BolecFORUM
+ nowy temat
11 listopada 2022r. godz. 19:33 6162 Kazimierz Marczewski

Bolesławianie radośnie i razem obchodzili Narodowe Święto Niepodległości

Bóg, Honor, Ojczyzna to dewiza Wojska Polskiego stanowiąca idealistyczne ujęcie wierności państwu.

Narodowe Święto Niepodległości w Bolesławcu
Narodowe Święto Niepodległości w Bolesławcu (fot. Kazimierz Marczewski)

Narodowe Święto Niepodległości w Bolesławcu zorganizował powiat bolesławiecki. Na skwerze 100-lecia Odzyskania Niepodległości zebrało się blisko tysiąc osób.

W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy Bolesławca razem z władzami samorządowymi, Kompanią Honorową 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu, przedstawicielami służb mundurowych i  harcerzami. Obecne były  poczty sztandarowe, delegacje szkół, , zakładów pracy z powiatu bolesławieckiego oraz stowarzyszeń, a także przedstawiciele różnych partii politycznych.

Uroczystości odbyły się według ceremoniału wojskowego. Najpierw wprowadzono Kompanię Honorową 23 Śląskiego Pułku Artylerii, następnie poczty sztandarowe, odegrano hymn państwowy, przemówienie okolicznościowe wygłosił starosta Tomasz Gabrysiak, odczytano Apel Pamięci. Przysięgę złożyli uczniowie klasy o profilu wojskowym II Liceum Ogólnokształcącego. Wystrzał salwy honorowej i złożenie zniczy i kwiatów pod pomnikiem oraz odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Wcześniej w Bazylice Mniejszej w Bolesławcu odbyła się uroczysta msza święta.  Przed uroczystym apelem odczytano list ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka

Na koniec w rynku widzieliśmy patrol konny grupy rekonstrukcyjnej i historycznej 6. Pułku Ułanów Kaniowskich.

W swoim wystąpieniu starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak mówił czym jest wolność i niepodległość.

- Niepodległość nie jest dana raz na zawsze - powiedział starosta Tomasz Gabrysiak. - Cały czas musimy o nią dbać i zabiegać. To, że tak dużo mieszkańców jest dzisiaj razem z nami świadczy o tym, że walczymy o naszą wolność i w tym radosnym dniu to będąc razem wyrażamy. Przykład wojny w Ukrainie pokazuje, że o niepodległość trzeba walczyć każdego dnia. Bóg, Honor, Ojczyzna to wierność do naszego kraju. Dla nas wszystkich. Bądźmy zawsze razem i nie dajmy się podzielić. Dziękuję wszystkim za to, że jesteście i uroczyście obchodzicie to wspaniałe święto

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Bolesławianie radośnie i razem obchodzili Narodowe Święto Niepodległości

45 odpowiedzi strona 6 z 6
~~Prezydent Bożejowicgość
Mamy niepodległość ,a sklepy w niedziele zamknięte.
~~Złocisty Dziewięćsiłgość
Jeszcze raz wam przypomnę żebyście nie śnili że jesteście niepodlegli. Jesteście niewolnikami mroweczki a święto jest dla was żeby było wam lepiej w zaprogramowanym świecie szarej codzienności.... Także gotowi zacząć nowy tydzień... no to do roboty ...
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMA