ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4733, 19 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu16 października 2020r. godz. 11:22, odsłon: 11636, Bolec.Info
- Zamknięcie siłowni nie ma sensu, bo my dbamy o zdrowie ludzi i nie jesteśmy zagrożeniem - Damian Śliwiński
Bolesławiec - Informacje: - Jesteśmy załamani - mówi szef Fit Style Zone Damian Śliwiński (fot. Fit Style Zone)

- Jestem po spotkaniu z kadrą i jesteśmy załamani sytuacją i tym co zostało przedstawione przez premiera - mówi dla Bolec.Info Damian Śliwiński, właściciel Fit Style Zone i trener personalny. - Nie rozumiem tej decyzji, bo ona nie służy zdrowiu społeczeństwa.
Rozumiem zamykanie branż, które negatywnie wpływają na zdrowie.


Śliwiński jest w strukturach związków branżowych, które w sobotę organizują pikietę w Warszawie. Uważa, że w chwili obecnej nic ona nie da.

- Zostajemy zamknięci jako pierwsi, podobnie jak w marcu - mówi - i pewnie zostaniemy otwarci jako ostatni, podobnie jak to było w czerwcu. Natomiast jesteśmy jedną z najważniejszych branż promujących zdrowie. Mówimy o trenerach, instruktorach, fizjoterapeutach zawodowo dbających o zdrowie. Nie mieliśmy żadnych zachorowań wśród instruktorów, trzech miało robione testy, wszystkie były negatywne.

Trener podkreśla, że w Fit Style Zone klienci ćwiczą w określonych odległościach, sprzęt jest dezynfekowany a środki ostrożności zachowane, w strefie recepcji i szatni chodzi się w maseczkach.

- Bardzo dbamy o higienę i zachowanie reżimu sanityarnego - mówi Damian Śliwiński. - Nasi klienci sami czasem rezygnują z treningu jeśli się gorzej czują, bo to są świadomi ludzie i nie chcą nikogo narażać. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę ludziom na to, że nasza branża wspiera zdrowie, nasze działania promocyjne nie są po to żeby zdrowie zabierać, tylko żeby je budować.

Zdaniem trenera trudno zastąpić wspólny trening w klubie.

- Wczoraj po zajęciach uczestniczki naszych zajęć płakały - mówi. - Bo on chcą ćwiczyć na miejscu, a nie w domu, dzięki temu mają odskoczni od pracy i obowiązków domowych, a my dbamy tutaj o ich zdrowie.

Trener podkreśla, że poprzedni lockdown przetrwali tylko dlatego, że część klubowiczów wsparła klub poprzez płatne korzystanie z treningów online i stworzono specjalna platformę, z której mogli oni korzystać oraz dzięki wypożyczeniom sprzętu.

- Mamy 30 pracowników i priorytetem jest dla nas utrzymanie tych miejsc pracy - mówi Śliwiński. - Rząd dawał wsparcie z tarczy głownie na etaty, a u nas jest dużo osób na umowy zlecenia i kontrakty, bo taka jest specyfika tej branży. Tamto wsparcie rządowe nie pomogło nam w pełni i nie wyszliśmy jeszcze z kłopotów spowodowanych tamtym lokcdownem. Nie zwolniliśmy jednak nikogo, a teraz zatrudniliśmy kolejnych pracowników z myślą o rozwoju firmy i promowaniu zdrowia.

Właściciel Fit Style Zone apeluje do ludzi, aby nie rezygnowali z ćwiczeń i dbania o swoje zdrowie, bo główne czynniki wpływające na zdrowie to aktywność fizyczna, racjonalne odżywianie i regeneracja - i nie wolno o tym zapominać.

Co myślicie o zamknięciu klubów fitness?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 11 12 13 14 15 16

M21W2   5 godz. 37 min. temu

M21W2

Postów: 1305

qwexsie , zależy z kim dyskutujesz , wpisy Twoje a szczególnie Piotrka odbierałem tak jakbyście powątpiewali w istnienie cowid19 i lekceważyli zagrożenie .
Wolę być żywym baranem niż martwym osłem .
W przeciwieństwie do Ciebie nie widzę powodu dyskutować , istnieje czy nie , z faktami się nie dyskutuje .
Nie widzę też powodu do dyskusji o sezonowości , powinieneś wiedzieć że do Europy przywlókł się wczesną zimą i był wiosną , latem i jest jesienią .
Epidemiolodzy już dawno powiedzieli że jest cały czas z tym że różni się intensywnością zakażeń i większą lub mniejszą śmiertelnością .
Ja jestem za wykonywaniem zaleceń specjalistów , nie ma dla mnie znaczenia czy jest to na mocy rozporządzenia RM czy uchwały Sejmu czego domaga się Braun a Ty powtarzasz za nim .
Nie wiem skąd ktokolwiek wie w ilu procentach przebiega bezobjawowo , jest pewne że znaczna część ludzi tak go właśnie przechodzi co do ilości są tylko spekulacje
https://player.pl/filmy-online/covid-19-swiat-w-zagrozeniu-odcinki,26824
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

ramaj   45 min. temu

ramaj

Postów: 976

~~Ceglastoróżowa Fortegilla napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): Qurde zaczynam lubić pismo obrazkowe

Piona Ksawery :)

Dobrej nocy :)


Niedorozwój zawsze lubi to czego nie powinien.


100/100
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

qwax_   33 min. temu

qwax_

Postów: 1282

M21W2 napisał(a): qwexsie , zależy z kim dyskutujesz , wpisy Twoje a szczególnie Piotrka odbierałem tak jakbyście powątpiewali w istnienie cowid19 i lekceważyli zagrożenie .
Wolę być żywym baranem niż martwym osłem .
W przeciwieństwie do Ciebie nie widzę powodu dyskutować , istnieje czy nie , z faktami się nie dyskutuje .
Ja jestem za wykonywaniem zaleceń specjalistów

Ale masz już swoje lata, więc powinieneś pamiętać, ze ostatnimi laty ci sami naukowcy i specjaliści również straszyli nas różnym zabójczymi wirusami, które miały zdziesiątkować świat. Czy może pamięć już nie ta? ;)
Straszyli nas ptasimi grypami, świńskimi grypami, wirusem SARS, chorobą wściekłych krów, afrykańskim pomorem świń i nic z tych straszeń nie wyszło. Za to rządy wydały miliardy dolarów choćby na szczepionki. Więc oficjalnie firmy farmaceutyczne zarobiły na tej panice ogromne pieniądze. A nieoficjalnie również decydenci w poszczególnych krajach , bo ciężko uwierzyć, by koncerny nie odwdzięczały się za odpowiednie decyzje :)
Ale faktycznie, tym razem naukowcy sieją tę panikę wyłącznie z troski o ludzi ;)
Bo wcześniej zawsze się co prawda mylili, ale teraz z pewnością mają rację ;)
Dla przypomnienia - to byli ci sami nieomylni naukowcy ;) Naprawdę zapomniałeś?

To dla odświeżenia pamięci pierwsze lepsze artykuły o świńskiej grypie, a w nich:
"Grupie 14 deputowanych Parlamentu Europejskiego, udało się zebrać wymaganą liczbę prawie 200 podpisów członków PE z apelem w sprawie powołania komisji śledczej ds. świńskiej grypy. Posłowie zbadają, dlaczego nie zadziałał mechanizm realniej oceny ryzyka. KE, zamiast uspokajać panikę, tylko ją wzmacniała, zachęcając do zakupu szczepionek. Francuski rząd kupił ponad 90 mln dawek szczepionek, a na kampanię szczepień wydał prawie 1 mld euro.

Polska wskazywana była jako jedyny kraj w UE, który nie uległ panice i oparł się presji koncernów farmaceutycznych. "W Polsce zmarło mniej osób na grypę H1N1 niż we Francji, choć nie było kampanii szczepień. W dodatku we Francji zanotowano ponad 3 tys. przypadków negatywnych efektów ubocznych po szczepieniach. A w Polsce żadnego" - powiedziała jedna z eurodeputowanych francuskich.
https://www.mp.pl/pacjent/grypa/wiadomosci/51485,komisja-sledcza-w-sprawie-grypy

"Na świecie panuje panika z powodu grypy zwanej świńską, media podsycają atmosferę, a ludzie dają się wkręcić w całe zamieszanie. Zacznijmy od czystych danych liczbowych. Rocznie na zwykłą grypę umiera około 700.000 osób, a jeżeli liczyć zgony z powodu powikłań liczba ta może dochodzić do nawet 1.000.000. Podczas gdy na świńską grypę zmarło około 6000 osób. Śmiertelność na nią wynosi poniżej 1 proc. a mimo że umarło na nią 160 razy mniej osób niż na zwykłą grypę ogłoszono pandemię, a media głośno mówią o każdym kolejnym przypadku śmiertelnym, nawet jeżeli nie był on spowodowany tylko przez świńską grypę.

WHO ogłosiło stan pandemii już po 20 przypadkach śmiertelnych, a mimo że na zwykłą grypę umiera około miliona osób nigdy nie ogłoszono z tego powodu pandemii i to szóstego (najwyższego) stopnia. Mało tego, WHO przed ogłoszeniem pandemii obniżyło wymogi jakie muszą być spełnione żeby ją wprowadzić."
https://naszemiasto.pl/ah1n1-pandemia-czy-panika/ar/c1-4438158

Naprawdę niczego ci to nie przypomina ;)„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 11 12 13 14 15 16

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy