ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4626, 4 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama ZSET Twoją szkołą!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


6 sierpnia 2019r. godz. 12:00, odsłon: 1745, Bolec.info
Saperzy z 23 Śląskiego Pułku Artylerii zwraca uwagę
Bolesławiec - Informacje: Nie lekceważ niewybuchów Saper podczas pracy przy niewybuchach (fot. Patrol Rozminowania Nr 23)

Saperzy patrolu saperskiego z 23. Śląskiego Pułku Artylerii ostrzegają przed niewybuchami, których nadal jest dużo w Polsce. Są to głównie pozostałości po wojskach Niemieckich oraz Radzieckich z okresu II Wojny Światowej.

Jak sami przyznają statystki w tym roku są tragiczne, a ostatnie zdarzenia tych statystyk nie poprawiają.

W ciągu dwóch dni niewybuchy zabiły 3 osoby i ciężko raniły jedną. Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę 4 sierpnia w Czarnowie (woj. Mazowieckie). W wybuchu w pomieszczeniu ginie 29 i 35 latek, obaj byli pasjonatami historii i poszukiwaczami "skarbów".
W poniedziałek 5 sierpnia doszło do drugiej tragedii. W woj. kujawsko-pomorskim w miejscowości Zdrojewo podczas pracy maszyny do wydobywania torfu dwóch mężczyzn natrafiło na niewybuch, który eksplodował. Na miejscu zginął 26-letni mężczyzna, drugi, 66-letni mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Żołnierze proszą, że w przypadku kiedy widzimy podejrzany obiekt lub znajdziemy niewybuch aby niezwłocznie skontaktować się z odpowiednimi służbami i nie dotykać takiego znaleziska i go nie ignorować. Każdy zgłoszony niewybuch to przynajmniej jedno uratowane życie!


 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Jasnopomarańczowa Jodła   6 sierpnia 2019r. o 12:53

~Jasnopomarańczowa Jodła

Postów:

"Saperzy z 23 Śląskiego Pułku Artylerii zwraca uwagę" Anonimowy redaktor jak zawsze w formie? Nauczcie się pisać po polsku! Czas wrócić do szkoły?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1