ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 6 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


18 stycznia 2021r. godz. 08:27, odsłon: 2381, Bolec.Info
Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 trwa
Bolesławiec - Informacje: Szczepienia w Gromadce Urząd Gminy w Gromadce (fot. Bolec.Info)

Wójt Gminy Gromadka informuje, że od 15 stycznia 2021r. trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast  od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja kolejnej grupy, tj. osób powyżej 70. roku życia. Od 19 stycznia w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Gromadce rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Rejestracji można dokonać na 3 sposoby:

- Poprzez całodobową bezpłatną infolinię NFZ o numerze 989. Do zapisu jest potrzebny numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który zostanie przesłane potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie, a także, na dzień przed terminami obu szczepień, przypomnienie o terminie szczepienia.  Rejestracji można dokonać osobiście bądź poprzez osobę bliską z rodziny. Podczas rejestracji zostanie uzgodniony termin oraz miejsce szczepienia. 
- Poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień. W naszej gminie do wykonywania szczepień został zarejestrowany Gminny Ośrodek Zdrowia w Gromadce (adres: Szkolna 18A, 59-706 Gromadka). Rejestracja możliwa jest pod nr telefonu 75 738 23 50 oraz 508 612 089. Wykaz aktualnych punktów szczepień znajduje się pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.
- Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl /dla osób posiadających profil zaufany/.

Preferowaną formą rejestracji jest telefoniczny kontakt z GOZ pod wskazanymi numerami telefonów.

Wójt Gminy Gromadka informuje również, że w dniu 15 stycznia 2021 r . został uruchomiony telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dedykowany osobom niepełnosprawnym (posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami) oraz seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Celem tego jest umożliwienie osobom z ograniczoną mobilnością zapewnienia bezpłatnego transportu do punktu szczepień i powrotu do domu.

Telefon kontaktowy, pod którym można zgłosić potrzebę zorganizowania transportu,  o numerze 75 73 82 453 będzie aktywny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 od dnia 15 stycznia 2021 r. do odwołania.


Przyłącz się do facebookowej grupy "Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Złotawordzawy Grujecznik   18 stycznia 2021r. o 13:23

~Złotawordzawy Grujecznik

Postów:

Chodzą słuchy, że w gromadce można zrobić test na wirusa. Czy ktoś mógłby to potwierdzić?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szaroniebieska Psianka   18 stycznia 2021r. o 18:29

~Szaroniebieska Psianka

Postów:

Jedyne szczepienie jakie w najbliższym czasie odbędzie się w Gromadce, to szczepienie psa i suki na głównym placu wiochy...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szarobrunatna Sośnica   7 lutego 2021r. o 4:42

~Szarobrunatna Sośnica

Postów:

Szyfr z języku ×××Bolek
Totolotek.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy