ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4498, 27 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama SKOK Stefczyka zaprasza
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecFelieton12 listopada 2018r. godz. 15:31, odsłon: 6224, Kazimierz Marczewski
Dlaczego większość imprez organizowanych przez samorządowców i polityków rozpoczyna się z dużym opóźnieniem?
Bolesławiec - Informacje: Kazali czekać czterdzieści minut Kazimierz Marczewski (fot. Bernard Letowski)

11 listopada w Bolesławcu kulminacyjnym punktem obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości było odsłonięcie pomnika na skwerze Stulecia Odzyskania Niepodległości. Organizatorami byli 23. Śląski Pułk Artylerii, Powiat Bolesławiecki, Gminę Miejską Bolesławiec oraz bolesławiecka Bazylika.

Sama uroczystość była zapowiadana przez lokalne media oraz przez Urząd Miasta w Bolesławcu. Wszystkie komunikaty mówiły o tym, że uroczystość rozpocznie się o godzinie 13.30. Tuż przed tą godziną na miejsce przybyło mnóstwo osób, w tym harcerze i dzieci ze szkół podstawowych.

I tu spotkała ich niemiła niespodzianka: na rozpoczęcie uroczystości i odsłonięcie pomnika musieli czekać blisko 40 minut!

Widziałem jak niektórzy nie wytrzymali tego czekania i po prostu rezygnowali, szli do domu. Szkoda, bo przecież przyszli specjalnie po to, aby wziąć udział w tym patriotycznym akcie. Widziałem twarze zawiedzionych dzieci.

Podobno powodem opóźnienia rozpoczęcia tej uroczystości była przedłużająca się msza Bazylice. Ale czy nie można było tego przewidzieć, zaplanować, czy po prostu nie przedłużać spotkania w kościele? Można było!

Organizatorzy - tak jak przy wielu podobnych imprezach czy spotkaniach organizowanych przez samorząd czy polityków - najzwyczajniej w świecie nie szanują mieszkańców, ich czasu i praktycznie zawsze rozpoczynają uroczystości z opóźnieniem.

Jeżeli jest to kilka minut to nikt nie reaguje. Przyjęło się że kwadrans czekania jest jeszcze do zniesienia, choć nie jest to zbyt edukacyjne. Takie stanowisko organizatorów uczy innych (w tym najmłodszych), ze można się spóźnić na uroczystość bo i tak nie rozpocznie się ona punktualnie.

To co jednak wydarzyło się 11 listopada jest niedopuszczalne i nie powinno mieć miejsca, zważywszy, że cała impreza trwała prawie tyle co opóźnienie. Zgodnie z programem nasza transmisja na żywo rozpoczęła się punktualnie o 13.30. Przez 40 minut pokazywaliśmy zniecierpliwionych mieszkańców czekających na rozpoczęcie uroczystości odsłonięcia pomnika.

Byłem na wielu imprezach, które rozpoczynano w opóźnieniem (podobnie było chociażby podczas Święta Ceramiki, gdy prawie godzinę, aż do 23 musieliśmy czekać na końcowe fajerwerki). Zawsze uczestnicy tych spotkań byli poddenerwowani, zestresowani, niektórzy nie wytrzymywali i rezygnowali. Nie mogę zrozumieć organizatorów takich imprez, dlaczego nie chcą lub nie potrafią rozpocząć punktualnie. Nie wierzę w to, że spóźnianie się jest domeną samorządowców, bolesławian czy Polaków.

Każdy zna wartość czasu, w myśl zasady, że czas to pieniądz. Jeśli ktoś opóźnia rozpoczęcie imprezy, to zabiera drugiemu cenny czas, który mógłby spożytkować na inne działania. Jeśli spóźnia się pociąg, autobus, samolot to jesteśmy źli i zdenerwowani, psioczymy co niemiara.

Tak samo jest w przypadku tej imprezy. Jeśli została zapowiedziana na godzinę 13.30 to wszyscy powinni stanąć na wysokości i rozpocząć ją punktualnie. To był obowiązek organizatorów. Nic ich nie usprawiedliwia, nawet przedłużająca się msza, która także powinna się zakończyć zgodnie z planem.

11 listopada organizatorzy zawiedli mieszkańców Bolesławca. Przykre tym bardziej, że miało to miejsce w tak symbolicznym dniu.Sama uroczystość była piękna i podniosła, a odsłonięty pomnik jest bardzo ładny, symboliczny. Autorem projektu jest bolesławiecki artysta Mateusz Grobelny. Znakomicie w czasie uroczystości zaprezentowali się żołnierze Wojska Polskiego, orkiestra dęta i chór Cantante Deo i bolesławieckie dzieci.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

~~Makowy Perukowiec   13 listopada 2018r. o 0:56

~~Makowy Perukowiec

Postów:

~Przekrwiona Brzoza napisał(a): Widzę, że niektórzy tu mają się za najlepiej wierzących,

Odniosłem się tylko do wcześniejszych komentarzy panów redaktorów, w których podkreślają iż są niewierzący. A czy moja wiara czy ich brak wiary jest lepszy, nie mnie osądzać. Tobie zresztą też. Wcale nie poruszam tego tematu. Zwracam tylko uwagę na to, że w imprezach, w których istnieje jakikolwiek udział Kościoła, ci panowie zawsze znajdą jakiś punkt zaczepienia do wyrażenia swojej krytyki. Oczywiście ku ucieszy gawiedzi, która może sobie przy okazji popluć na "sukienkowych pederastów".
Zauważcie proszę że inne kontrowersyjne fragmenty wypowiedzi są skrupulatnie recenzowane przez panów a te plwociny skrupulatnie pomijane.
Nikt z nas nie jest wieczny i każdy wcześniej czy później stanie przed obliczem Stwórcy. Pan Kazimierz też, nawet jeśli jest "niewierzący". Tam jeszcze raz obejrzy swoje czyny i zaniechania.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   13 listopada 2018r. o 6:43

emem

Postów: 4377

~~Makowy Perukowiec napisał(a): Odniosłem się tylko do wcześniejszych komentarzy panów redaktorów, w których podkreślają iż są niewierzący.


Anonimie, warto czytać teksty ze zrozumieniem. Postaraj się, może za którymś razem Ci się uda. W tekście nie ma ani jednego słowa na temat wiary, a już na pewno nie na temat tego czy ten czy tamten redaktor jest wierzący czy nie. Wiara to sprawa indywidualna, prywatna i nie ma tutaj największego znaczenia czy ktoś wierzy czy nie.
Tekst dotyczy tego, że prawie każda impreza organizowana przez lokalnych samorządowców rozpoczyna się z opóźnieniem. Odsłonięcie pomnika jest przykładem ekstremalnym, bo opóźnienie sięgnęło aż 40 minut.
Wytłumaczeniem dla tego opóźnienia nie może być msza. Organizatorzy powinni byli to przewidzieć i np. zorganizować mszę jako osobny punkt programu, w innej godzinie, tak aby nie było zagrożenia, że jedno będzie kolidowało z drugim. To przecież nic trudnego - wymaga tylko odrobiny myślenia.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białawoszary Oczar   13 listopada 2018r. o 7:15

~~Białawoszary Oczar

Postów:

emem, chyba w komentarzach coś o tym było.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Cyklamenowy Dziurawiec   13 listopada 2018r. o 7:17

~~Cyklamenowy Dziurawiec

Postów:

O godzinie 9.48 11 listopada miasto wysłało mi smsa, informując że osłonięcie pomnika rozpocznie się o godzinie 13.30. Koniec kropka.

A uroczystość dokładnie rozpoczęła się o 14,08. To są fakty.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białawoszary Oczar   13 listopada 2018r. o 7:18

~~Białawoszary Oczar

Postów:

A co do "niemiłej niespodzianki", to dla mnie akurat była miła. Pogoda piękna. Można było ze znajomymi w spokoju pogadać :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Cyklamenowy Dziurawiec   13 listopada 2018r. o 7:28

~~Cyklamenowy Dziurawiec

Postów:

~~Białawoszary Oczar napisał(a): A co do "niemiłej niespodzianki", to dla mnie akurat była miła. Pogoda piękna. Można było ze znajomymi w spokoju pogadać :)


"Szczególnie miła była dla małych dzieci ". Pytanie jest jednak proste, dlaczego nie ustalono prawidłowej godziny odsłonięcia pomnika.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

alabaster72   13 listopada 2018r. o 7:30

alabaster72

Postów: 973

,,Mistrzowie opóźnienia, szczęście że nie jesteście menstruacją.
Kiedy będzie to coś innego?"
Gdzie w tym poście jest spam i brak kultury?
Oddam mało używane skrzydła i aureolę lub zamienię na rogi, kopyta i ogon...a nie, ogon mam
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Cyklamenowy Dziurawiec   13 listopada 2018r. o 7:35

~~Cyklamenowy Dziurawiec

Postów:

Co ma piernik do wiatraka szanowny alabastrze72
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy