ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4774, 29 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Fiege - praca !
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


30 października 2020r. godz. 09:32, odsłon: 1025, mł. asp. Przemysław Ratajczyk Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu/Bolec.info
W trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Bolesławiec - Informacje: Policja apeluje: Przełóżmy wizytę na grobach Cmentarz komunalny w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada na okres szczególny. Nagłe nasilenie epidemii i związane z tym wprowadzenie w całym kraju tzw. czerwonej strefy wiąże się z licznymi obostrzeniami, do których dla dobra nas wszystkich musimy się stosować. Zbliżające się świąteczne dni nie mogą spowodować rozluźnienia reżimu sanitarnego, który jest warunkiem koniecznym, aby ograniczyć rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem.

Dolnośląscy policjanci apelują o unikanie dużych skupisk ludzi. Przełóżmy wizytę na grobach naszych bliskich na inny dzień, niż 1 listopada, kiedy na cmentarzach można spodziewać się największej liczby odwiedzających. Zasłaniajmy usta i nos, utrzymujmy dystans społeczny w trosce o życie nasze oraz naszych najbliższych.

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych, czas zadumy, refleksji i wspominania bliskich, którzy odeszli. Niestety w tym roku ten szczególny okres przypada w momencie przybierającej na sile epidemii COVID-19. Lawinowo rosnąca liczba zakażeń spowodowała wprowadzenia w całym kraju tzw. czerwonej strefy i wraz z nią wielu nowych restrykcji sanitarnych.

Ta szczególna sytuacja wymaga od nas wszystkich zaangażowania i dyscypliny, aby w dniach, kiedy porządkujemy groby najbliższych i wspominamy ich, nie zapominać o zdrowiu osób nam bliskich, którzy są wciąż wśród nas. W trosce o życie seniorów z naszego otoczenia i osób z podwyższonych grup ryzyka musimy bezwzględnie stosować się do wprowadzonych obostrzeń.

Dolnośląscy policjanci zwracają się z apelem zarówno do mieszkańców naszego województwa, jak i wszystkich osób, które przyjadą z wizytą, o unikanie dużych skupisk ludzi. Przełóżmy wizytę na grobach naszych bliskich na inny dzień, niż 1 listopada, kiedy na cmentarzach można spodziewać się największej liczby odwiedzających. Zasłaniajmy usta i nos, utrzymujmy dystans społeczny, ponieważ jest to warunek konieczny, aby opanować tę groźną epidemię.

Pamiętajmy również, że obchody Dnia Wszystkich Świętych to także czas, kiedy musimy zachować szczególną czujność, aby nie stać się ofiarą przestępców, którzy wykorzystując wszechobecny pośpiech oraz tłok, starają się pozbawić nas wszystkiego co wartościowe.

Jeśli już wybierzemy się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, gotówki, kluczy w reklamówkach czy otwartych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze – należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania.

Bądźmy uważni podczas korzystania z komunikacji publicznej, zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Oprócz obowiązkowego zasłaniania ust oraz nosa pamiętajmy również o tym, że torebki, saszetki, plecaki powinny być zamknięte i najlepiej obrócone zapięciem do ciała. Miejmy je zawsze przed sobą, trzymając w dłoni.

Podczas podróży na cmentarz jak i porządkowania grobów pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu swoich rzeczy. Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów, aby stać się ofiarą rabusia.

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Rudawobrązowy Kocanki   30 października 2020r. o 11:49

~~Rudawobrązowy Kocanki

Postów:

Tak sobie mysle.jezeli nikt nie pojdzie 1go ,to jak ja sam pojde to nic sie nie stanie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotawy Czosnaczek   30 października 2020r. o 13:12

~~Złotawy Czosnaczek

Postów:

POLICJA-na cmentarz nie ,bo zaraza,A gówniwrzy sami po mieście prowadzją,trochę to wszystko pokrętne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Cyklamenowa Czarnuszka   30 października 2020r. o 13:44

~Cyklamenowa Czarnuszka

Postów:

"~Ognista Frezja:
A te stragany z goframi i lizakami po co pod cmentarzem"

Tamtędy przejdą protestujący i będą musieli coś przekąsić i polizać;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarobrązowy Mieczyk   30 października 2020r. o 15:19

~~Szarobrązowy Mieczyk

Postów:

~~Oliwkowozielony Driakiew napisał(a): Takie komunikaty są niezrozumiałe. Policja pozwala na tysieczne protesty w Polsce a ludzie na groby pójść nie mogą? Ludzie? co tu się odwala?

Bo widzisz, niektórzy wolą umrzeć niż stracić wolność... Niektórzy nie chcą żyć w totalitarnym kraju...a wszystko ku temu zmierza. Bo każdy ma prawo bronić swojej godności. I nie chodzi tutaj tylko o tą ustawę, którą rząd chciał w tak podły sposób wykorzystując pandemie przeforsować ... Co bedzie następne? Zakaz leczenia chorych na raka? Czy co? Po tych rządach można się wszystkiego spodziewać. Czego nie rozumiesz?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarobrązowy Mieczyk   30 października 2020r. o 15:40

~~Szarobrązowy Mieczyk

Postów:

~~Rudawobrązowy Kocanki napisał(a): Tak sobie mysle.jezeli nikt nie pojdzie 1go ,to jak ja sam pojde to nic sie nie stanie.

Też tak pomyslałem i on... i ona... :-)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy