ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4709, 25 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Żabka zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo7 sierpnia 2020r. godz. 14:01, odsłon: 1824, Powiat Bolesławiecki/Bolec.Info
Remont wykonano dwa tygodnie przed planowanym terminem.
Bolesławiec - Informacje: Most na Mostowej oficjalnie otwarty Otwarcie mostu na Mostowej po remoncie (fot. Powiat Bolesławiecki)

Od kilku dni mieszkańcy mogą w pełni korzystać z mostu przy ulicy Mostowej. Dzięki sprawnie przebiegającym pracom most został oddany do użytku prawie miesiąc wcześniej, niż zakładano początkowo. Całkowita wartość zadania to kwota 2.553.579,78 zł.

Przeprawa przez rzekę Bóbr w Bolesławcu możliwa jest jednym z dwóch mostów, tym nowo wyremontowanym przy ulicy Mostowej i drugim - przy ulicy Zgorzeleckiej. Ze względu na duży ruch tranzytowy na moście przy ul. Zgorzeleckiej, mieszkańcy chętniej wybierają drogę przez ulicę Mostową.

- Most był w złym stanie technicznym i wymagał natychmiastowego remontu. Remont mostu stał się zadaniem priorytetowym. Ze względu na strategiczny charakter mostu rozmowy na temat jego remontu i ewentualnej partycypacji miasta Bolesławiec w jego kosztach prowadziłem z Panem Piotrem Romanem - Prezydentem Miasta - już od dłuższego czasu. Po uzyskaniu decyzji o dofinansowaniu tego zadania z Funduszu Dróg Samorządowych wspólnie podjęliśmy decyzję o pilnym remoncie. Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego, wyłoniony wykonawca robót zaproponował znacząco niższą  niż pierwotnie planowano kwotę – mówi Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak – Dzięki temu mamy znaczne oszczędności – dodaje.

Władze powiatu zakładały, że remont pochłonie ok. 3.000.000 zł. Ostatecznie całkowita wartość zadania wyniosła 2.553.579,78 zł,  z czego – na mocy porozumienia z Gminą Miejską Bolesławiec – 289.717,89 zł dał magistrat, kolejne tyle to wkład Powiatu Bolesławieckiego. Pozostałą kwotę udało się pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych - 1.974.144,00 zł na mocy porozumienia z Wojewodą Dolnośląskim.

- W trakcie remontu ruch odbywał się wahadłowo. Udało się przeprowadzić prace bez całkowitego zamykania mostu – dodaje Starosta.

Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Most miał być oddany do użytku do końca sierpnia.  Mieszkańcy mogą jednak korzystać z niego, poruszając się w obu kierunkach jazdy od kilku dni, czyli prawie miesiąc przed przewidywanym terminem.

Co zostało robione?

Remont mostu polegał na rozebraniu elementów pomostu, reprofilacji i wykształtowaniu spadków jezdni, a także chodników przez wykonanie warstwy profilującej płyty pomostowej zaprawami PCC wraz z kapami chodnikowymi, remoncie podpór i zabezpieczeniu antykorozyjnym elementów konstrukcji przęseł.

Wykonawcą wyłonionym w przetargu była firma  Adam Zamirski Zakład Inżynierii Lądowo – Wodnej „JAZ” 59 – 216 z  Kunic.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Koralowa Tygrysówka   9 sierpnia 2020r. o 14:16

~~Koralowa Tygrysówka

Postów:

Nie zgodzę się z ,,Platynowym Wyżlinem,, ponieważ Samorząd Sejmiku Dolnośląskiego jest reprezentowany przez Marszałka obecnie C. Przybylskiego a dotacja została udzielona z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i przekazana za pośrednictwem Wojewody Dolnośląskiego obecnie J. Obremski,który to jest przedstawicielem Rady Ministrów w województwie. Tak czy nie przez dziesięć lat jak to powiedział prezydent miasta nie można było tematu ruszyć . Z pozostała częścią wypowiedzi Pani/a się w 100% zgadzam ,,machają łapkami,, itp.
Ps. A czy z PiS-u czy nie? Myślę że to nieważne? Ważne jest by bez obrażania sobie nawzajem można było wymienić się Naszymi spostrzeżeniem nawet na łamach Bolec.Info tu pozdrawiam całą redakcje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karmelowopłowy Motylek   9 sierpnia 2020r. o 17:43

~~Karmelowopłowy Motylek

Postów:

Za rzadu pis spalila sie katedra Notre Dam.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.