenie spożycia.

Jednym z jego punktów jest realne ograniczenie dostępności dla młodzieży, poprzez podniesienie minimalnego wieku zezwalającego na spożywanie napojów alkoholowych do 21. roku życia – podobnie jak w Stanach Zjednoczonych. Tak restrykcyjnych przepisów nie ma jednak żaden europejski kraj.

Równie radykalne kraki miałyby czekać dorosłych. "Państwo powinno bardziej zdecydowanie korzystać z narzędzia, jakim jest regulacja rynku za pomocą cen i polityki fiskalnej" - głosi część programu.".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowa Abelia niezalogowany
19 lutego 2018r. o 7:11
kc napisał(a):
~~Płowa Abelia napisał(a): OK. Inaczej odczytujemy to co mówi.
Ty z akceptacją i szukaniem pozytywów.
Ja sceptycznie, bo moje doświadczenia tak mi każą w stosunku do takich mówców i ich oferty podchodzić.
Jak ci pomaga to bardzo dobrze. Twój wybór.
Ja wolę innego psychologa. Możesz posłuchać jak chcesz. Inne podejście - realistyczne. Dla mnie bardziej skuteczne.


Nie traktuję Walkiewicza jako swojego mentora, czy kogoś kto ma mnie mobilizować do robienia czegokolwiek : ). Lubię posłuchać czasem kogoś mądrego i tyle, nie dorabiaj do tego filozofii : ). Porównywanie go z idio.tami, którzy są mówcami motywacyjnymi bez żadnego wykształcenia, jest pomyłką. Ten Peterson z tego co kojarzę to ten koleś co mówi jak Korwin Mikke. Tylko Korwin bardziej podkręca, żeby wkur.. zdenerwować kobiety : ).

~~Płowa Abelia napisał(a):
Jeszcze na koniec jeden wykład w kontraście do Walkiewicza. Obydwaj, i Walkiewicz i Peterson , mówią niby o tym samy. Ale podejście bardzo rożne, chociaż czasami mówią o tych samych regułach. Ja wybieram Petersona :) .


Ja widzę bardzo podobne podejście, obaj mądrzy i mówią o tym samym każdy w dla siebie specyficzny sposób : ). Wybieram obydwóch : ).


To chyba, takie mam wrażenie, mówimy o tym samym. Ale jak to na forum - zajęło to trochę czasu :)
Polecam Petersona - sporo ciekawych wykładów w sieci (Biblical series, Maps of Meaning, itd). Niektóre są już dostępne z polskim tłumaczeniem.
Peterson nie mówi jak Korwin-Mikke. Zupełnie coś innego. O kobietach wyraża się z wielkim uznaniem i atencją, jednoznacznie zaznaczając, że mają ciężej od mężczyzn w życiu. A denerwuje feministki, bo mówi jako naukowiec o faktach i badaniach wielokrotnie powtarzanych, których one nie chcą przyjąć do wiadomości, a które pokazują ewidentne i istotne różnice pomiędzy płciami . A to feministki zawsze denerwuje.
Ja tam cieszę się, że moja żona jest kobietą i nie chce być mężczyzną ani mężczyzny nie udaje :)
Miłego dnia!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
19 lutego 2018r. o 15:03
~~Płowa Abelia napisał(a): ....
Ja tam cieszę się, że moja żona jest kobietą i nie chce być mężczyzną ani mężczyzny nie udaje :)
Miłego dnia!


Amen :)

Cieszą mnie te Wasze filozoficzne dysputy. Też nie cierpię feministek. Spójność jest w jednym . Ja mogę myć naczynia , sprzątać chatę i gotować , międzyczasie zarabiać i wychowywać.Robiłem tak przez lata :) . Nie myślę o sobie , myślę o Innych :)

No to może potańczymy dla ochłodzenia klimatu ? :



:D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
19 lutego 2018r. o 15:41
~~Płowa Abelia napisał(a): To chyba, takie mam wrażenie, mówimy o tym samym. Ale jak to na forum - zajęło to trochę czasu :)


Tak,zgadzam się, zajęło mi trochę czasu wyprowadzenie Cię z błędnego myślenia : ).

~~Płowa Abelia napisał(a): Peterson nie mówi jak Korwin-Mikke. Zupełnie coś innego. O kobietach wyraża się z wielkim uznaniem i atencją, jednoznacznie zaznaczając, że mają ciężej od mężczyzn w życiu.


Mówi dokładnie to samo, znam większość jego wypowiedzi na pamięć i jestem tego pewna. Jego miłośnicy by powiedzieli dokładnie o nim to samo co Ty o Petersonie : ).

Cieszę się, że Ty się cieszysz, że Twoja żona nie jest mężczyzną : ).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czerwonobrunatna Rogownica niezalogowany
19 lutego 2018r. o 15:50
Wstajemy z kolan .Ale palimy tym kacapskim węglem z obrzydzeniem.


''Import węgla urósł w 2017 roku o 60 proc. - informuje "Parkiet" na podstawie danych Eurostatu. Głównym kierunkiem, z którego importujemy, nadal jest Rosja - pochodzi z niej ponad połowa czarnego surowca.

W 2017 roku importowano do Polski 13,3 mln ton węgla, z czego 8,7 mln ton pochodziło z Rosji - 65 proc.,''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowa Abelia niezalogowany
23 lutego 2018r. o 15:42
Postęp przyspiesza :)

https://wolnemedia.net/w-postepowej-szwecji-zaczyna-sie-uznawac-wielozenstwo/

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego feministki popierają islam, a przeszkadza im chrześcijaństwo? Chcą do haremu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
23 lutego 2018r. o 17:04
Nie wiem , czy uda mi się odpowiedzieć na Twe pytanie , ale spróbuję . Otóż feministki nie czytały Biblii . Koranu też nie czytały ... one w ogóle niczego nie czytają oprócz pism kobiecych i przepisów na makaron . A instynkt przedłużenia gatunku świerzbi :D

Standardowa feministka chciała by być lwicą salonową u boku Bonda i żeby jeszcze angielska królowa kilka stów wrzuciła na konto. Ale najciekawsze z naszego polskiego punktu widzenia jest to ... masz chłopie zarabiać tyle , żeby nie tylko na waciki starczyło , a jednocześnie masz być w domu pod pantoflem :D

Taki dysonans poznawczy :D
A Księżyc się nie kręci :)
Czy satysfakcjonuje Cię moja odpowiedź Abelio ? :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.