ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4710, 26 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort29 listopada 2016r. godz. 13:12, odsłon: 20124, Kazimierz Marczewski
Stopa bezrobocia w powiecie bolesławieckim na tym samym poziomie jak w powiecie lubińskim i polkowickim
Bolesławiec - Informacje: Brakuje ludzi do pracy Budynek Powiatowego Urzędu Pracy (fot. PUP Bolesławiec)

 

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, na koniec październiku 2016 r. stopa bezrobocia w Powiecie Bolesławieckim była niższa o 0,2 punktu procentowego niż we wrześniu  2016. i koniec października 2016r. wynosiła tylko 5,5% i była niższa w stosunku do września 2015 r. o 2,0 punktu procentowego.

Według naszych wyliczeń stopa bezrobocia w samym Bolesławcu wynosiła na koniec października 2016 tylko około 3,0 %.

Dla porównania podajemy stopy bezrobocia w innych powiatach: jeleniogórski - 11,1%, lubański - 11,1%, lwówecki - 16,3%, zgorzelecki - 7,3 %, złotoryjski - 18,2 %, legnicki - 13,6%, lubiński - 5,5%, polkowicki - 5,5 %, wałbrzyski - 18,5%. Na koniec października 2016 r. średnia stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 8,2 %, a w województwie dolnośląskim - 7,2 %, a Powiecie Bolesławieckim - 5,5%.

Aktywność bolesławieckich przedsiębiorców i działania Powiatowego Urzędu Pracy, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta nie maleje i zdecydowanie pozytywnie wpływa na rynek pracy Bolesławcu i w Powiecie Bolesławieckim. Brak ludzi do pracy w Powiecie Bolesławieckim stwarza duże problemy dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Należy zauważyć, że stopa bezrobocia w powiecie bolesławieckim na tym samym poziomie jak w powiecie lubińskim i polkowickim - centrum przemysłu miedziowego.

Na rynku nieruchomości cały czas duże ożywienie, prywatni inwestorzy budują mieszkania, a chętnych na nie wciąż nie brakuje.

W powiecie bolesławieckim i Bolesławcu ponad 2000 os�b pracujących to mieszkańcy ościennych powiatów, w których stopa bezrobocia jest znacznie wyższa np.: powiaty złotoryjski: 18,2% czy lwówecki 16,6%.

Płace i warunki pracy w bolesławieckich firmach poprawiają się, pracownicy zarabiają coraz lepiej ponieważ rynek pracownika zmusza przedsiębiorców do stwarzania lepszych warunków pracy i płacy. Brak chętnych do pracy znacznie utrudnia dynamiczny rozwój lokalnym przedsiębiorcom.

W Bolesławcu i w Powiecie Bolesławieckim przedsiębiorcy chcąc pozyskać dobrego fachowca muszą oferować znacznie wyższe płace i lepsze warunki pracy niż w ościennych powiatach.

Ratując się niektórzy przedsiębiorcy poszukują  pracowników np. z Ukrainy, co destabilizuje lokalny rynek pracy, zważywszy, że oni "mogą" pracować dorywczo i na czarno. Pracowników z Ukrainy jednak także brakuje.

Rynek pracownika funkcjonuje już w Bolesławcu i Powiecie Bolesławieckim.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 7 8 9 10 11 12

~~Amarantowy Głąbigroszek   22 stycznia 2019r. o 15:38

~~Amarantowy Głąbigroszek

Postów:

Za bramą stu czeka na Pana miejsce , kolejne określenie no wie Pan po 40 to my niestety już nie przyjmujemy , a najciekawsze był ..wie Pan młody to szybszy , bystrzejszy a Pan no niestety ale ...no dziękujemy , a teraz HIT sezonu - cytuje Panie po Pana szkole to sobie Pan możesz wozy strażackie naprawiać ..a jak przyjechał wóz strażacki to nie umieli naprawić ha ha ha już nie będę sypał nazwiskami ..to są cytaty z Bolesławieckich zakładów i firm to teraz niech sobie sami pracują ...Niemiec z pocałowaniem ręki przyjął jeszcze mieszkanie dał tak że ..wiek mu nie przeszkadzał a mam 55 lat w Polsce nie nadawałem się do niczego po czterdziestce .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Błękitnawy Bluszczyk   22 stycznia 2019r. o 17:46

~~Błękitnawy Bluszczyk

Postów:

W Bolesławcu jest kilkunastu przedsiębiorców. Reszta to prywaciarze mentalnie z lat 90. Z kompleksami, fobiami i wiecznym narzekaniem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

mir.ko   22 stycznia 2019r. o 21:27

mir.ko

Postów: 2851

falco napisał(a):
~~Połykaczka kijanek napisał(a): W 2020 skończy się 500+ bo skończą się dopłaty UE i trzeba będzie płacić pełną składkę.
Co wtedy zrobicie jak trzeba będzie iść do pracy i napisać CV?
Wpiszecie dzieci do CV jako historia pracy?

Nie myślcie że Ukraińcy zarobią na wasze 500+ bo oni podatków nie płacą a jeszcze forsę wywożą do siebie.
Możecie zostać w ciemnej du pie z gromadką dzieci bez szans na zasiłek bo na zasiłki nie będzie.


2020?
niesamowicie optymistycznie zakładasz ... ;)

cała reszta bardzo trafna

c
pesymistyczne podejście. chcecie zmiany rządu. następni będą musieli to utrzymać i jeszcze to przebić, inaczej szybko przedterminowe ... haha
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Płomienista Piwonia   31 października 2019r. o 18:26

~~Płomienista Piwonia

Postów:

Very interesting article, I read it with a great captivation, moreover your text is quite unique one and I discovered that fact only just using the help of https://plagiarismsearch.com/ where you can easily check the quality of your essay or other text on plagiarism
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 7 8 9 10 11 12

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.