ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4637, 15 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort30 sierpnia 2019r. godz. 12:00, odsłon: 2353, (Biuro Ruchu Drogowego KGP/ mw)/Bolec.info
Najwięcej wypadków drogowych powodują kierujący pojazdami.
Bolesławiec - Informacje: Kierowco – jedź rozsądnie Radiowóz na A4 (fot. KPP Bolesławiec)

Blisko 89 % wypadków drogowych zaistniałych podczas wakacji ubiegłego roku spowodowali kierujący pojazdami. Prawie 5% wypadków nastąpiło z winy pieszych, a w ok. 1 % przypadków odnotowano współwinę uczestników zdarzenia.

Pozostałe 5% to wypadki do których doszło z innych przyczyn, w tym m.in. stan techniczny pojazdu, stan drogi, pożar pojazdu, zwierzęta na drodze, utrata przytomności przed wypadkiem.

W przypadku kierujących pojazdami, zdecydowaną większość stanowili kierowcy samochodów osobowych (69%), ciężarowych (9%), rowerów (9%), czy motocykli (6%).

Przed nami ostatni weekend wakacji, a zarazem ostatni Fakt, w publikowanej co czwartek serii Faktów/Mitów. Warto więc przypomnieć, że prezentowane fakty w głównej mierze odnosiły się właśnie do kierujących pojazdami.

Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych, wyprzedzanie to najniebezpieczniejszy manewr, a niebezpieczne zachowanie kierowców przed przejściem dla pieszych to główna przyczyna potrąceń pieszych. W każdym z wymienionych faktów, człowiek – kierujący pojazdem odgrywa kluczową rolę. To od niego zależy bowiem jak będzie wyglądać podróż, a przede wszystkim, czy uda się bezpiecznie dotrzeć do celu.

Jeżeli powyższe zachowania uzupełnimy o kolejne fakty, że w weekendy dochodzi do największej liczby wypadków, wśród skrzyżowań najbardziej niebezpieczne są te z drogą podporządkowaną, a najwięcej osób ginie na głównych ciągach komunikacyjnych to wyłania nam się obraz najczęściej występującego wypadku na polskich drogach.

W czasie ostatniego weekendu wakacji w związku ze spodziewanym większym natężeniem ruchu, zwiększony będzie także udział policjantów ruchu drogowego sprawujących nadzór nad ruchem.

Warto podkreślić, że rola policjantów nie będzie się jednak ograniczać wyłącznie do ujawniania wykroczeń i eliminowania niebezpiecznych zachowań, ale także do zapewnienia płynności ruchu oraz udzielania pomocy w razie zaistnienia takiej potrzeby.

Przed powrotem z tegorocznych wakacji Policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, unikanie ryzykowanych zachowań oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów, życząc wszystkim kierowcom i pasażerom bezpiecznej podróży!

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Kakaowa Szachownica   30 sierpnia 2019r. o 13:27

~Kakaowa Szachownica

Postów:

„Najwięcej wypadków drogowych powodują kierujący pojazdami” Policjant Drogówki + Bolec Info. Geniusze.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotordzawy Jaskier   30 sierpnia 2019r. o 17:29

~~Złotordzawy Jaskier

Postów:

Nie-praw-do-po-dobne, do tej pory myślałem, że wypadki powodują osoby siedzące w zaparkowanych w garażach pojazdach. Szok i niedowierzanie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

mir.ko   30 sierpnia 2019r. o 18:28

mir.ko

Postów: 2850

moto - clickbait
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnobursztynowa Fasola   30 sierpnia 2019r. o 19:18

~Ciemnobursztynowa Fasola

Postów:

Do dziś myślałem że wypadki powodują pasażerowie!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Zapraszamy