ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4773, 28 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


20 listopada 2020r. godz. 15:54, odsłon: 2453, Bolec.Info
Rada Miejska Wrocławia podjęła uchwałę dotyczącą tytułu honorowego obywatela miasta.
Bolesławiec - Informacje: Kard. Gulbinowicz pozbawiony tytułu Henryk Gulbinowicz (fot. www.archidiecezja.wroc.pl)

Zmarły kardynał Henryk Gulbinowicz, były arcybiskup wrocławski, decyzją Rady Miejskiej Wrocławia został pozbawiony tytułu honorowego obywatela Wrocławia. Wcześniej rada musiała zmienić przepisy, aby procedurę pośmiertnego pozbawienia tytułu można było zrealizować. Za odebraniem Gulbinowiczowi wyróżnienia głosowało 28 radnych, 3 było przeciw a 3 się wstrzymało.

Henryk Gulbinowicz był Arcybiskupem Metropolitą Wrocławskim od 15 grudnia 1975 r. Ingres do Katedry Wrocławskiej 2 lutego 1976 r., został kardynałem 25 maja 1985r. 

9 listopada w artykule Duda zabierze order kardynałowi?  pisaliśmy także o inicjatywie posła Krzysztofa Śmiszka oraz posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, którzy złożyli wniosek do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o podjęcie kroków zmierzających do odebrania kard. H. Gulbinowiczowi Orderu Orła Białego.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Szafranowy Tamaryszek   21 listopada 2020r. o 13:57

~~Szafranowy Tamaryszek

Postów:

Można być katolikiem ale nie fanatykiem jak stare babki , ludzie w ten sposób popieraliście właśnie takich księży swoim postępowaniem , obiadki , odpusty oni tylko dupy paśli i robili co chcieli , tak też nie można. Ludzie sami dawali przyzwolenie bo mieli księża broń w ręku typu nie pochowam , nie dopuszczę do komunii , nie dam ślubu nie ochrzczę a to był wstyd i napiętnowanie i robili to w celu zastraszania dzisiaj ludziom to już nie jest potrzebne i nie muszą się z tym obnosić jako wytykani na ambonach więc jest okazja trochę się im przyjrzeć .. ale będą następni Flaszka nr 1 w Kościele potem , Stanilsao ...Jędruś i jeszcze paru gwiazdorów . Bunt się podnosi też w samym Kościele bo wielu Księży chce służyć Panu Bogu i ludziom .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Malinowy Krwawnik   21 listopada 2020r. o 15:53

~~Malinowy Krwawnik

Postów:

Stara praktyka Kościelna sprawdzona i aktualna ,,Ksiądz który z bronią palną groził kobietom strajkującym został za karę przeniesiony na proboszcza do innej parafii.Parafianie są wściekli mówią ,że to nagroda a nie kara .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Fiołkowa Fuksja   21 listopada 2020r. o 17:14

~Fiołkowa Fuksja

Postów:

Religia powinna byc całkowicie oddzielona od państwa. A ksiądz i cała reszta powinni płacić podatki! Za dużo świętych się wszędzie porobiło! A kysz ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

reklama Zapraszamy