ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4391, 12 listopada 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Odprawy celne
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Święto Ceramiki16 sierpnia 2019r. godz. 07:30, odsłon: 1631, Bolec.Info
Być może czeka nas powrót do czasów, w których to ceramicy mieli znaczący wpływ na to organizację Święta.
Bolesławiec - Informacje: Bolesławiec i Nowogrodziec świętują Ceramika bolesławicka (fot. Wojtek Szoka / Bolec.Info)

Choć po programie i bogactwie atrakcji Bolesławieckiego Święta Ceramiki tego nie widać, sztandarowa bolesławiecka impreza odbywa się już po raz dwudziesty piąty.

Zaczęło się skromnym Kiermaszem Ceramicznym zorganizowanym w Rynku z inicjatywy ś.p. Stanisława Wizy przy wsparciu Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” i innych ceramików za to niemal bez wsparcia władz miasta i miejskich instytucji. Pogoda była kiepska a (jak wspominał S. Wiza) „utarg poszczególnych wystawców był taki, że nie pokrył nawet kosztów wynajmu miejsc pod stoiska.”

Bolesławieckie Święto Ceramiki zyskało rozmach, gdy władzę w Bolesławieckiej kulturze przejęła Ewa Zbroja, która, jako szef Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, zrobiła z tej imprezy wizytówkę miasta. W tym roku najprawdopodobniej ostatni raz organizuje imprezę Ewa Lijewska-Małachowska, która żegna się z pracą w BOK i z dziesięcioletnią odpowiedzialnością za Bolesławieckie Święto Ceramiki, które niestety często oceniane jest jako wtórne i mało ciekawe. Niezmiennie jednak jest ono magnesem przyciągającym ludzi do miasta i żniwami dla restauratorów, usługodawców i producentów ceramiki nie tylko z naszego regionu. Za rok czeka nas coś nowego i wiele zależy od tego, kto za BŚC będzie odpowiadał.

Być może czeka nas powrót do czasów, w których to ceramicy mieli znaczący wpływ na organizację Święta. Zewsząd jednak słychać głosy, że formuła się wyczerpuje i warto by było sięgnąć po nowe pomysły zamiast co roku powtarzać ten sam pakiet atrakcji.

Dla szukających alternatywy interesujący może być Jarmark Garncarski, który już siódmy raz odbywa się w Nowogrodźcu (16-18 sierpnia). Tegoroczna impreza jest pełna gwiazd i atrakcji a jej program znajdziecie w świątecznym wydaniu Gazety Bolec.Info.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Śnieżnobiała Pęcherznica   16 sierpnia 2019r. o 11:34

~Śnieżnobiała Pęcherznica

Postów:

Piękno i jakość glinianych naczyń samo się obroni. Nie potrzeba nam sezonowych gwiazdek sceny. Kiermasze są najważniejsze i nie ma co cudować.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Porcelanowa Żurawina   16 sierpnia 2019r. o 12:25

~~Porcelanowa Żurawina

Postów:

„utarg poszczególnych wystawców był taki, że nie pokrył nawet kosztów wynajmu miejsc pod stoiska.” Jak zawsze lament prywaciarzy...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

fobiak   16 sierpnia 2019r. o 12:26

fobiak

Postów: 3988

"W tym roku najprawdopodobniej ostatni raz organizuje imprezę Ewa Lijewska-Małachowska, która żegna się z pracą w BOK i z dziesięcioletnią odpowiedzialnością za Bolesławieckie Święto Ceramiki, które niestety często oceniane jest jako wtórne i mało ciekawe. "

z tym co obserwuje, nie moge sie zgodzic, sc wzrasta do rangi miedzynarodowej, jest lepiej przygotowywane przez ostatnie lata i sami sprzedawcy wypowiadaja sie, ze ich obroty z roku na rok sa wieksze, jaki i liczba wystawcow jest wieksza, nie mowiac juz o odwiedzajacych. hoteli choc przybywa z roku na rok, tuysci o miejscach w nich moga pomarzyc. zostawcie ewe w spokoju, czepcie sie tramwaju.

"z kazdym innym i z rogami jesli bedzie trzeba, dla polski nie ma, nie ma, nic nie ma nie, nic nie ma nie" bolek chyba
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1