ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4703, 19 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony29 kwietnia 2020r. godz. 09:08, odsłon: 4368, Gerresheimer Bolesławiec S.A.
Firma Gerresheimer S.A, wspiera dostęp bolesławieckich uczniów do nauki zdalnej.
Bolesławiec - Informacje: Komputery dla uczniów wykluczonych cyfrowo Komputery dla uczniów od Gerresheimer Bolesławiec S.A. (fot. Gerresheimer Bolesławiec S.A.)

Pięć stacjonarnych komputerów z monitorami oraz cztery laptopy podarowała firma Gerresheimer Bolesławiec S.A. bolesławieckim uczniom, którzy do tej pory nie mieli takiego sprzętu i tym samym nie mogli korzystać ze zdalnego nauczania.

Przez pandemię koronawirusa zdalna edukacja w polskich szkołach odbywa się już od ponad miesiąca. Jednak nadal są uczniowie, którzy nie mają sprzętu pozwalającego im na branie udziału w lekcjach przygotowanych i zdalnie przeprowadzanych przez nauczycieli. Firma Gerresheimer postanowiła przekazać dziewięciorgu uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Bolesławcu, używany, ale nadal sprawny sprzęt komputerowy wraz z systemem XP. Jeden z laptopów podarowała prywatnie szefowa działu IT Karolina Witkowska.

Dyrektor oraz nauczyciele szkoły znają sytuację swoich uczniów, więc sprzęt trafi do tych najbardziej potrzebujących pomocy. Komputery, monitory i laptopy odebrał Dariusz Adamczyk, nauczyciel wychowania fizycznego w SP Nr 5.

- Uczniowie zgłaszali nam, że niestety nie mają komputerów i nie mogą brać udziału w zdalnych lekcjach. Zaczęliśmy intensywnie działać, skierowaliśmy w tej sprawie wiele zapytań m.in. do firm i przedsiębiorców. Cieszymy się, że firma Gerresheimer tak szybko odpowiedziała na nasz apel. Ten sprzęt naprawdę bardzo przyda się naszym uczniom - mówi Dariusz Adamczyk, nauczyciel w SP Nr 5.

Katarzyna Reguła, dyrektor SP Nr 5 dodaje:

- Jestem bardzo wdzięczna firmie Gerresheimer Bolesławiec, ponieważ wiadomo, że wszystkie firmy przeżywają teraz ciężkie chwile, a mimo to zakład postanowił pomóc dzieciom z naszej szkoły. Dziękujemy.

Bolesławiecka firma Gerresheimer, zajmująca się produkcją opakowań szklanych i tworzywowych dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, w obliczu ciężkiej sytuacji związanej ze światową pandemią, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników firmy, przygotowała także dla wielu z nich laptopy do zdalnej pracy z domu. Mimo wielu niestandardowych potrzeb pojawiających się z dnia na dzień, firma postanowiła także wspomóc bolesławieckich uczniów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

- Zdajemy sobie sprawę, że te 9 komputerów to być może kropla w morzu obecnych potrzeb, ale pomagamy tak, jak w tej chwili możemy. Cieszę się, że dziewięcioro dzieci, które z powodu ciężkiej sytuacji rodzinnej, do tej pory były wykluczone ze zdalnych zajęć szkolnych, teraz będą mogły powrócić do bieżącej nauki. Wierzę, że w tych trudnych czasach, przekazany sprzęt zmieni na lepsze ich codzienne życie, bo pozwoli na kontakt ze szkołą i z rówieśnikami. Przy okazji zachęcamy inne firmy, aby pomyślały, w miarę możliwości, o takiej formie pomocy dzieciom – mówi Marek Miszczak, Dyrektor Generalny Gerresheimer Bolesławiec S.A.

Gerresheimer Bolesławiec S.A. włączył się w walkę z koronawirusem, dwukrotnie przekazując środki do dezynfekcji rąk i powierzchni bolesławieckim szpitalom. Tym razem firma wspomogła dzieci wykluczone cyfrowo.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Brudna Róża   29 kwietnia 2020r. o 9:15

~Brudna Róża

Postów:

Brawo, to się nazywa etyka w biznesie i dobre relacje z lokalną społecznością.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kasztanowatoczerwona Gazania   29 kwietnia 2020r. o 10:54

~~Kasztanowatoczerwona Gazania

Postów:

Ponoć ta firma to Kołchoz w wykonaniu Niemiecko - Polskiej przyjaźni :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotawa Przylaszczka   29 kwietnia 2020r. o 11:11

~~Złotawa Przylaszczka

Postów:

a te oprogramowanie do łączności między szkołą a domem to na tym XPeku będzie działać?
Przecież programów pod ten system już się nie robi ani ich nie aktualizuje
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białawy Tytoń   29 kwietnia 2020r. o 11:29

~~Białawy Tytoń

Postów:

Myślę,że sprzęt moglyby przekazać inne firmy,zaś komputerowe firmy wzorem już chyba ogólnopolskim mogą je przygotować dla potrzeb uczniow. Brawo Gereshaimer- to dobry początek.Mogą się też dołączyć osoby prywatne.Dyrektorzy szkół. władze oświatowe miasta-więcej inicjatywy!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Morelowy Ogórecznik   29 kwietnia 2020r. o 11:33

~~Morelowy Ogórecznik

Postów:

~~Białawy Tytoń napisał(a): Myślę,że sprzęt moglyby przekazać inne firmy,zaś komputerowe firmy wzorem już chyba ogólnopolskim mogą je przygotować dla potrzeb uczniow. Brawo Gereshaimer- to dobry początek.Mogą się też dołączyć osoby prywatne.Dyrektorzy szkół. władze oświatowe miasta-więcej inicjatywy!
Panie Prezydencie więcej działania pozytywistycznego nie tylko w tej dziedzinie,mniej angażowania się w ogólnopolska politykę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoczekoladowa Męczennica   29 kwietnia 2020r. o 12:04

~~Ciemnoczekoladowa Męczennica

Postów:

~~Złotawa Przylaszczka napisał(a): a te oprogramowanie do łączności między szkołą a domem to na tym XPeku będzie działać?
Przecież programów pod ten system już się nie robi ani ich nie aktualizuje


szkoła na pewno tego przypilnuje skoro przekażą uczniom pozyskany sprzet, nie bój żaby, dobra duszo. Zrób też coś dobrego w życiu, będziesz bardziej uśmiechnięty/a i pozytywnie nastawiony/a do świata
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Siwawa Kobea   29 kwietnia 2020r. o 12:21

~~Siwawa Kobea

Postów:

Niestety jeśli jest tam Windows XP to szkoły nic nie zrobią bo musiały by kupić do każdego komputera nowy Windows 10 za jakieś 500 zł sztuka. Prawdę mówiąc jeśli jest tam Windows XP to takich komputerów nie powinni przekazywać bo moim zdaniem to jedynie pozbywanie się starego sprzętu z wyposażenia firmy a przy okazji robienie sobie reklamy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kasztanowy Rokitnik   29 kwietnia 2020r. o 15:31

~Kasztanowy Rokitnik

Postów:

Niestety to już nie te czasy że do działania komputera wystarczy 1 giga ramu po XP.
System zdradza że wydajność tych komputerów jest poniżej starego budżetowego smartfona.
Zresztą nie wiem po co do odrabiania lekcji w domu potrzebny komu komputer?
Wystarczy smartfon z e-mailem, tematy lekcji zapisane w pdfie, dziecko wszystko pisze na kartce, robi zdjęcie z rozdzielczością HD i wysyła je mailem.
No ale szkoła lubi dzisiaj utrudniać sobie życie jak i uczniowi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.