ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4709, 25 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 24 25 26 27 28 29

PanM   9 godz. 52 min. temu

PanM

Postów: 4794

----------------
~~Różowy Len napisał(a): Znam nieco inny dowcip niż ten z obrazka.
Diabał kusi faceta ale ten boi się piekła. No to diabeł pokazał mu jak tam jest. A tam piwko, panienki i wszelkie możliwe uciechy. No to sprzedał facet dusze diabłu.
Po śmierci trafia to piekła a tam kotły ze smołą, Facet się buntuje, co to jest? Przecież nie tak miało to piekło wyglądać. Diabeł skwitował to krótkim słowem - marketing


Kościelny marketing to dopiero cuda.
Ciekawe czego naiwni oczekują od domniemanego raju ?
Ponawiam pytanie gdzie zlokalizowane są te dwa twory " raj , piekło " ?
Czego tam oczekują ci którzy w to wierzą ?
Ludzie z natury są towarzyscy a tam nuda i sami obcy. Jak będą się tam czuli zmarli w XXI wieku w towarzystwie tych z I , V i innych dla których nowy świat jest bardziej niewiarygodny niż istnienie boga.

Nawet nie rozpatruje opcji pozyskiwania wiedzy z koscielnych ksiąg.Napisali je ludzie . Ludzie którzy wtedy mieli znacznie ograniczony dostęp do wiedzy.
Dzisiaj wiarygodność tych tekstów możemy rozpatrywać na poziomie bajek lub dla ekstremalnych desperatów wiary w wymyślone cuda ." Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowy Len   8 godz. 47 min. temu

~~Różowy Len

Postów:

PanM napisał(a):
Ponawiam pytanie gdzie zlokalizowane są te dwa twory " raj , piekło " ?
Czego tam oczekują ci którzy w to wierzą ?


Może posłużę się analogią.
- panie monter, a skąd ten obraz w moim telewizorze?
- jak to skąd? Fale radiowe go przynoszą.
- ale gdzie te fale?
- no tu, w powietrzu.
- ale jak żyję, nigdy tu żadnych obrazów nie widziałem, żeby w powietrzu fruwały. A ile ważą te fale?

Pana pytania i dociekania są równie absurdalne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowy Len   8 godz. 41 min. temu

~~Różowy Len

Postów:

PanM napisał(a): Nawet nie rozpatruje opcji pozyskiwania wiedzy z koscielnych ksiąg.Napisali je ludzie . Ludzie którzy wtedy mieli znacznie ograniczony dostęp do wiedzy.
Dzisiaj wiarygodność tych tekstów możemy rozpatrywać na poziomie bajek lub dla ekstremalnych desperatów wiary w wymyślone cuda .

Katechizm został napisany stosunkowo niedawno, za czasów JP II. Od czasu jego napisania nie odnotowano jakiegoś szczególnego przewrotu w nauce. Poza tym nie o wiedzy on traktuje a o wierze, co do której zadaje pan wciąż pytania. Tam znajdzie pan większość odpowiedzi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   2 godz. 8 min. temu

Pannazdzieckiem

Postów: 13045

~~Różowy Len napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): Z całym szacunkiem Len , co do tej latarni wcale nie był bym taki pewien . A co jeśli się okarze , że światełko w tunelu to pędząca astralna lokomotywa , która przyszpili Cię na wieczność do tej Planety ?


Od kiedy wróciłem na właściwą ścieżkę, wszystko zaczęło iść właściwymi torami. Bóg wielokrotnie okazał mi swoją pomoc. Wystarczy że go poproszę. ...


No to ja od lat jestem na właściwej ścieżce . Nie modlę się o wiele , tylko o spokój ducha , żeby nie trzepały mną paroksyzmy ludzkiej rywalizacji. Walki o cokolwiek .
Nawiasem Len należało napisać Jego , albo Ją , dużą literą przez szacunek dla Stwórcy , zamiast ... go :) Gdzie ma iść , skoro jest wszędzie ?

~~Różowy Len napisał(a): ...

Pannazdzieckiem napisał(a): Oczywiście masz rację , że mój mały rozumek ...


Możesz próbować. Tylko po co? Masz zbyt mało danych wejściowych i zbyt słaby komputer by wypracował ci właściwe wnioski. Po co ci więc byle jaki wynik? Po to by pójść na manowce?Czyż prawdą nie jest to , że upadamy , aby wstać na drodze do Drzewa Poznania ? Nie wiem , czy można nazwać to manowcami , ale jednego jestem pewien , jeśli nie będę używał Umysłu w połączeniu z intuicją Ducha , to z całą pewnością zawędruję na manowce ateizmu . I pal licho czyściec i piekło z diabełkami ze średniowiecza . Mamy czas Apokalipsy , gdzie kurtyny kłamstwa sypią się jak klocki domino

~~Różowy Len napisał(a): ...
Pannazdzieckiem napisał(a): I proszę Cię Len , nie opowiadaj mi o grzechach i spowiedziach . ...


Choćby tu widać że masz za mało danych i źle je przetwarzasz. Maryja urodziła się niepokalana, czyli nieobciążona grzechem pierworodnym. Z niej mógł się więc urodzić Jezus, również wolny od tego grzechu. On mógł scedować uwalnianie od tego grzechu na swoich uczniów i uczniów ich uczniów i ...


Być może urodziła się niepokalana , ale są tacy , co twierdzą , że większość bogów Cesarstwa Rzymskiego stała się z automatu świętymi nowopowstałego chrześcijaństwa , jak Konstantyn na soborze nicejskim został okrzyknięty następcą Piotra i Jezusa Chrystusa . Nota bene motyw dziewicy rodzącej syna boga nie jest wymysłem papiestwa . Ma odzwierciedlenie w wielu mitologiach tej nieszczęśliwej , pięknej Planety. Na długo przed tym , kiedy Jaszczur Jahwe wpadł był na pomysł powołania Instytucji o nazwie Watykan :) Ale Len , łebski facet jesteś . Potrafisz argumentować , więc proszę Cię trzymaj się Jezusa Chrystusa , niezależnie od tego , czy urodziła JEGO :) dziewica , czy sztuczna vagina ;)

~~Różowy Len napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): Owszem żyjemy w czasach ostatecznych przewidzianych przez Janka z Padmos , ale...


Akurat tak się składa że mieszkaniec naszego miasta Jarosław Piotrów napisał bardzo gruba księgę na ten temat - "Apokalipsa. Księga nieodwołalnego Sądu Bożego na światem i nad Złym/Złem". Myślę że tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi, a przynajmniej większość z nich.


Nie czytałem i nie zamierzam . Jeden z moich autorytetów Żyd Nacht z polskim paszportem mówi tak " dobro , które walczy ze złem przestaje być dobrem " . Stwórca z nikim nie walczy , a już w szczególności z własnymi dziećmi , jak Jezus , Sathana i My wszyscy. Moim skromnym zdaniem ... małego rozumku , Janek z Padmos przedawkował grzybki z inspiracji "dobrodusznego " Jahwe , zwanego wcześniej Elohim i wyszedł kataklizm w posaci koronoświrusa . Czyli pierwszy koń Apokalipsy z jeźcem na grzbiecie Zarazą . Skażenie też już mamy i módl się Len do Chrystusa i Stwórcy , żeby zdechły konie pod Głodem i Wojną . Im więcej nas modlących się tym lepiej :) Świadomość określa byt :)

~~Różowy Len napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): I pytanko , i oświadczenie na koniec . Dla mnie najsłodszym grzechem jest zdolność myślenia , logicznego i emocjonalnego wbrew powszechnie przyjętym autorytetom , między innymi z KK . ...


Nie, to nie zdolność myślenia a raczej pycha. Uważasz że jesteś najmądrzejszy i wiesz najlepiej. Przy prawdziwej mądrości zawsze jeszcze pozostaje pokora i pytanie, czy aby na pewno mam rację?


Stara dewiza cogito egrgo sum traci na znaczeniu . Wątpię więc jestem ... w ojców Kościoła ... przybiera na znaczeniu . Te kilkanaście podstawowych absurdów zwanych doktryną wiary w moim małym móżdżku się po prostu nie mieszczą Ale nie ma to nic wspólnego z pychą Drogi Lnie :)

~~Różowy Len napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): Pytanie zaś , Szanowny Lnie brzmi tak . Jak Ty wyobrażasz sobie ten " słodki grzech " . Ponoć byłeś już na tej drodze , na której ja jestem teraz . Pytam o Twe doświadczenie w gruncie rzeczy :)


Też myślałem że jestem najmądrzejszy na świecie :PA widzisz , ja jeszcze nigdy tak nie myślałem , więc to nie jest ta sama droga :) Zawsze miałem od cholery kompleksów , ale z każdej choroby można się wyleczyć :)

Dobrej nocy Lnie . Panna lezie po piwo , może Słonia spotka ...

ps . No . I to jest qurde dyskusja :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Rudobrunatnyrudawa Męczennica   1 godz. 52 min. temu

~Rudobrunatnyrudawa Męczennica

Postów:All Sports Golf Battle 2Dude Perfect
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   1 godz. 7 min. temu

Pannazdzieckiem

Postów: 13045

~Rudobrunatnyrudawa Męczennica napisał(a):

All Sports Golf Battle 2Dude Perfect


Marcin , może jednak powinieneś jeszcze raz przemyśleć sugestię powrotu do nr. IP , bo te obce algorytmy rozwalają Ci Twój algorytm z kwiatuszkami . Nie jestem informatykiem , ale wyobrażam sobie , że cyfrówka jest lepszym rozwiązaniem , jak analog :) Pamiętam z dawnych czasów Kolegę Dwieściesiedemnaście , z którym dyskutowałem mniej więcej na tym samym pułapie , jak dzisiaj ze Lnem ... bywa
Kolega Dwieściesiedemnaście zawsze był sobą , nie hiacyntą , morwą , liliowcem , bakłażanem zmieniającym login co pięć minut . Proszę Cię Marcin ... pomyśl :) A właściwie to wrzuć tego posta do porad technicznych . Gościu bez matury tłumaczy facetowi po studiach znaczenie słowa tożsamość

Świat upada

Oby mój ulubiony portal Bolec.info nie upadł . Bo ... bo ! ... bo ... wtedy musiał bym pisać na Racjonaliście , albo na Oko.press , albo na innych istotnych

Marcin nie traktuj tego , jako wazeliniarstwo , jako dobrą radę potraktuj :) Daliście dupy z pożarem , ale w sezonie ogórkowym Tajemnice Szmaragdu ... palce lizać :)

I tu jest ten właśnie problem . Rzeczowe dziennikarstwo już dawno powinno zdemaskować Emcekwadrat ( czółko M , jak mawiał swego czasu Hegemon :) ) , a tymczasem Szacowna Redakcja wiedząc doskonale kim jest Emcekwadrat nie informuje Społeczeństwa o błyskotliwym talencie z Imienia i Nazwiska . I to ma być dziennikarstwo Marcin , panie Kazimierzu ? A głupia Panna do dzisiaj zachodzi w łeb ... facet to , czy dziewczyna Karolina , nowy narybek Redakcji ?

Jeszcze raz ... Marcin , panie Kazimierzu poproszę o powrót do nr . IP ... przynajmniej , jako tako ma się świadomość z kim się dyskutuje . Forum ważniejsze od reklamy :)

Dobranoc mówi cham i prostak bez matury :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 24 25 26 27 28 29

reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.