ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4500, 29 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


4 sierpnia 2017r. godz. 11:46, odsłon: 20165, Kazimierz Marczewski
Miała być piękna galeria a jest zasyfiony plac, kurz i nielegalny "przystanek" prywatnego transportu.
Bolesławiec - Informacje: Straszy w centrum miasta Teren przy ulicy Łokietka (fot. Bolec.Info)

W środę, 2 sierpnia 2017r., odwiedziliśmy ponownie po kilku kolejnych latach, legalny-nielegalny parking na placu manewrowym dla busów i autobusów prywatnych przewoźników w Bolesławcu. Jest to teren prywatny, którego właścicielem jest spółka "Spectrum Galerie' z Wrocławia, posiadająca prawo do użytkowania wieczystego, obejmujący powierzchnię między ulicami Zgorzelecką, Łokietka i Górne Młyny.

Według znaków drogowych np. od strony ulicy Zgorzeleckiej na plac nie można wjechać samochodem, za wyjątkiem autobusów. Jak poinformowano nas Zarząd Dróg Powiatowych nie wydał pozwolenia na wjazd z tej strony ulicy na plac, do czasu wybudowania, zgodnego z prawem, wjazdu.

Od wielu lat właściciel tego placu obiecuje, że zbuduje tu galerię handlową. I nic się nie dzieje, telefony na jego stronie internetowej są nieaktualne a adresy mailowe są nieaktywne. Urząd Miasta rozkłada także ręce i jest bezradny.

"Budowa", a raczej bezczynność trwa już prawie już 10 lat. Mało tego, jak się dowiedzieliśmy, właściciel nie płaci Urzędowi Miasta za użytkowanie wieczyste terenu. Plac ten nie jest ogrodzony i dlatego jest ogólnodostępny. Zabudowano tu wstrętne budki i jest pełno gruzu i innych śmieci. Po deszczu pojawiają olbrzymie kałuże.

Miejsce to od wielu lat psuje wizerunek naszego miasta. Prywatne firmy przewozowe, zapewne za cichą zgodą miasta, zrobiły niezgodny z planem zagospodarowania, pseudo-przystanek autobusowy, plac manewrowy dla swoich autobusów i zorganizowały płatny parking niestrzeżony.

Chwasty i chaszcze od ulicy Łokietka sięgają do wysokości pierwszego piętra. W godzinach wieczornych plac to także naturalna toaleta dla potrzebujących. I - jak widać po znajdujących się na placu butelkach - miejsce do spożycia piwa, wina i wódki.

Mimo znaków zakazu, każdy wjeżdża tu jak chce i kiedy chce, nielegalnie przejeżdżając chodniki i stwarzając niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia przechodniów.

Organy ścigania, policja, straż miejsca nie reagują, bo to teren prywatny. To samo dotyczy władz miasta i Rady Miasta Bolesławiec. Wszyscy milczą i udają, że nie widzą tego problemu.

Miejscowy Plan Przestrzennego Zagospodarowania Bolesławca uchwalony przez Radę Miasta i ogłoszony przez Wojewodę Dolnośląskiego nie przewiduje w tym miejscu ani parkingu ani miejsca na "dworzec" dla busów i autobusów. Można zatem powiedzieć, że władze miasta i Rada Miasta nie przestrzegają, tego co sami uchwalili. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że prawdopodobnie nie jest też możliwe wybudowanie tutaj galerii ponieważ uniemożliwia to płynąca pod powierzchnią placu rzeka. Ale do takich ekspertyz nie dotarliśmy.

Za dwa tygodnie rozpoczyna się  Bolesławieckie Święto Ceramiki. Jest jeszcze czas, aby zadbać o porządek i estetykę. Trzeba "zmusić" właściciela chociaż do posprzątania placu, a w przyszłości do jego ogrodzenia. "Jak nas widzą, tak nas piszą" - mówi znane przysłowie. "Najpierw posprzątajmy, potem świętujmy". O tym pisaliśmy między innym 2013 roku i 2015 - Zasyfiały plac w "trójkącie bermudzkim" czy w artykule: Galeria na placu przy Łokietka może powstać już w 2015 roku ...

Do sprawy wkrótce wrócimy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

~~   4 sierpnia 2017r. o 14:35

~~

Postów:

taki burdel w środku miasta ,

ale co do tego mają sądy?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 14:36

~~

Postów:

~~ napisał(a): Na przedostatnim zdjęciu widzę trzy stoiska galerii


Haha! No faktycznie!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~bolo   4 sierpnia 2017r. o 14:55

~~bolo

Postów:

Miejmy nadzieję, że czegoś więcej się dowiemy w tej sprawie, bo za trochę ponad rok wybory samorządowe i dobrze by było się czegoś dowiedzieć, a tak to ludzie znów będą głosować na te same twarze siedzące przy państwowym żłobie od upadku komuny...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 15:15

~~

Postów:

Wybudować tam sztuczne lodowisko ;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 15:17

~~

Postów:

Zbudować lotnisko, skoro w pobliżu będzie Centrum Przesiadkowe :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~ryś   4 sierpnia 2017r. o 15:39

~~ryś

Postów:

Miasto nie odzyskuje mimo bez kosztowego ,gdyż wtedy jako właściciel musiało by ten teren sprzątać zagospodarować i było by chłopcem do bicia jak tego nie wykona a to są wtedy koszty na tę inwestycję !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~bolec   4 sierpnia 2017r. o 15:40

~~bolec

Postów:

A obok na '' PKS'' budowany jest nastepny dziwolag ktory wpasowuje sie w otoczenie miasta.Czy w Boleslawcu sa madrzy budowlancy od zagospodarowania przestrzennego.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kat   4 sierpnia 2017r. o 16:08

~~Kat

Postów:

Osobiscie uwazam, ze lepiej, zeby ten plac pozostał nieogrodzony. Z tej prostej przyczyny, ze choć szpetny, to chociaz pelni jakas funkcje w zyciu miasta (nawet, jesli nielegalnie). Jesli go ogrodza, najpewniej na najblizsze kilka lat na stale w wizerunek miasta wejdzie plot, ktory z biegiem czasu zostanie pokryty plakatami, ogloszeniami i graffiti. Wiec ani pożytku z niego nie bedzie, ani urody nie doda.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

reklama Hotel Garden zaprasza
reklama SKOK Stefczyka zaprasza