ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4626, 4 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony20 maja 2019r. godz. 11:08, odsłon: 1758, Zlecony tekst
Usługi świadczone przez ośrodek opierają się na najnowszych i najskuteczniejszych metodach fizjoterapeutycznych.
Bolesławiec - Informacje: NZOZ Provita - centrum nowoczesnej fizjoterapii NZOZ Provita - centrum nowoczesnej fizjoterapii i opieki medycznej w Bolesławcu (fot. )

NZOZ Provita to nowoczesne centrum fizjoterapii i opieki medycznej, który kładzie szczególny nacisk na wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel. Usługi świadczone przez ośrodek opierają się na najnowszych i najskuteczniejszych metodach fizjoterapeutycznych.

Pokrótce warto najpierw wyjaśnić, czym dokładnie jest fizjoterapia oraz jaki jest jej cel. Fizjoterapia, zwana dawniej rehabilitacją medyczną, jest rodzajem terapii, która wykorzystuje wrażliwość ludzkiego organizmu na bodźce zewnętrzne. Obejmuje ona szerokie spektrum działań, których głównym celem jest  przywrócenie, ale również utrzymanie, sprawności fizycznej pacjenta. Zabiegi fizjoterapeutyczne mają pozwolić na powrót do funkcjonowania bez bólu i zahamowanie postępów choroby. Usługi fizjoterapii są świadczone w sytuacjach, w których ruch i funkcja są ograniczone. Stosuje się je jako leczenie podstawowe, ale także jako terapię wspomagającą leczenie farmakologiczne lub operacyjne w wielu chorobach układu mięśniowego, nerwowego, krążenia i oddechowego. NZOZ Provita to nowoczesne centrum fizjoterapii i opieki medycznej, który kładzie szczególny nacisk na wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel. Usługi świadczone przez ośrodek opierają się na najnowszych i najskuteczniejszych metodach fizjoterapeutycznych.

Skuteczna rehabilitacja, czyli zabiegi fizjoterapeutyczne z Provita

Zabiegi terapeutyczne dają pacjentom możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania i zdrowia. Przede wszystkim to ogromna szansa na zapewnienie sprawności bez konieczności sięgania po radykalne i inwazyjne metody jak np. operacja chirurgiczna. Poprzez wykorzystywanie jedynie naturalnych bodźców wspiera organizm. Centrum Provita w Bolesławcu posiada szeroką ofertę zabiegów fizjoterapeutycznych.  Obejmują one m.in. różnego terapie manualne (Terapia CranioSacralna, neuromobilizacje ), autoterapię, terapie holistyczne (dr Andrzeja Rakowskiego, Wisceralna). Pacjenci mogą zapisać się na ćwiczenia rehabilitacyjne, czynne, bierno-czynne, samowspomagane, z obciążeniem czy ćwiczenia stóp.

Kuracjusze mogą także liczyć na opracowany instruktaż ćwiczeń. W ofercie zabiegów znajdują się masaże, które są jedną z trzech podstawowych form fizjoterapii: lecznicze, sportowe, limfatyczne, tkanek głębokich, relaksacyjne, dłoni i stóp – wszystkie wykonywane są przez profesjonalistów. Celem masażu jest normalizacja napięcia mięśniowego i zmniejszenie bólu u osoby masowanej. Wyróżnia się pięć podstawowych technik masażu klasycznego jakimi są: głaskanie, oklepywanie, ugniatanie, wyciskanie, rozcieranie. Provita oferuje także szereg zabiegów fizykoterapii. Są one częścią medycyny fizykalnej i wykorzystują rozmaite bodźce fizyczne wytwarzane przez naturę lub uzyskiwane w sposób sztuczny. Czynnikami są temperatura, czyli ciepło lub zimno, drgania mechaniczne, pola elektromagnetyczne, prąd elektryczny, światło, mikrofale, a także różnego typu promieniowanie.

Dostępna jest także jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych, technika kinesiology tapingu, korzystająca ze specjalnych taśm noszonych od 3 do 5 dni. Ma on za zadanie zmniejszyć stany zapalne, działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, także ma za zadanie poprawić krążenie krwi i limfy.

Słynna Terapia Manualna Holistyczna dr Andrzeja Rakowskiego

Terapia Manualna Holistyczna dr Andrzeja Rakowskiego jest to dynamiczny system medyczny leczenia zaburzeń czynności narządu ruchu, w skutek którego u pacjentów pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości, objawiające się najczęściej w postaci bólu. Dlaczego metoda dr Andrzeja Rakowskiego jest tak unikalna?  Holistyczna terapia traktuje pacjenta, jako człowieka całościowo, uwzględniając zarówno fizyczność, jak i psychikę. Metoda ma za zadanie wyleczyć cały organizm, a nie jedynie dane miejsce, działa wielokierunkowo.

Co niezwykle ważne bierze pod uwagę wpływ stresu na organizm ludzki i odwrotnie. Zagrożenie stresem jest ogromne w zakresie indywidualnym oraz społecznym, a szybkie tempo życia, czy nagromadzenie bodźców znacząco oddziałuje na nasze zdrowie. Pacjentami, u których stosuje się tę metodę są osoby cierpiące na dolegliwości kręgosłupa, głowy, stawów oraz innych części narządu ruchu. Jest to także sposób leczenie psychogennego bólu u osób, które nie potrafią radzić sobie z trudnymi sytuacjami i stresem. Ślady ciągłego obciążenia, napięcia psychicznego odnajdywane są właśnie w narządach ruchu. Stres jest czynnikiem wpływającym na biomechanikę oraz aktywność tkankową.

Terapia może być również z powodzeniem wykorzystywana przy leczeniu chorób tzw. pseudoorganicznych, których dolegliwości przypominają choroby narządów wewnętrznych, oczywiście po wykluczeniu badaniami specjalistycznymi chorób organicznych. Może być także skutecznie stosowana u dzieci z wadami postawy, nierównowagą statyczną miednicy, skoliozą czy wadami kończyn dolnych. Zabiegi polegają na bezpiecznych i niezwykle efektywnych technikach ręcznych oraz odruchowych. Leczenie pozwala na skuteczną pracę z objawem choroby poprzez wykorzystanie reakcji organizmu na zadawane bodźce terapeutyczne.

Kompleksowa obsługa medyczna - szybkie terminy i doświadczona kadra lekarzy

Wysokokwalifikowana kadra NZOZ Provita  składająca doświadczonych lekarzy, magistrów oraz techników fizjoterapii sprawia, że centrum oferuje kompleksową opiekę medyczną. Opieka obejmuje diagnostykę, terapie w połączeniu z odpowiednim zaopatrzeniem ortopedycznym. Specjalistyczne gabinety wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt i technologie gwarantujące najwyższą jakość i skuteczność wykonywanych zabiegów. Rejestracji można dokonać szybko i bezproblemowo telefonicznie w dniach tygodnia, bez obaw o długi termin oczekiwania.

Profesjonalny sklep medyczny - bogaty asortyment i możliwość konsultacji przed zakupem

Provita w Bolesławcu to nie tylko kompleksowa opieka medyczna, ale również profesjonalny sklep medyczny, który pomoże wyposażyć pacjenta w niezbędny sprzęt ortopedyczny, pomocniczy i rehabilitacyjny. Asortyment sklepu zmienia się wraz z pojawiającymi się na rynku nowościami na bieżąco obserwowanymi przez personel. Sprzęt oraz produkty dostępne w ofercie tworzone są przez konsultantów-specjalistów , lekarzy, fizjoterapeutów, techników ortopedii, protetyków. Pracownicy są pasjonatami, którzy z zaangażowaniem pomogą w doborze odpowiedniego produktu oraz rozmiaru. Najwyższej jakości sprzęt nie będzie pomagał w pełni, jeśli nie będzie idealnie dopasowany. Dlatego zawsze warto skorzystać z konsultacji przed podjęciem decyzji o zakupie.

Umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia

NZOZ posiada umowę z Funduszem na świadczenia rehabilitacji ambulatoryjnej. Obejmują one zabiegi fizykoterapii, kinezyterapii, masażu oraz usprawnianie w domu chorego, także w sklepie medycznym dostępne są artykuły do nabycia z refundacją NFZ. Poradnia rehabilitacyjna przy NZOZ Provita umożliwia wizyty w ramach refundacji Narodowego Funduszu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Stalowa Acidantera   20 maja 2019r. o 11:39

~Stalowa Acidantera

Postów:

Dobra przychodnia
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!