ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4710, 26 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu4 listopada 2019r. godz. 11:52, odsłon: 13136, Kazimierz Marczewski
Co jest a co było bzdurą dyskutowali na sesji Rady Powiatu obecny i były starosta bolesławiecki.
Bolesławiec - Informacje: Nie wybudują nowego bloku operacyjnego Budowa nowego bloku operacyjnego (fot. Bolecnauka)

Na ostatniej sesji Rady Powiatu doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy obecnym starostą Tomaszem Gabrysiakiem a byłym starostą Karolem Stasikiem. Dyskusja dotyczyła potrzeby budowy (lub nie) nowego bloku operacyjnego szpitala powiatowego.

Przypominamy, że 18 października 2018 roku, tuż przed wyborami, samorządowcy miejscy i powiatowi, wspólnie "rozpoczęli" budowę bloku operacyjnego - było to symboliczne rozpoczęcie wyburzania dawnego oddziału zakaźnego. Pisaliśmy w tekście zamieszczonym na naszym portalu w tekście Walili młotem w mur.

Na sesji Rady Powiatu 31 października okazało się, że według koncepcji nowego dyrektora szpitala Kamila Barczyka budowa bloku operacyjnego nie jest potrzebna.

- Chciałbym abyśmy otrzymali analizę, czy i dlaczego budowa bloku operacyjnego jest niepotrzebna, a adaptacja oddziału chirurgicznego jest możliwa - pytał radny Karol Stasik, były starosta bolesławiecki

- Nie ma czasu na analizy, szpital musi zarabiać. Jak nie zwiększymy przychodów to nie będziemy decydować czy budować nowy blok czy adaptować stary oddział. Będziemy decydować kiedy zamknąć szpital, bo powiatu nie będzie stać na jego utrzymanie  - odpowiadał Tomasz Gabrysiak.

- Pańska odpowiedź jest w stylu, że nie można załadować taczki, bo nie ma czasu - ripostował Karol Stasik - Czyli w tym momencie to jest bzdura. To jest bzdura. Tego się nie da w tym momencie słuchać. Każde działanie musi być przemyślane. Tyle chciałem powiedzieć - dodaje Karol Stasik.

- Bzdurą to było to, że robiliśmy trzy operacje, skoro mogliśmy robić trzydzieści. To było bzdurą. Bzdurą było to, że wynajmowaliśmy firmę zewnętrzną, która świadczyła nam nielimitowane usługi zewnętrzne. To była bzdura. Zgadzam się. I teraz zamiast zająć się rozwojem szpitala, nawracamy rzekę, bo robimy to, co inne szpitale zrobiły - odpowiedział Tomasz Gabrysiak.

W sprawie budowy  bloku operacyjnego dyskutowali jeszcze między innymi radni Jan Russ, Władysław Bakalarz.

My przypominamy, podpisane przez samorządowców zobowiązanie dotyczące budowy nowego bloku operacyjnego z października 2018 tuż przed wyborami samorządowymi.

Jak teraz z tego wynika, były to słowa rzucane na wiatr, które miały zachęcić wyborców do głosowania na "prawdomównych" przyszłych samorządowców.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

~~Złotoruda Lewizja   4 listopada 2019r. o 13:27

~~Złotoruda Lewizja

Postów:

Z całej kłótni wynika że nie będzie komu sensownemu pracować w tym szpitalu.
Ale jak już wybudowano fundamenty to warto to skończyć, pomalować lamperie, wypłytkować i zrobić kostnicę, bo to zawsze się przyda.
A najlepiej zrobić główne wejście przez kostnicę to zdegustowani ludzie nie będą tam przychodzić i problem się rozwiąże.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bladofioletowy Dąb   4 listopada 2019r. o 13:36

~~Bladofioletowy Dąb

Postów:

Nieprawdopodobne. Spójność i ciągłość polityki, w tym dot. szpitala, nie istnieje. Nowy blok operacyjny miał być, ale nie będzie. Teraz jest nowe zaklęcie - rezonans magnetyczny. Pacaneum na wszystkie dolegliwości. Błędem wszechczasów było przekazanie szpitali powiatowych w ręce samorządów, bo jak widać, nikt nie ma pojęcia o ich prowadzeniu. Teraz ślepa wiara w kopiowane bez sensu wizje nowego dyrektora. Bolesławiec, to nie Zgorzelec. Poza tym ten drugi też „głęboko nurkuje”, ale na zewnątrz widać tylko same pozytywy. Ot, polityka.....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnoceglasta Goryczka   4 listopada 2019r. o 13:38

~~Brunatnoceglasta Goryczka

Postów:

Kompromitacja tzw.Bezpartyjnych Samorządowców.Kielbaska wyborcza pod nazwą blok operacyjny szpitala powiatowego pokazuje prawdziwe oblicze władzy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtozielony Złotokap   4 listopada 2019r. o 14:18

~~Żółtozielony Złotokap

Postów:

poprzednicy mieliscie okazje sie sprawdzic zal Wam ze ludzie wybrali nowego Staroste.?-zasłuzył na zaufanie wyborców i to był dobry wybór.Popieram w pełni i bede popierac kazdą decyzje Pana Starosty.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Barwinkowa Poziomka   4 listopada 2019r. o 14:33

~~Barwinkowa Poziomka

Postów:

nie wybudujemy bloku , bo mozemy sobie pozwolić na operowanie na kosciach w starych salach operacyjnych. HORROR,
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Paliowy Wiesiołek   4 listopada 2019r. o 14:40

~~Paliowy Wiesiołek

Postów:

zawsze będą takie bzdury dopóki nie odpowiadają finansowo za swoje nieróbstwo , Ciekawe ile jeszcze wyjdzie pozostałości po starym prezydencie . wychodzi na to że mieszkamy w szalonym mieście gdzie cuda się dzieją a nikt za to nie ponosi odpowiedzialności . Wszyscy się pchają po kasę a nie dla pracy na rzecz mieszkańców .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnoceglasta Goryczka   4 listopada 2019r. o 15:09

~~Brunatnoceglasta Goryczka

Postów:

~~Żółtozielony Złotokap napisał(a): poprzednicy mieliscie okazje sie sprawdzic zal Wam ze ludzie wybrali nowego Staroste.?-zasłuzył na zaufanie wyborców i to był dobry wybór.Popieram w pełni i bede popierac kazdą decyzje Pana Starosty.
Jako wicestarosta jest odpowiedzialny za poprzednie decyzje ,które popieral w sposób widowiskowy,mamy zdjęcia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrna Fuksja   4 listopada 2019r. o 15:18

~~Srebrna Fuksja

Postów:

~~Bladofioletowy Dąb napisał(a): Nieprawdopodobne. Spójność i ciągłość polityki, w tym dot. szpitala, nie istnieje. Nowy blok operacyjny miał być, ale nie będzie. Teraz jest nowe zaklęcie - rezonans magnetyczny. Pacaneum na wszystkie dolegliwości. Błędem wszechczasów było przekazanie szpitali powiatowych w ręce samorządów, bo jak widać, nikt nie ma pojęcia o ich prowadzeniu. Teraz ślepa wiara w kopiowane bez sensu wizje nowego dyrektora. Bolesławiec, to nie Zgorzelec. Poza tym ten drugi też „głęboko nurkuje”, ale na zewnątrz widać tylko same pozytywy. Ot, polityka.....Pozytywem jest fakt że nie wydadzą ani grosza...................na nowy blok. Ale może jakiś deweloper zainteresuje się i wykupi plac np. na hotel.....dla rodzin pacjentów którzy z braku fachowej opieki medycznej będą tam kończyć swój żywot.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.