ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4774, 29 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


30 października 2020r. godz. 17:00, odsłon: 13130, Bolec.Info
To będzie już kolejny protest bolesławian przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Bolesławiec - Informacje: Piątkowy protest na ulicach Bolesławca - NA ŻYWO Protest na ulicach Bolesławca (fot. Bernard Łętowski / Bolec.Info)

Na facebooku pojawiła się zapowiedź kolejnego protestu - spaceru ulicami Bolesławca - tym razem pod nazwą "Bolesławiec. Strajk Generalny. Piątek". Protest ma się wyruszyć w piątek o godzinie 17:00 ze skweru na rogu Willowej i Komuny Paryskiej.

Poniżej prezentujemy odezwę jaką opublikowali inicjatorzy spaceru:

Kochani, w piątek znów zaprotestujemy przeciwko łamaniu praw człowieka przez pseudo Trybunał Pani Przyłębskiej. Haniebny „wyrok” z 22.10 złamał obowiązujący od 27 lat kompromis w bardzo trudnej i bolesnej dla wielu kwestii aborcji. Jarosław Kaczyński postanowił po raz kolejny oszukać Polki i Polaków i zmienił obowiązujące prawo cudzymi rękoma, pod osłoną pandemii Covid-19.

Tym razem jednak, dotknął tak mocno i bezpośrednio praw Kobiet, że czara goryczy się przelała. Nie ma i nie będzie naszej zgody na łamanie podstawowego prawa każdego człowieka do decydowania o sobie. Nie ma i nie będzie naszej zgody na to, aby jeden człowiek dyktował nam jak mamy żyć, co myśleć, kogo i jak kochać. Polki i Polacy wyszli tłumnie na ulicę najmniejszych nawet miasteczek w proteście przeciw takiemu traktowaniu, W szczególności młodzi ludzie, młodzi Obywatelki i Obywatele, postanowili okazać sprzeciw człowiekowi, który nie rozumie otaczającego go świata i chce nas cofnąć do średniowiecza.

Mieszkańcy Bolesławca protestują od soboty 24.10 każdego dnia. Również w piątek 30.10 wyjdziemy na ulice miasta w geście protestu. Dołączcie do nas, wspierajcie nas, zobaczcie nasz protest w internecie, z okien swoich domów. Sami sprawdźcie, że to maszerują Wasi sąsiedzi, Wasze dzieci i wnuki, Wasi znajomi i przyjaciele a nie jakieś „lewackie bojówki”, „niemieckie antify”, „hołota” czy jak tam jeszcze nas nazywają „publiczne” media. Potrzebujemy Was w tym sprzeciwie tu i teraz, to bardzo ważne z dwóch powodów. Po pierwsze dodaje nam sił i uskrzydla, po drugie pokazuje władzy, że jest nas bardzo dużo. Nie jesteśmy żadną „ulicą” z którą się nie rozmawia, jesteśmy Obywatelkami i Obywatelami Rzeczpospolitej. Nie atakujemy nikogo i niczego, nie ucierpiał w naszym proteście żaden człowiek, żaden bolesławiecki kościół, żaden budynek. Wiem, że wielu z Was rażą słowa zapisane ośmioma gwiazdkami, ale są one najbardziej autentycznym wyrazem tego co czuje wielu z Was. Młodzież jest bardziej otwarta na wyrażanie emocji w sposób dosadny i szczery, nie odbierajcie nam tego prawa. Na naszych marszach nie to jest hasłem dominującym i myślą przewodnią. Przyjdźcie i pomóżcie nam skandować i śpiewać, nieść nasze hasła i banery, klaskać, trąbić. Bardzo Was o to prosimy. Zmotoryzowani, dołączcie za marszem, udekorujcie swoje samochody, dajcie znać klaksonami, że nie zgadzacie się na takie traktowanie.

Ruszymy ze skweru na rogu Willowej i Komuny Paryskiej, będziemy maszerować przez około 1,5 godz. Przed marszem udostępnimy mapę z zaznaczonym początkiem i końcem. Wybaczcie niedociągnięcia, ale to pełen spontan, nikt z nas nie ma doświadczenia. W Bolesławcu nigdy jeszcze nie było tak licznych demonstracji realizowanych oddolnym staraniem. I nigdy przez pięć dni z rzędu. Pamiętajcie: naszym przeciwnikiem jest Jarosław Kaczyński i jego system sprawowania władzy nad milionami Polek i Polaków. Nie są naszymi przeciwnikami wyborcy tej czy innej partii, wyznawcy tej czy innej religii, hetero czy homoseksualiści. Nie atakujemy nikogo, nie odpowiadamy na zaczepki i prowokacje (dotąd ich nie było i niech tak pozostanie), po marszu rozchodzimy się do domów. W czasie marszu utrzymujemy dystans, władza oskarża nas o roznoszenia wirusa więc jej tych oskarżeń nie ułatwiajmy. Maseczki i dystans, dystans i maseczki! Pilnujmy siebie wzajemnie, okażmy pomoc każdemu kto będzie tego potrzebował. Solidarność naszą bronią!!! Pokażmy, że nie jest to puste hasło.

Policjantki i Policjanci, zabezpieczacie każdy z naszych marszów. Wielkie DZIĘKUJEMY za ten wysiłek. Wiemy, że nie jest Wam łatwo. Tym większy mamy szacunek dla Waszej służby i większą radość z tego, że nie ma u nas obrazków jak w niektórych dużych miastach. Jesteście jednymi z nas, więc bądźcie z nami nadal. Z naszej strony panuje absolutne zero agresji. Widzieliście to do tej pory i tak pozostanie nadal.

W dzień marszu pojawią się dodatkowe informacje. Np. lista bolesławieckich Adwokatów, którzy zadeklarowali pomoc pro bono (nieodpłatnie), dla każdego, kto będzie miał jakikolwiek problem. Pojawi się mapa. Treść piosenki, którą będziemy chcieli z Wami zaśpiewać. Obserwujcie wydarzenie, udostępniajcie, zapraszajcie znajomych. Moc jest w Kobietach, moc jest w Was, moc jest w naszym Bolesławcu. Do zobaczenia!

Transmisję NA ŻYWO (dostępna od 16.55) możecie oglądać w oknie poniżej:

(screenshot z Facebooka)

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 33 34 35 36 37 38

skorn   1 listopada 2020r. o 23:21

skorn

Postów: 12199

~~Czarnofioletowy Plektrantus napisał(a):
~~Żółtobrązowy Kosmos napisał(a):
ladaco napisał(a): Chce obalić rząd bo ma przegranych 40 rozpraw sądowych! I w dupie ma kobiety i ich prawa!
to niezłe jaja


hahaha to ta co jest lesbijką i walczy o aborcje?
ma 40 spraw sądowych i kupiła kamienice we Wrocku za złotówkę?


Kiedyś na fakturach Kijowskiego widniało "obrona demokracji". Teraz kolejna, co zbiera kasę.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brudnożółta Szydlica   2 listopada 2020r. o 4:59

~~Brudnożółta Szydlica

Postów:

skorn napisał(a):
~~Czarnofioletowy Plektrantus napisał(a):
~~Żółtobrązowy Kosmos napisał(a):
ladaco napisał(a): Chce obalić rząd bo ma przegranych 40 rozpraw sądowych! I w dupie ma kobiety i ich prawa!
[]


to niezłe jaja


hahaha to ta co jest lesbijką i walczy o aborcje?
ma 40 spraw sądowych i kupiła kamienice we Wrocku za złotówkę?


Kiedyś na fakturach Kijowskiego widniało "obrona demokracji". Teraz kolejna, co zbiera kasę.


Korniszonie ,przestań powielać pierdy ,internety nie bolą .

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego ,człowiek prawy i sprawiedliwy ,katolik niezłomny .


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 33 34 35 36 37 38