ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4888, 19 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


25 lutego 2021r. godz. 22:26, odsłon: 2328, Bolec.Info/tvn24/KPP Bielsk Podlaski
38-latek z okolic Bolesławca, który pomógł w ucieczce z domu 14-latce został oskarżony m.in. o wykorzystanie seksualne.
Bolesławiec - Informacje: Zarzuty dla mężczyzny podającego się za nastolatkę 14-letnia Roksana (fot. KPP Bielsk Podlaski)

14-letnia Roksana z Bielska Podlaskiego, chcąc uciec z domu, pytała we wrześniu na komunikatorze w internecie, kto jej w tym pomoże. Pomoc zaoferowała fikcyjna rówieśniczka. Napisała, że już wcześniej uciekała z domu i w okolicach Bolesławca poznała mężczyznę, który jej pomagał.  W poniedziałek, 7. września 2020 roku Roksana była widziana na dworcu PKP w Bolesławcu. To ponad 600 kilometrów od domu. Monitoring zarejestrował jej spotkanie z 38-letnim mężczyzną. Ten odebrał dziewczynę na dworcu i zawiózł do ziemianki w środku lasu na terenie gminy Lwówek Śląski.

- 38-letni mężczyzna sam zgłosił się na policję i wskazał, gdzie przebywa nastolatka. Po tym, jak jego wizerunek został upubliczniony, odebrał telefon od kolegi, który powiedział, że szuka go policja z podejrzeniem uprowadzenia 14-latki – wyjaśnia Adam Naumczuk z Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim.

W nocy z piątku na sobotę Roksanę znalazła specjalna grupa poszukiwawcza. Buli to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu oraz z grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przy Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz pies tropiący. Zatrzymany mężczyzna przyznał w toku śledztwa, że to on pisał wszystkie wiadomości i podszywał się pod rówieśniczkę Roksany.

Mężczyzna został oskarżony. Poprzez zastosowanie podstępu miał zmierzać do spotkania z nastolatką po to, aby wykorzystać ją seksualnie. Do tego czynu się nie przyznał. Podejrzany zapewniał, że „jego celem nie było jakiekolwiek złe postępowanie wobec pokrzywdzonej”. Nie potrafił jednak w racjonalny sposób wytłumaczyć, dlaczego sprowadził nastolatkę. W toku śledztwa dziewczyna została poddana badaniom. Wykorzystanie seksualne zostało wykluczone. Drugi zarzut, jaki postawiła prokuratura, to narażenie zdrowia i życia dziewczyny poprzez ukrywanie jej w pustostanie.

- Choć zawiózł ją tam, a później dowoził jedzenie, to dziewczyna była narażona na negatywne oddziaływania warunków atmosferycznych, w szczególności niskiej temperatury – podkreśla prokurator.

Oskarżonemu może grozić do trzech lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dwa miesiące później, w listopadzie, Roksana znów uciekła z domu. Tym razem jednak nie do Bolesławca. Policjanci odnaleźli ją w okolicach wsi Haćki, leżącej niecałe 10 km od Bielska Podlaskiego. Szła drogą w kierunku Białegostoku. Policja zbadała sytuację rodzinną Roksany w odrębnym postępowaniu, ale nie stwierdziła psychicznego ani fizycznego znęcania się nad uciekinierką. Sama nastolatka twierdziła, że choć rodzice jej nie biją, to nie ma z nimi najlepszych relacji. Postępowanie zostało umorzone.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Brunatnoceglasty Cedr   26 lutego 2021r. o 6:35

~Brunatnoceglasty Cedr

Postów:

Nie stwierdzono wykorzystania seksualnego, a nawet wykluczono. Ale takie zarzuty postawiono gościowi - gdzie. tu sens i logika. Facet stary, a głupi i nijak nie można wytłumaczyć jego głupiego czynu. . Ale z drugiej strony trzeba stawiać zarzuty z sensem, a nie zgodnie z obowiązującą modą.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pomidorowa Kolendra   26 lutego 2021r. o 9:58

~Pomidorowa Kolendra

Postów:

Straszne prawactwo zalęgło się na tym portalu. Facet czuł się jako czternastolatka, to miał takie prawo.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawobłękitny Czarny   26 lutego 2021r. o 11:06

~~Zielonkawobłękitny Czarny

Postów:

ZAMKNĄĆ JĄ NA OBSERWACJĘ W ZAMKNIĘTYM PSYCHIATRYKU ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy