ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4457, 17 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Car rental - zapraszamy!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort5 grudnia 2019r. godz. 09:46, odsłon: 2390, KPP Bolesławiec/Bolec.Info
Bolesławieckie drużyny dodatkowo dla uczestników konkursu przygotowały piękny występ artystyczny.
Bolesławiec - Informacje:  Drużyna z Bolesławca najlepsza Razem bezpieczniej konkurs dla uczennnic ZSB Bolesławiec(HP) (fot. KPP Bolesławiec)

3 grudnia 2019 r. w bolesławieckim Zespole Szkół Budowlanych odbył się XXI finał regionu jeleniogórskiego konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Drużyna z Bolesławca okazała się najlepsza i zdobyła I miejsce.

Gospodarzami tegorocznego regionalnego finału konkursu Wiedzy o Policji "Razem Bezpieczniej” był Ochotniczy Hufiec Pracy w Bolesławcu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży specyfiki służby w Policji.

Młodzież miała okazję nauczyć się jak postępować w sytuacjach, kiedy stają się ofiarami lub świadkami przestępstwa, co to jest prewencja kryminalna, jakie są procedury postępowania z nieletnimi oraz w sytuacji wystąpienia przemocy w rodzinie. Podczas przygotowań młodzież dowiedziała się z jakimi zagrożeniami może się spotkać w życiu codziennym.

Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej - testu wiedzy i części praktycznej w grupach. Młodzież, podzielona na 3-osobowe zespoły, musiała się wykazać między innymi spostrzegawczością, kreatywnością oraz umiejętnością współpracy w grupie.

W finale regionu jeleniogórskiego udział wzięło 8 drużyn z Kamiennej Góry, Mysłakowic, Jeleniej Góry i Bolesławca. Nagrody wręczał nadkom. Jarosław Burdzy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu, Pani Olga Jabłonko Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze oraz kom. Beata Borowicz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która uczestniczyła we wszystkich finałach regionalnych na terenie województwa dolnośląskiego. 

Po wszystkich zadaniach najlepsza okazała się drużyna z Bolesławca zajmując I miejsce. II miejsce zajęła młodzież z Mysłakowic a III drużyna z Kamiennej Góry.

Kolejny raz nasza młodzież wykazała się wiedzą, zaangażowaniem  i umiejętnościami zdobywając laury w konkursie.

Gratulujemy wygranej!!!    

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Burozielony Szparag   6 grudnia 2019r. o 9:28

~Burozielony Szparag

Postów:

przyda im sie ta wiedza
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
reklama UPC zaprasza