ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4537, 6 kwietnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo22 lutego 2020r. godz. 11:47, odsłon: 25415, Kazimierz Marczewski
- Pracowałem od 25 października do 31 stycznia w firmie budowlanej, do tej pory nie otrzymałem zapłaty - Marek Musialik
Bolesławiec - Informacje: Żądają zapłaty za pracę Marek Musialik (fot. Screen Bolec.Info)

Do Redakcji Bolec.Info przyszedł pan Marek Musialik i poinformował nas, że pracodawca u którego był zatrudniony przez ponad trzy miesiące do tej pory nie zapłacił mu za wykonaną pracę.

Według niego, on i jego koledzy przez trzy miesiące, codziennie, wyjeżdżali do pracy o godz. 5.00 do Niemiec do miejscowości Burken k. Bautzen i wracali do Polski o godzinie 19.00. Miał zarabiać 1500 zł tygodniowo czyli około 1500 euro na miesiąc.

Tę wersję potwierdzają inni współpracownicy, pracodawca ma inne zdanie.

Pracodawcą była firma "ROB-BUD" Roboty budowlane Maciej Ziółkowski z Brzeźnika. Wynika to z przedstawionego przez pracownika świadectwa pracy.

Według pracowników, pracodawca zawarł z nimi umowy o pracę na 1/2 etatu w wysokości 1125 zł/brutto na miesiąc. Resztę miał im płacić po wykonaniu pracy bez podpisywania listy płac.

- Kiedy zażądałem, aby wypłacić mi należne wynagrodzenie, pracodawca przyjechał na plac budowy, pobił mnie i nic mi nie zapłacił - mówi Marek Musialik. - Zrobił to na oczach moich kolegów. Teraz zgłosiłem to do Prokuratury Rejonowej i Państwowej Inspekcji Pracy. Tu są dokumenty. Nie boję się tego powiedzieć do kamery  - dodaje.

 - Potwierdzam, że Marek Musialik został pobity przez pracodawcę, widziałem to, bo wtedy pracowałem razem z Markiem w Kraśniku w szkole - mówi Piotr Pstraś zatrudniony przez firmę "ROB-BUD". - Mnie także za pracę w Niemczech nic nie zapłacono. Jak będzie trzeba zgłoszę sprawę do prokuratury - dodaje.

- Ja za pracę w tej firmie nie dostałem także żadnych pieniędzy a jeździliśmy codziennie do Niemiec. Wyjeżdżaliśmy około 5.00 a wracaliśmy 18.00 czy 19.00 do domu - mówi Szymon Popelewski, pracownik spółki. - I nie nie wiem czy w ogóle coś dostanę - dodaje.

Skontaktowaliśmy się Maciejem Ziółkowskim, właścicielem ROB-BUD Roboty Budowlane z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy.

Maciej Ziółkowski wyraził odmienne zdanie niż pracownicy. Poinformował, że Marek Musialik zatrudniony był w jego firmie na pół etatu i należne za pracę pieniądze, w formie gotówki,  mu wypłacił. Zaprzeczył, że Marek Musialik na jego zlecenie pracował w Niemczech.

Następnie umówił się na rozmowę w tej sprawie w redakcji Bolec.Info. Miał wyjaśnić szczegóły zatrudnienia Marka Musialika i jego kolegów w swojej firmie. Na umówione spotkanie nie przybył a na zadane przez nas smsem pytania do tej pory nie odpowiedział.

Kto ma rację - pracownicy czy pracodawca ustalą najprawdopodobniej Prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 4 5 6 7 8 9

~Jaskraworóżowa Wierzba   28 lutego 2020r. o 8:27

~Jaskraworóżowa Wierzba

Postów:

Unikajcie takich pracodawców, gdzie cała rodzina wykorzystuje pracowników do swoich potrzeb za nędzne grosze, albo nie płaci w ogóle.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Burgundowa Choina   29 lutego 2020r. o 22:06

~Burgundowa Choina

Postów:

Oszustwo ,gość powinien SIEDZIEĆ.
Art. 286

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zielonkawa Krzewuszka   4 marca 2020r. o 21:59

~Zielonkawa Krzewuszka

Postów:

Oj tam oszukał zaraz oszust do 3000 zł można
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Nadżółkła Dynia   6 marca 2020r. o 23:29

~Nadżółkła Dynia

Postów:

I jak to się skończyło?
Dostali tą kasę?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Miedziana Leszczyna   1 kwietnia 2020r. o 18:37

~Miedziana Leszczyna

Postów:


Как купить прокачанный аккаунт Warface

Warface — один из самых популярных онлайн-шутеров. Игру можно приобрести на стиме, сервис привязывается к аккаунту пользователя. Там же сохраняются все достижения игрока.

Успех в игре зависит от уровня прокачки персонажа. Поэтому выгоднее купить аккаунт варфейс на нашем сайте с уже прокачанными героями, чем тратить время, силы и средства на свое развитие в игре.

У нас вы можете купить варфейс по доступным ценам. Всегда имеются в наличии несколько аккаунтов с подробным описанием и характеристиками. Для того, чтобы купить warface, вам не нужно регистрироваться, достаточно выбрать нужное предложение из каталога и перейти к оплате. Оплатить можно любым удобным для вас способом.

Преимущества сайта Steamdrop

Сайт предлагает на выбор прокачанные аккаунты на стиме с лицензионными играми. При этом геймеры получают:

-Лицензионную игру;
-Прокаченных персонажей;
-Низкие цены;
-Большой ассортимент.

Приобрести Warface аккаунт на нашем сайте можно в любой момент. Удобная система оплаты позволяет сделать это без регистрации. Достаточно указать электронный почтовый ящик и сделать оплату. После этого дождитесь письма с логином и паролем для входа в стим.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 4 5 6 7 8 9

reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza