ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4826, 20 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo20 maja 2020r. godz. 08:11, odsłon: 3834, Bolec.Info
"Słuchacze Trójki powinni solidarnie pokazać gest Lichockiej władzom polskiego radia i samej rozgłośni" - mówi Sekielski
Bolesławiec - Informacje: Pokażcie gest Lichockiej Tomasz Sekielski w programie "W samo południe" (fot. Bolec.Info)

Tomasz Sekielski, laureat nagrody Dziennikarz Roku 2019, skomentował w rozmowie z Bolec.Info ocenzurowanie piosenki Kazika na liście Trójki. W programie "W samo południe" powiedział:


Słuchacze Trójki powinni solidarnie pokazać gest Lichockiej władzom polskiego radia i samej rozgłośni, po prostu przestać jej słuchać. To byłby najlepszy komentarz i najlepsza reakcja na to, co dzieje się w państwowych mediach.


To dobrze oczywiście, że ileś osób znowu przejrzało na oczy i że za sprawą Kazika, a dokładnie za sprawą ocenzurowania tej piosenki w Programie Trzecim, tyle osób zwróciło uwagę na to, co dzieje się z mediami, które kiedyś jeszcze były publicznymi, a dzisiaj są rządowymi, partyjnymi. 


Ale chcę też jasno powiedzieć, że to nie dzieje się od ostatniego piątku i od zamieszania wokół Listy Przebojów programu trzeciego. Ta dobra, w cudzysłowie, zmiana w mediach publicznych, to jest dewastowanie od lat dziennikarstwa, dewastowanie redakcji, tworzenie tuby propagandowej z mediów, na które wydajemy miliardy złotych z budżetu. Zamiast na służbę zdrowia, pan Andrzej Duda sfinansował sobie najdroższą w historii Polski kampanię wyborczą - jedyne dwa miliardy złotych dla TVP. Pamiętajmy o tym wszystkim.

Całą rozmowę możecie obejrzeć tutaj:

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Złocistozielony Kokorycz   20 maja 2020r. o 8:11

~Złocistozielony Kokorycz

Postów:

Oczywiście!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrzystoszara Golteria   20 maja 2020r. o 8:29

~~Srebrzystoszara Golteria

Postów:

Prymitywna narracja; "gest Lichockiej". Takiego myśliciela - na jakiego się kreuje, stać na nieco więcej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Burozielone Parzydło   20 maja 2020r. o 8:55

~~Burozielone Parzydło

Postów:

Wychodzi na to że prezes w takim radio nic nie może.
Nie może zwolnić, nie może upomnieć, na ramówkę wpływu mieć nie może, podwyżkę musi dać, najlepiej jakby był z ulicy a nie znajomym partyjniaków ale wtedy prezesem nie będzie...
Ciekawa fucha i ciekawy posłuch wśród współpracowników :)

I to jest właśnie patologia mediów odwrotna niż patologia w firmach Januszy biznesu, bo tam akurat prezes wszystko może.
Nawet klienci radia, czyli artyści którym płaci się tantiemy za granie ich utworów mogą mu nawrzucać że zwalnia ich ulubionych redaktorów którzy puszczają ich utwory przez co zarabiają. A im bardziej niszowy jest artysta i im bardziej radio ma duży zasięg to straty są duże.
Jak wam mówią że chodzi o legendę to chodzi o pieniądze

I tu jest pies pogrzebany bo w prywatnym radio liczy się zysk a ci redaktorzy o zysku nigdy nie myśleli bo wszystko mieli podane na tacy z podatków.
A tak swoją drogą to po cho lewę jest tyle rozgłośni państwowych? Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, stacje regionalne jak PR Wrocław i telewizji naście finansowanych z budżetu państwa.
No i faktycznie może wyjść dwa miliardy złotych na utrzymanie tych wszystkich gęb.
Ludzie chcą likwidacji senatu ze 100 senatorami a ilu ludzi pracuje w takiej państwowej telewizji i radio?

Na zachodzie nie ma takiej rozbuchanych publicznych mediów a kwoty z abonamentu są na media publiczne liczone też w miliardach tylko kilkanaście razy większe.
W Europie media publiczne mogą liczyć na znacznie większe wsparcie finansowe. W Niemczech abonament płacą 83 mln osób, a media publiczne otrzymują kwotę odpowiadającą 33 mld zł. Abonament opłaca też 66 mln Brytyjczyków i porównywalna liczba Francuzów, przez co media publiczne w Wielkiej Brytanii mogą liczyć na równowartość 18 mld zł, a we Francji na 16 mld zł. W Polsce to jedynie 2 mld zł wsparcia przy abonamencie opłacanym przez 38 mln użytkowników.

Ciekawe czy prezes radia w Niemczech też nic nie może zrobić redaktorowi i nie ma wpływu na ramówkę "bo będziemoderacja" :)

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwonozłoty Osteospermum   20 maja 2020r. o 9:00

~Czerwonozłoty Osteospermum

Postów:

Sekielski i Kazik to jedna kasta. Opiewają swoje protest songi i kręcą swoje sensacyjne filmy wybiórczo. Walą w jedną opcję pozostali są cacy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwonozłoty Osteospermum   20 maja 2020r. o 9:02

~Czerwonozłoty Osteospermum

Postów:

Sekielski i Kazik to jedna kasta. Opiewają swoje protest songi i kręcą swoje sensacyjne filmy wybiórczo. Walą w jedną opcję pozostali są cacy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Stalowy Niecierpek   20 maja 2020r. o 9:08

~~Stalowy Niecierpek

Postów:

Niech sie ciule zakodują i kto będzie chciał słuchać czy oglądać to płaci abonament. Proste?
Zdechliby z głodu po dwóch miesiącach , bo nikt by złamanego grosza nie dał na tą reżimową propagandę.
Trzydzieści - czterdzieści lat temu naoglądaliśmy się rządowej kłamliwej telewizji. A teraz mamy powtórkę z rozrywki (wątpliwej rozrywki).
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pomidorowy Szupin   20 maja 2020r. o 9:08

~~Pomidorowy Szupin

Postów:

Zgadzam się w znacznej części z postem powyżej. O ile Trójka zyskała miano kultowej o tyle radiowiec to praca jak każda inna. Można ją stracić i tyle. Z resztą o ile dobrze zrozumiałem Pan Niedźwiedzki zrezygnował z pracy sam. I tak to wygląda w wolnej gospodarce. Nie zgadzasz się z polityką firmy lub decyzjami góry - odchodzisz. Tylko nie wiem dlaczego w zakładzie produkcyjnym nikt nie ma z tym problemu, a w radio jest wielkie halo. Z resztą wielu z tych radiowców wydaje się wyznawać zasadę, że posada im się należy bo mają staż jaki mają.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   20 maja 2020r. o 9:18

Bernard

Postów: 1278

~~Pomidorowy Szupin napisał(a): Zgadzam się w znacznej części z postem powyżej. O ile Trójka zyskała miano kultowej o tyle radiowiec to praca jak każda inna. Można ją stracić i tyle. Z resztą o ile dobrze zrozumiałem Pan Niedźwiedzki zrezygnował z pracy sam. I tak to wygląda w wolnej gospodarce. Nie zgadzasz się z polityką firmy lub decyzjami góry - odchodzisz. Tylko nie wiem dlaczego w zakładzie produkcyjnym nikt nie ma z tym problemu, a w radio jest wielkie halo. Z resztą wielu z tych radiowców wydaje się wyznawać zasadę, że posada im się należy bo mają staż jaki mają.


To nie prywatna firma PiS, a publiczna rozgłośnia. Własność słuchaczy.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Manpower - praca