ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4703, 19 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu24 maja 2020r. godz. 21:52, odsłon: 4774, bolec.Info/bezprawnik.pl/fakty tvn.
Doktor Hubert Czerniak stracił na dwa lata prawo do wykonywania zawodu lekarza
Bolesławiec - Informacje: Porównał szczepienia do ludobójstwa Stetoskop (fot. pexels.com)

Znany w Bolesławcu doktor Hubert Czerniak stracił na dwa lata prawo do wykonywania zawodu lekarza za porównywanie szczepień do ludobójstw.

Naczelny Sąd Lekarski zdecydował w czwartek o pozbawieniu prawa do wykonywania zawodu lekarza publicznie kwestionującego sens szczepień ochronnych. Doktor Hubert Czerniak przyrównał je nawet do mordowania ludzi przy pomocy komór gazowych. Wyrok jest prawomocny.

Jak podaje bezprawnik.pl: Kodeks etyki lekarskiej wprost nakazuje postępowanie zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej

Wolność słowa to jedno z naszych konstytucyjnych praw. Nie oznacza to jednak, że nie ponosimy konsekwencji tego co mówimy w przestrzeni publicznej. Ten mechanizm w szczególności powinien dotyczyć tzw. zawodów zaufania publicznego. Nic więc dziwnego, że samorządy zrzeszające ich przedstawicieli opracowują dość obszerne korporacyjne zasady etyki. Mają też prawo do egzekwowania swoich zasad wśród osób wykonujących danych zawód.

W przypadku lekarzy podstawą do pociągania ich do odpowiedzialności zawodowej są przepisy ustawy o izbach lekarskich. Naruszenie zasad etyki tego zawodu może skutkować chociażby zawieszeniem prawa do wykonywania zawodu.

Same zasady reguluje z kolei kodeks etyki lekarskiej. Znajduje się w nim całkiem sporo przepisów nakazujących chociażby działania zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Ten w jednym przypadku jest bardzo jednoznaczny. Szczepionki działają, są ważne dla ochrony przed chorobami zakaźnymi oraz nie stanowią żadnego spisku złowrogich koncernów medycznych.

Jak się łatwo domyślić, bycie lekarzem-antyszczepionkowcem to ciężki kawałek chleba przy takich a nie innych zapisach kodeksu etyki lekarskiej. Przekonał się o tym właśnie doktor Hubert Czerniak.

Jak podają Fakty TVN, prawomocne orzeczenie Naczelnego Sądu Lekarskiego pozbawiło go prawa do wykonywania zawodu na dwa lata. Powodem było podważanie sensu i krytykowanie szczepień.

Trzeba przyznać, że jest to dość surowa kara. Do tej pory antyszczepionkowcy spośród lekarzy mogli liczyć głównie na upomnienia czy w ostateczności karę nagany. Hubert Czerniak posunął się jednak do przyrównywania obowiązkowych szczepień ochronnych do ludobójstwa. I to nie byle jakiego a planowej eksterminacji całych narodów przez nazistów w trakcie II Wojny Światowej.

- Czy mam się zgodzić na faszyzm i mordowanie ludzi, tylko przy użyciu strzykawek, a nie komór gazowych? - mówił lekarz.

Przypominamy, że rok temu Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi zawiesił Huberta Czerniaka w prawach do wykonywania zawodu na rok. Naczelny Sąd Lekarski uznał, że w tym przypadku decydującymi czynnikami były długie lata takiej a nie innej działalności, ale również brak jakiegokolwiek w niej umiaru. Stąd zwiększenie wymiaru kary. Lekarz zapowiedział złożenie kasacji do Sądu Najwyższego.

W 2019 roku Hubert Czerniak bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 5 6 7 8 9 10

~~Kasztanowy Cyprysik   28 maja 2020r. o 22:10

~~Kasztanowy Cyprysik

Postów:

jedna wielka ściema ograniczenia swobód obywateli, wzięcia ich pod but i zaszczepienia śmiercionośnymi szczepionkami Billa Gatesa w celu depopulacji. Na barykady rodacy !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Białobrązowy Łubinnik   29 maja 2020r. o 19:02

~Białobrązowy Łubinnik

Postów:

Dedykacja dla pro szczepionkowców
https://youtu.be/eqX2uyOwNRA
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 5 6 7 8 9 10

Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.