ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4709, 25 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony6 sierpnia 2020r. godz. 15:50, odsłon: 473, Zlecony tekst
Kawa stała się synonimem dobrze rozpoczętego dnia.
Bolesławiec - Informacje: Jak kupić dobry ekspres do kawy? Kilka wskazówek! Orły RTV AGD Jak kupić dobry ekspres do kawy? Kilka wskazówek! Orły RTV AGD (fot. )

W towarzystwie croissanta czy delikatnej muffinki zyskała miano najlepszego poranka w tygodniu oraz tzw. śniadania śródziemnomorskiego. Jednak ile osób, tyle ulubionych jej rodzajów, a wybór domowego ekspresu to pierwszy krok do rozsmakowania się w różnych jej gatunkach. Jak wybrać najlepszy, który sprawi, że każdy poranek będzie magiczny?

Ekspres do kawy, czyli jaką czarną lubisz?

W sklepach RTV/AGD w Szczecinie czy innych miastach Polski, ekspresów do kawy znajdziemy całą paletę. Wybór w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych predyspozycji. Najpierw zadajmy sobie pytanie czy wolimy espresso czy kawy mleczne. Jeśli lubimy kremowe pianki oraz różnorodne latte oraz macchiato – będziemy potrzebować innego sprzętu. Z ekspresem do kawy jest jak z butami ze sklepu obuwniczego – musi dopasować się do naszych potrzeb. Popróbujmy różnych rodzajów małej czarnej, udajmy się do kawiarni i sprawdźmy czy wolimy intensywne doznania czy coś bardziej łagodnego.

Ekspres do kawy – przelewowy czy ciśnieniowy?

Nikt nie odpowie rzetelnie na pytanie, który z nich jest lepszy. To kwestia tego jaki smak kawy lubisz. Ekspres przelewowy to kawa delikatna, z której nie wydobędziemy pełnego aromatu. Możemy jednak przygotowywać w nim również esencję do herbaty, co jest dodatkową funkcją, której nie zapewni nam ekspres ciśnieniowy. Jeśli zaś lubimy kawę z pianką to albo dokupimy osobny spieniacz do mleka albo zdecydujemy się na włoskie ciśnienie z kremowym puchem na wierzchu. Większość ekspresów ciśnieniowych ma spieniacz, a jeśli lubimy, gdy maszyna wszystko zrobi za nas, dostępne na rynku są również sprzęty z pojemnikami na mleko, które same przygotują nasz ulubiony napój, tzw. ekspresy automatyczne lub pół-automatyczne.

Gdzie kupić dobry ekspres do kawy

Na rynku istnieje wiele modeli ekspresów do kawy, zarówno ciśnieniowych, jak i przelewowych. Najlepiej zakupić je w sklepie, w którym normą jest udzielanie wieloletnich gwarancji oraz usług serwisowych na miejscu. Zwracajmy uwagę również na doradców, którzy wskażą nam różnice pomiędzy poszczególnymi ekspresami z różnych półek cenowych. Ale tego wszystkiego, zapewne, doświadczyli już poprzedni klienci danego sklepu RTV/AGD. Sprawdź jak plasują się sklepy w Twojej okolicy z rankingiem plebiscytu Orły RTV AGD.

Orły RTV AGD – co to jest?

Na liście umieszczone są tylko te firmy, które spełniły najwyższe oczekiwania klientów. Wybór dokonywany jest na podstawie ocen z Google Maps, Ceneo, Facebook i innych. Aby dane firmy zostały umieszczone w zestawieniu Orłów, należy zgromadzić średnią ocen na poziomie 8 pkt lub wyższym (max. 10 pkt). Nie ma więc mowy o „kupowaniu” plebiscytu, skoro opiera się on na darmowych opiniach. Rzetelności gromadzenia danych pilnuje skomplikowane oprogramowanie komputerowe, które co roku skanuje sieć, by sprawdzić czy zgłoszone firmy dalej trzymają wysoki poziom.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Pomarańczowa Aralia   7 sierpnia 2020r. o 13:16

~Pomarańczowa Aralia

Postów:

Spróbujcie wystawić negatywną opinię o produkcie/sklepie, zamieszczane są te które pasują 'psedo_moderatorom'.
Opini szuka się na forach specjalistycznych' a nie na stronie sklepu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.