ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4779, 4 grudnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony26 marca 2020r. godz. 11:28, odsłon: 1013, Zlecony tekst
Nie bez przyczyny uważa się, że CV jest naszą najważniejszą wizytówką.
Bolesławiec - Informacje: 4 porady jak stworzyć profesjonalne CV 4 porady jak stworzyć profesjonalne CV (fot. pixabay.com)

Kartą historii opisującą doświadczenie zawodowe, umiejętności oraz wszelkie mocne strony. Na tej podstawie pracodawca określa, czy chce widzieć daną osobę w swojej firmie na poszukiwanym stanowisku. Jednakże nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważne są czasami niepozorne szczegóły zawarte w tym dokumencie. Pominięcie czegoś lub dodanie zbyt wielu informacji może mieć kluczowe znaczenie. Dowiedz się wszystkiego już teraz!

  1. Podstawowe informacje.
  2. Doświadczenie.
  3. Indywidualne podejście.
  4. Profesjonalna pomoc.

Wiele osób bagatelizuje proces tworzenia CV, nie przykładając do tego odpowiedniej uwagi, przez co i dokładności. Niejednokrotnie ma to przełożenie na otrzymanie danego stanowiska lub nie. Bo mimo że posiadana wiedza i umiejętności są bardzo ważne, sam sposób przekazania ich właśnie za pomocą curriculum vitae jest równie istotny. Jak udowodniono, osoby, które stworzyły ciekawy i przyciągający oko życiorys, mają większą szansę znalezienia pracy, niż osoby z tymi samymi, a nawet większymi umiejętnościami, które z kolei nie poświęciły większej uwagi swojemu CV.

Podstawowe informacje

Jedną z pierwszych zasad jest pomijanie oczywistych, niepotrzebnych informacji. Dotyczy to głównie lat szkolnych, czyli edukacji. Najważniejszymi danymi dla pracodawcy są ostatnie pozycje czyli szkoła wyższa, średnia (kierunkowa) oraz ewentualne dodatkowe kształcenia, specyfikacje etc. Logicznym jest, że jeśli posiadamy wyższe wykształcenie, skończyliśmy również podstawówkę. Zaznaczanie do jakiej szkoły podstawowej się chodziło jest całkowicie zbędne.

Doświadczenie

Z doświadczeniem zawodowym jest podobnie. Wątpliwą korzyścią będzie dla nas zaznaczenie, że w wieku 16 lat pracowaliśmy przy zbiorze wiśni lub zajmowaliśmy się podobnym, dorywczym zajęciem. Powinny znaleźć się tam prace, którymi zajmowaliśmy się przed dłuższy okres, w poważniejszym wymiarze. Wyjątkiem oczywiście mogą być praktyki zawodowe.

Indywidualne podejście

Wielu pracodawców szuka pracowników pod konkretnym kątem. Warto o tym pamiętać i nie pozostawać swojego CV uniwersalnego dla wszystkich. W końcu daną firmę mogą zainteresować zupełnie inne umiejętności, które posiadamy, niż te, które interesowały naszego dotychczasowego pracodawcę. Do każdego ogłoszenia warto nasze CV redagować.

Profesjonalna pomoc

Zapewne dobrą pomocą jest skorzystanie z pomocy kreatorów CV, takich jak Europass czy CVmaker. Z ich pomocą nasz życiorys uzyska profesjonalny wygląd oraz będziemy mieć pewność, że zawarliśmy w nim wszystkie niezbędne informacje.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Szaroniebieska Pragnia   29 października 2020r. o 18:11

~Szaroniebieska Pragnia

Postów:

Polecam też kreator CV Be-Rising, chyba najfajniejsze szablony.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żółtawordzawy Słoneczniczek   30 października 2020r. o 16:57

~Żółtawordzawy Słoneczniczek

Postów:

Jakieś tam curirulum.Po prostu życiorys.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy