ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4737, 23 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


29 września 2020r. godz. 09:50, odsłon: 890, Bolec.Info
Młodzicy UKS „ Orientpark.pl” Iwiny - najlepsi w makroregionie.
Bolesławiec - Informacje: Mistrzostwa w Biegu na Orientację Grupa Orientpark na podium (fot. Dariusz Pachnik)

W miniony weekend (26-27 września) odbyły się równolegle w całej Polsce (w czterech makroregionach) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegu na Orientację. Nasz makroregion obejmuje województwa: wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie i opolskie. W tym ostatnim, w Zdzieszowicach walczyli zawodnicy UKS „Orientpark.pl” Iwiny.

Na starcie stanęło ponad 130 młodych „orientalistów” (80 zawodniczek i 52 zawodników). Zawody zaczęły się w sobotę od biegu sprinterskiego. W tej konkurencji połowę wszystkich medali zdobyli młodzi zawodnicy z naszego powiatu. Pierwsze miejsce wśród chłopców zdobył Jędrzej Pachnik, a tuż za nim uplasował się Gracjan Dwojak. Wśród dziewcząt srebro wywalczyła Maja Nikołajuk. Zaledwie 6 sekund do medalu zabrakło Julce Halewicz (5 miejsce), 14 m.

Po południu rozegrano sztafety. Niestety bałagan organizacyjny rzutował na ostateczne wyniki. W tym chaosie, dwie nasze sztafety nie zostały sklasyfikowane i jedynie pierwsza sztafeta dziewcząt stanęła na najniższym stopniu podium (Julia Halewicz, Sonia Szeliga i Maja Nikołajuk). W niedzielę przy zdecydowanie lepszej pogodzie odbył się bieg na dystansie klasycznym. Chłopcy pokazali ponownie swoją klasę i ustrzelili dublet medalowy. Złoto – Jędrek, srebro – Gracjan. Antek podciągnął się o dwa miejsca w stosunku do sprintu i uplasował się na 8 pozycji. Dziewczęta bez medalu, ale Maja znów w czołówce - 5 miejsce.

Łącznie zawodnicy „Orientparku” zdobyli sześć medali, co stanowi 1/3 całej puli medalowej. To był najlepszy występ zawodników na MMM w historii klubu.

Gratulujemy młodym zawodnikom osiągnięć sportowych i życzymy dalszych sukcesów.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Przekrwiona Robinia   30 września 2020r. o 6:21

~Przekrwiona Robinia

Postów:

Brawo Nasi! Super, gratulacje!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza