ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4596, 4 czerwca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Święto Ceramiki16 sierpnia 2019r. godz. 07:30, odsłon: 2032, Bolec.Info
Być może czeka nas powrót do czasów, w których to ceramicy mieli znaczący wpływ na to organizację Święta.
Bolesławiec - Informacje: Bolesławiec i Nowogrodziec świętują Ceramika bolesławicka (fot. Wojtek Szoka / Bolec.Info)

Choć po programie i bogactwie atrakcji Bolesławieckiego Święta Ceramiki tego nie widać, sztandarowa bolesławiecka impreza odbywa się już po raz dwudziesty piąty.

Zaczęło się skromnym Kiermaszem Ceramicznym zorganizowanym w Rynku z inicjatywy ś.p. Stanisława Wizy przy wsparciu Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” i innych ceramików za to niemal bez wsparcia władz miasta i miejskich instytucji. Pogoda była kiepska a (jak wspominał S. Wiza) „utarg poszczególnych wystawców był taki, że nie pokrył nawet kosztów wynajmu miejsc pod stoiska.”

Bolesławieckie Święto Ceramiki zyskało rozmach, gdy władzę w Bolesławieckiej kulturze przejęła Ewa Zbroja, która, jako szef Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, zrobiła z tej imprezy wizytówkę miasta. W tym roku najprawdopodobniej ostatni raz organizuje imprezę Ewa Lijewska-Małachowska, która żegna się z pracą w BOK i z dziesięcioletnią odpowiedzialnością za Bolesławieckie Święto Ceramiki, które niestety często oceniane jest jako wtórne i mało ciekawe. Niezmiennie jednak jest ono magnesem przyciągającym ludzi do miasta i żniwami dla restauratorów, usługodawców i producentów ceramiki nie tylko z naszego regionu. Za rok czeka nas coś nowego i wiele zależy od tego, kto za BŚC będzie odpowiadał.

Być może czeka nas powrót do czasów, w których to ceramicy mieli znaczący wpływ na organizację Święta. Zewsząd jednak słychać głosy, że formuła się wyczerpuje i warto by było sięgnąć po nowe pomysły zamiast co roku powtarzać ten sam pakiet atrakcji.

Dla szukających alternatywy interesujący może być Jarmark Garncarski, który już siódmy raz odbywa się w Nowogrodźcu (16-18 sierpnia). Tegoroczna impreza jest pełna gwiazd i atrakcji a jej program znajdziecie w świątecznym wydaniu Gazety Bolec.Info.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Śnieżnobiała Pęcherznica   16 sierpnia 2019r. o 11:34

~Śnieżnobiała Pęcherznica

Postów:

Piękno i jakość glinianych naczyń samo się obroni. Nie potrzeba nam sezonowych gwiazdek sceny. Kiermasze są najważniejsze i nie ma co cudować.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Porcelanowa Żurawina   16 sierpnia 2019r. o 12:25

~~Porcelanowa Żurawina

Postów:

„utarg poszczególnych wystawców był taki, że nie pokrył nawet kosztów wynajmu miejsc pod stoiska.” Jak zawsze lament prywaciarzy...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

fobiak   16 sierpnia 2019r. o 12:26

fobiak

Postów: 4400

"W tym roku najprawdopodobniej ostatni raz organizuje imprezę Ewa Lijewska-Małachowska, która żegna się z pracą w BOK i z dziesięcioletnią odpowiedzialnością za Bolesławieckie Święto Ceramiki, które niestety często oceniane jest jako wtórne i mało ciekawe. "

z tym co obserwuje, nie moge sie zgodzic, sc wzrasta do rangi miedzynarodowej, jest lepiej przygotowywane przez ostatnie lata i sami sprzedawcy wypowiadaja sie, ze ich obroty z roku na rok sa wieksze, jaki i liczba wystawcow jest wieksza, nie mowiac juz o odwiedzajacych. hoteli choc przybywa z roku na rok, tuysci o miejscach w nich moga pomarzyc. zostawcie ewe w spokoju, czepcie sie tramwaju.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy