ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4888, 19 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


bobrzanie.pl5 marca 2021r. godz. 20:06, odsłon: 709, Bolec.Info/Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec
Co roku w Zoo Görlitz wypuszczane są na wolność młode bociany białe i żurawie euroazjatyckie.
Bolesławiec - Informacje: Zoo Görlitz-Zgorzelec chroni zagrożone gatunki Zagrożony wyginięciem żółw cuora (fot. Zoo Görlitz Zgorzelec)

W ostatnich latach ogrody zoologiczne znacznie zintensyfikowały swoje wysiłki na rzecz ochrony gatunków. Taki jest wynik badań Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych (VdZ) wśród członkowskich ogrodów. To znaczy, iż znacznie więcej zwierząt urodzonych i wyklutych w ogrodach zoologicznych należących do stowarzyszenia, mogło zostać wypuszczonych na wolność. W 2018 i 2019 roku łącznie z obiektów należących do VDZ wypuszczono na wolność 3072 zwierząt, należących do ​​46 różnych gatunków. Jeszcze w 2016 roku stowarzyszenie notowało rocznie kilkaset zwierząt wypuszczonych na wolność.

- Jesteśmy dumni z tego, iż jako instytucja zoologiczna wnosimy wkład w międzynarodową ochronę gatunków” – mówi dr Sven Hammer, dyrektor Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Co roku w Zoo Görlitz wypuszczane są na wolność młode bociany białe i żurawie euroazjatyckie. Ich rodzice trafili kiedyś z obrażeniami skrzydeł do kliniki dla chorych i rannych zwierząt, prowadzonej przez goerlitzkie zoo, ponieważ nie udało się przywrócić im całkowitego zdrowia zamieszkały w zoo. Tutaj ranne ptaki znalazły odpowiednich partnerów, z którymi co roku wychowują swoje potomstwo.

Zoo w Görlitz hoduje również inne zagrożone gatunki zwierząt, jak na przykład zagrożony wyginięciem żółw cuora. Zakłada się, iż na wolności gatunek ten już nie występuje. Tylko dzięki hodowli zachowawczej w ogrodach zoologicznych, gatunek ten ma szanse na przetrwanie.

Dzięki dobrej współpracy ogrodów zoologicznych oraz skoordynowanym programom hodowlanym, możliwe jest  zachowanie wysoce zagrożonych gatunków zwierząt pod opieką człowieka. W ramach projektów hodowli zachowawczej w ogrodach zoologicznych budowane są stabilne populacje. Jednocześnie prowadzone są prace mające na celu ochronę osobników, które pozostały na wolności oraz stworzenie warunków umożliwiających wypuszczanie na wolność, potomstwa urodzonego w ogrodach zoologicznych.

WIĘCEJ O ZOO W GOERLITZ PRZECZYTACIE NA STRONIE BOBRZANIE.PL

Byliście kiedyś w zoo w Goerlitz? Dajcie znać!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Brązowy Dyptam   5 marca 2021r. o 22:53

~Brązowy Dyptam

Postów:

Mają nawet program rozmnażania chronionych gatunków, zaraz zapodam linka ..
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowy Dyptam   5 marca 2021r. o 23:07

~~Brązowy Dyptam

Postów:

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Niemcy.-Imigrant-zgwalcil-kucyka-w-ZOO
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy do Intermarche