ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 8 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


20 stycznia 2021r. godz. 09:53, odsłon: 11410, Bolec.Info/Portal Samorządowy PAP
Nasze miasto na pierwszym miejscu listy ośrodków "powiększających swój dystans rozwojowy"
Bolesławiec - Informacje: Bolesławiec miastem kryzysowym Bolesławiec (fot. Bernard Łętowski)

Sto czternaście miast średnich w Polsce traci dystans do reszty kraju – wynika z kolejnej analizy Polskiej Akademii Nauk dotyczącej miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Południowa część Dolnego Śląska to – według PAN – najpoważniejszy miejski region problemowy a Bolesławiec ma pierwsze miejsce wśród "miast kryzysowych".Jak podaje Serwis Samorządowy PAP: "W analizie autorstwa prof. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN po raz kolejny pod lupę wzięto miasta średnie. Przyjęto, że są to gminy miejskie i miasta w gminach miejsko-wiejskich nie będące stolicami województw oraz liczące powyżej 20 tys. mieszkańców lub powyżej 15 tys. mieszkańców, o ile posiadają status powiatu. Tak zakreślona grupa liczyła w momencie badania 252 miasta, ale tylko w części z nich zdiagnozowano problemy. Opracowanie powstało na potrzeby programowania unijnej perspektywy finansowej na lata 2021-2027.

Prof. Śleszyński zaznaczył, że wskaźnik utraty funkcji społeczno-gospodarczych dotyczy kształtowania się pozycji danego ośrodka względem innych, stąd użyte w raporcie określenie „miast powiększających swój dystans rozwojowy”.

Waszym zdaniem Bolesławiec jest "miastem kryzysowym" tracącym swoje funkcje społeczno-gospodarcze?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

~~Szarożółty Wiesiołek   21 stycznia 2021r. o 17:07

~~Szarożółty Wiesiołek

Postów:

Kiedyś w jakiś rankingach miasto stało wysoko. Ale te rankingi za pieniądze chyba były jak dobrze pamiętam. Pamięta to ktoś? Może redakcja zapyta kogoś z magistratu o ocenę?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Blond Kosmos   21 stycznia 2021r. o 20:45

~~Blond Kosmos

Postów:

~~Smolista Kuningamia napisał(a): Czas PROSPERITY Bolesławiec ma już za sobą, na wiele lat. Bo rozwój to inwestycje w przemysł. Nie w biblioteki, przedszkola, ścieżki, chodniki. Bolesławiec wyludnia się, młodzi wyjeżdżają, starzy odchodzą. Ten RZĄD nie ma koncepcji rozwoju Polski. Trwa na przetrwanie, mamiąc „ciemny lud” datkami. Okłamując społeczeństwo że daje. A RZĄD PIENIĘDZY NIE MA. Zabiera mi , a innym daje. Dlatego Bolesławiec jest w REGRESJI. Bo wszystko jest „przejadane”.
Boleslawiec i okolice na glinianych nogach stoi od dekad promuje skorupy artystyczne za Niemca była produkowana ceramika użytkowa(budowlana) światowej jakości , do dziś w polsce nie potrafią takiej jakości wykonać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Horus   21 stycznia 2021r. o 21:50

Horus

Postów: 5733

dlaczego ten grajdołek jest miastem kryzysowym?

spróbujmy coś porównać...;)

''Afera w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wybuchła w lipcu 2018 roku. Kontrola przeprowadzona w placówce ujawniła nieprawidłowości, w wyniku których, jak wynika z zakończonego właśnie prokuratorskiego śledztwa, legnicki ZUS narażony został na straty w wysokości około 3 mln zł. Swoje stanowisko stracił wówczas Jerzy Ulewski, dyrektor legnickiej placówki, dwóch jego zastępców i kilkoro pracowników wydziału zasiłków.
Proceder trwający od 2011 roku wyglądał tak, że członkowie najbliższych rodzin pracowników ZUS-u zakładali własną działalność gospodarczą, odprowadzali wysokie składki chorobowe, następnie przynosili zwolnienia lekarskie i występowali o zasiłek. W ten sposób otrzymywali nawet po kilka tysięcy złotych miesięcznie. Pracownicy ZUS-u, choć to należało do ich obowiązków, nie sprawdzali, czy firmy nie są fikcyjne, świadczenia prawidłowe, a chorzy naprawdę chorzy. W trwającym ponad dwa lata postępowaniu prokurator przesłuchał ponad 300 świadków i zgromadził liczący kilkadziesiąt tomów akt materiał dowodowy. Zarzuty w tej głośnej sprawie usłyszały dwie osoby-Franciszek W. i Wioletta R. Obojgu grozi kara 3 lat więzienia.

- Franciszkowi W. zarzucono to, że w okresie od 2011 do 2018 roku, kiedy pełnił funkcję naczelnika wydziału zasiłków w oddziale ZUS w Legnicy, nie dopełnił ciążących na nim obowiązków służbowych w ten sposób, że nie sprawował należytego nadzoru nad wykonywaniem zadań przez podległych mu pracowników wydziału zasiłków, w szczególności w zakresie przeciwdziałania nadużyciom odnośnie wypłat nienależnych świadczeń krótkoterminowych, poprzez niepodjęcie działań zmierzających do przeprowadzenia kontroli orzekania o czasowej niezdolności do pracy ubezpieczonych członków rodzin pracowników oddziału ZUS w Legnicy, a także do kontroli prawidłowości wykorzystania przez te osoby zwolnień lekarskich, oraz niepodjęcia odpowiednich działań wobec podległych mu pracowników, co do których przy rozpoznawaniu spraw członków ich rodzin występowały okoliczności uzasadniające ich ewentualne wyłączenie od rozpoznawania tych spraw. W ten sposób oddział ZUS w Legnicy został narażony na niebezpieczeństwo powstania szkody w wysokości blisko 3 mln zł – informuje Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Drugą oskarżoną w sprawie jest Wioletta R.

- Prokurator ustalił, że kobieta przekroczyła swoje uprawnienia służbowe, w ten sposób, że mimo istnienia konfliktu interesów nie wyłączyła się od udziału rekrutacji na stanowisko pracownika oddziału ZUS w Legnicy, doprowadzając tym samym do wyboru na to stanowisko osoby będącej z nią w bliskich relacjach rodzinnych – dodaje Tomasz Czułowski.''

hmmm...bliskie relacje rodzinne, bliskie relacje towarzyskie...

a co tam ze słynnym placem przy ul .Łokietka?...;)

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

PanM   8 lutego 2021r. o 14:49

PanM

Postów: 5547

Przyszło pismo w sprawie nowego wymiaru opłat za wywóz nieczystości .
Dla tych segregujących + 136 %
Dla niesegregujących X 2

Pamiętacie te hasła na rogatkach ,
Bolesławiec miastem bez podatków " osiedlajcie się naiwni frajerzy.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brudnobiała Przylaszczka   8 lutego 2021r. o 15:32

~Brudnobiała Przylaszczka

Postów:

Frajerzy to się w Warszawie osiedlają.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

reklama Zapraszamy