ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4737, 23 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


27 kwietnia 2020r. godz. 15:50, odsłon: 6576, Kazimierz Marczewski
Jak firma TAURON "pomagała" swoim klientom. Udana interwencja Bolec.Info.
Bolesławiec - Informacje: Kłopoty przedsiębiorców w czasie epidemii Licznik elekrtyczny (fot. Kazimierz Marczewski)

W czasie epidemii, w obliczu trudnej sytuacji gospodarczej nie zawsze bogate firmy chcą pomóc biedniejszym. Firma TAURON zamiast pomóc przedsiębiorcy z Bolesławca postraszyła go windykacją i sądem. Po naszej interwencji zmieniła jednak zdanie.

Kilka dni temu otrzymaliśmy list od Czytelniczki. Pisze w nim tak:

- Postanowiłam zgłosić się do Państwa z dość nietypową sprawą. Otóż w dobie tak poważnego kryzysu i zaistniałej sytuacji epidemiologicznej w kraju, chciałabym, na moim przykładzie, poruszyć temat jak firma TAURON "pomaga" polskim przedsiębiorcom - napisała przedstawicielka warsztatu mechaniki samochodowej z Bolesławca.

- Od 20 lat prowadzimy z mężem firmę i dokładnie od tego czasu jesteśmy klientami TAURONu zarówno w firmie jak i w domu.
Niedawno otrzymaliśmy fakturę do zapłaty za energię elektryczną z terminem płatności na 2 kwietnia na ponad 2 tys. zł. W związku z epidemią sytuacja w firmie w ostatnim czasie jest trudna.Najważniejszą kwestią dla nas  jest utrzymanie płynności finansowej  firmy tzn. zapewnienie pensji i utrzymania miejsc prac oraz opłacenie czynszu za wynajem lokalu, w który prowadzimy działalność - napisała.

Czytelniczka postanowiła się zwrócić się do firmy TAURON o rozłożenie zapłaty za energię na raty. Zadzwoniła do dostawcy energii. W odpowiedzi została poinstruowana, że ma wpłacić połowę należności, a na podany adres e-mail przesłać potwierdzenie zapłaty oraz krótko opisać sytuację firmy. Wtedy resztę należności zostanie rozłożona na raty.

- Zrobiłam tak jak mi doradzono, zapłaciłam połowę faktury, wysłałam maila z potwierdzeniem zapłaty i uzasadnieniem do Firmy TAURON. W dniu 21 kwietnia dostarczono mi pismo z TAURONA z informacją, że jeśli nie uregulujemy zaległych płatności natychmiast, to rozpoczną procedurę windykacji długu albo skierują sprawę na drogę postępowania sądowo-komorniczego - dodaje.

Właścicielka firmy zwróciła się do Redakcji Bolec.Info o pomoc w załatwieniu i nagłośnieniu sprawy oraz pokazania jak potężna firma, w dobie tak trudnej sytuacji "wychodzi" naprzeciw swoim długoletnim klientom.

- My nie uchylamy się od zapłaty faktury, chcemy tylko odroczenia płatności na raty - mówi właścicielka firmy. - Straszenie nas sądem i postępowaniem komorniczym to zwyczajnie za dużo. To nie powinno mieć miejsca, szczególnie do długoletnich klientów. - dodaje.

Skontaktowaliśmy się rzeczniczką prasową TAURONu Elżbietą Bukowiec, która obiecała, że zajmie się tą sprawą po przesłaniu przez nas  materiałów. Po 24 godzinach otrzymaliśmy odpowiedź:

- Skontaktowaliśmy się z Klientem i przedstawiliśmy propozycję, która jest dla Klienta satysfakcjonująca - napisała Elżbieta Bukowiec

W piśmie firmy TAURON do przedsiębiorcy czytamy między innymi:

Zdajemy sobie sprawę z trwającej obecnie trudnej sytuacji rynkowej oraz jej wpływu na prowadzaną przez Państwa działalność.

Chcemy podkreślić, że aby zapewnić naszym klientom, w tym również Państwu, ciągłość dostaw energii elektrycznej, dokonaliśmy jej zakupu i ponieśliśmy z tego tytułu koszty. Działamy jak każdy przedsiębiorca w warunkach gospodarki rynkowej i nie możemy ponosić kosztów bez uzyskiwania przychodów za sprzedawany towar. W przeciwnym razie nie bylibyśmy w stanie zakupić energii elektrycznej na potrzeby naszych klientów.

Mogłoby to spowodować zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju, a przede wszystkim dla podmiotów takich jak szpitale, których funkcjonowanie w obecnej sytuacji jest bezwzględnie konieczne. Zapewnienie im ciągłości dostaw energii elektrycznej jest naszym nadrzędnym obowiązkiem.

Firma ostatecznie zgodziła się na rozłożenie spłaty na raty i zapłatę pozostałej należności za prąd do 15 maja br.

- Bardzo dziękuję Bolec.Info za pomoc i interwencję w naszej sprawie - mówi w rozmowie z Bolec.Info właścicielka firmy. - Dzięki Wam rozłożyli nam zapłatę na raty do 15 maja. Dla nas to bardzo dużo. Przyczyni się to zapewne do uratowania, na ten czas, stanowiska pracy i utrzymania płynności finansowej - dodaje.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Złocista Firletka   27 kwietnia 2020r. o 15:58

~Złocista Firletka

Postów:

Monopolista tak się zachowuje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ruda Sałata   27 kwietnia 2020r. o 16:05

~Ruda Sałata

Postów:

Tauron nie jest monopolistą. A propos problem pojawił się w momencie jak dostali fakturę? Przykro mi to stwirdzać, ale Tauron ma wielu pracowników, którym również chce zapewnić miejsca pracy oraz pensje na czas tak jak każdy przedsiębiorca. Nie rozumiem przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność i nie mają żadnych oszczędności aby po miesiącu móc zrobić opłaty bieżące.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białawy Winorośl   27 kwietnia 2020r. o 16:22

~~Białawy Winorośl

Postów:

Monopolista na rynku bolesławieckim.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Płowy Rokitnik   27 kwietnia 2020r. o 16:42

~~Płowy Rokitnik

Postów:

Nie wiem, jak było w tym przypadku, ale z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej jest rozliczać faktury za prąd na bieżąco, co miesiąc lub dwa, za faktyczne zużycie. Wiąże się to z drobną opłatą za odczyt licznika, ale zapobiega przykrym niespodziankom.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieski Wrzos   27 kwietnia 2020r. o 16:58

~~Niebieski Wrzos

Postów:

~~Płowy Rokitnik napisał(a): Nie wiem, jak było w tym przypadku, ale z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej jest rozliczać faktury za prąd na bieżąco, co miesiąc lub dwa, za faktyczne zużycie. Wiąże się to z drobną opłatą za odczyt licznika, ale zapobiega przykrym niespodziankom.16-18 czerwca ,testy 8 klasisty .Myśl trochę bo marnie to widzę .
Oni mają firmę ,zużyli energię ale odbiorcy nie odebrali towaru i im nie zapłacili ,także z braku zbytu i pieniędzy .Licznik mogli sobie odczytywać co godzinę ,co z tego jak nie mieli czym zapłacić .
NaPISać to jeszcze raz powoli i dużymi literami ?
A to dopiero początek ,po wyborach będzie rzeźnia ,myślę że milicja użyje nie raz broni .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudożółty Rącznik   27 kwietnia 2020r. o 17:34

~~Rudożółty Rącznik

Postów:

~~Niebieski Wrzos napisał(a):
16-18 czerwca ,testy 8 klasisty .Myśl trochę bo marnie to widzę .
Oni mają firmę ,zużyli energię ale odbiorcy nie odebrali towaru


Warsztat mechaniki samochodowej wyprodukował towar?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   27 kwietnia 2020r. o 17:49

skorn

Postów: 11978

Ktoś z Taurona polecił im zapłacić połowę i reszte zapłacić na raty. Trzeba było zapisać nazwisko tej osoby i domagać się wyjaśnień.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarożółty Ostrokrzew   27 kwietnia 2020r. o 17:59

~~Szarożółty Ostrokrzew

Postów:

ciekawy przypadek ale kolejny jak jest z podejściem do klienta ...

przypomnę wam jak niedawno Tauron wystosował pismo do urzędu o obniżenie podatku za grunt jakie zajmują budynki ze względu na ...

kto pamięta motywację ? ;)


nie powiem ...sam korzystam z usług tej firmy ale zawsze odnawiając umowę po prostu ją ubezpieczam ...
to chroni niekiedy przed kosztami ewentualnych podwyżek a te jak wiadomo są częste...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama Zapraszamy