ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4590, 29 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


29 marca 2020r. godz. 13:13, odsłon: 5824, Bolec.Info / UM
Ponad 8200 posiłków dostarczono w ramach akcji #WzywamyPosiłki do szpitali na Dolnym Śląsku.
Bolesławiec - Informacje: #WzywamyPosiłki dla bolesławieckiego szpitala Akcja #wzywamyposiłki w Bolesławcu (fot. Michał Szwed)

Dostarczyć posiłki personelowi medycznemu walczącemu z pandemią koronawirusa – taka misja przyświeca obywatelskiej inicjatywie #WzywamyPosiłki, która wystartowała w całej Polsce. W akcji, na zasadach pro bono, udział biorą sieci restauracji, firmy cateringowe, producenci żywności i napojów oraz kilkadziesiąt mniejszych podmiotów z branży gastronomicznej.

W pierwszym tygodniu dostarczonych zostało ponad 32 tysiące posiłków do szpitali w całym kraju. Na Dolnym Śląsku, gdzie beneficjentami akcji jest 17 szpitali, w pierwszym tygodniu dostarczono ponad 8200 posiłków.

Inicjatywa #WzywamyPosiłki zrodziła się z chęci okazania wdzięczności i wsparcia pracownikom służby zdrowia, którzy walczą na pierwszej linii z pandemią koronawirusa.​ Informacje o sytuacji wyczerpanego personelu medycznego w krajach, które wcześniej doświadczyły pandemii zainspirowały organizatorów do stworzenia ogólnopolskiej akcji wspierającej polski personel medyczny. #WzywamyPosiłki łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą pomóc. Organizatorzy weryfikują stan zapotrzebowania na żywność i napoje w poszczególnych placówkach i wysyłają posiłki tam, gdzie rzeczywiście ktoś​ na nie czeka.​ Dostawy obejmują szpitale, stacje pogotowia i laboratoria diagnostyczne – codziennie dołączają kolejne miejsca.

Koordynatorem akcji w Bolesławcu i powiecie bolesławieckim są Damian Sawczak oraz Mariusz Lickiewicz. Akcja ma na celu wsparcie personelu bolesławieckiego szpitala dostarczając posiłki od partnerów małych i większych gastronomii lokalnej i z terenu województwa. 

Firmy gastronomiczne zainteresowane włączeniem się w akcję proszone są o kontakt telefoniczny z koordynatorem, tel. 504-289-597 lub 793-180-003. Kontakt e-mail: dolnoslaskie@wzywamyposilki.pl.

Przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

kc   29 marca 2020r. o 22:14

kc

Postów: 2984

A ty czemu nie zwiałeś Niecierpek jeśli jest tam tak źle ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pawi Tamaryszek   30 marca 2020r. o 8:18

~~Pawi Tamaryszek

Postów:

pielęgniarka samej podstawy ma ok 4500-5500. Plus dyzury to ok 7-9 tyś
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Stalowy Niecierpek   30 marca 2020r. o 10:13

~~Stalowy Niecierpek

Postów:

kc napisał(a): A ty czemu nie zwiałeś Niecierpek jeśli jest tam tak źle ?

Jestem tylko obserwatorem
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Stalowy Niecierpek   30 marca 2020r. o 10:15

~~Stalowy Niecierpek

Postów:

~~Pawi Tamaryszek napisał(a): pielęgniarka samej podstawy ma ok 4500-5500. Plus dyzury to ok 7-9 tyś

Halo pielęgniarki zgłoście się. Ktoś was chyba okrada , przecież powinniście dostawać 9 tys.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowawa Portulaka   30 marca 2020r. o 18:18

~~Różowawa Portulaka

Postów:

~~Pawi Tamaryszek napisał(a): pielęgniarka samej podstawy ma ok 4500-5500. Plus dyzury to ok 7-9 tyśZgadza się ,ale to pensja szpitalnego kapelana ,pielęgniarki to tyle mają za tydzień .

PiS JUZ SIE PRZYGOTOWAL do kryzysu a WY ? ... Janina Goss znajoma emerytka Kaczynskiego pobrala już ok. 500 tyś. z PGE i BOS, Wojciech Jasinski przyjaciel Kaczynskiego pobral kilka milionow z PKN Orlen po czym zrezygnował aby następny mógł brać, Max Kraczkowski były poseł PiS pomimo braku kwalifikacji wszedł do zarządu PKO BP największego banku gdzie pobrał już kilka milionow w ramach wdzięczności przekazal 40 tyś na budowe pomnika Lecha Kaczyńskiego, xxxxx Glapinskiego biorą po ok. 500-700 tyś rocznie, brat i zona Ziobro oraz syn Przylebskiej pobieraja pieniadze ze spolek kontrolowanych przez państwo - kwoty nieznane ale bardzo wysokie, rodzina Kaminskiego dostaje prace za pośrednictwem Glapinskiego - kwoty nieznane, zona posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego pobiera pieniądze z PKN Orlen oraz 4 rad nadzorczych spółek państwowych, poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski który zaslynal z obrażania sędziów Sądu Najwyzszego w 2014 nie miał nic (w oświadczeniu majątkowym wykazał ok. 4 tyś. euro) a w 2018 miał już mieszkanie, samochód i wykazał ok. pół miliona dochodu ze spółek państwowych, to jest prawdxiwa Solidarna Polska - widzicie jaki Ziobro jest solidarny ... wszystko z Waszych pieniedzy, itd. to tylko wierzchołek góry lodowej ... Jak widzicie PiS JUZ SIE PRZYGOTOWAL do kryzysu za Wasze pieniadze a WY jesteście przygotowani

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!