ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4657, 4 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort19 listopada 2019r. godz. 21:22, odsłon: 6861, UG Nowogrodziec/Bolec.Info
Roboty polegały na całkowitej zmianie zagospodarowania przestrzeni istniejącego budynku.
Bolesławiec - Informacje:  Pierwsi mieszkańcy w budynku po Dom socjalny w Nowogrodźcu (fot. UG Nowogrodziec)

Osiem rodzin otrzymało klucze do nowych lokali mieszkalnych w budynku byłego zakładu INCO-VERITAS przy ul. Lubańskiej. Mieszkania otrzymali Mieszkańcy, którzy z racji swojej sytuacji życiowej oczekiwali na przydzielenie mieszkania socjalnego. Część z tych rodzin zamieszkuje kamienice komunalne, których stan techniczny nakazuje podjęcie działań naprawczych w postaci przeniesienia lokatorów do nowych mieszkań.

Gmina Nowogrodziec nabyła budynek przy ul. Lubańskiej 14 od byłego zakładu INCO-VERITAS w 2015 roku. Budynek znajdował się w złym stanie technicznym, funkcjonowało w nim kilka punktów handlowo – usługowych, pozostałe pomieszczenia nie nadawały się do użytku.

Obiekt włączono do planu rewitalizacji Nowogrodźca z myślą o jego odnowieniu, gruntownej modernizacji i nadania mu właściwego znaczenia. Ostatecznie zadecydowano, że budynek będzie pełnił trzy funkcje: usługową, która pozostanie w części parterowej, komercyjną o charakterze małego ,,inkubatora przedsiębiorczości” z wynajmem niskoczynszowych lokali na działalność gospodarczą na pierwszym piętrze oraz mieszkaniową, powstało bowiem 16 mieszkań socjalnych dla Mieszkańców Gminy na pierwszym i drugim piętrze budynku.

Pod koniec grudnia 2017 podpisana została umowa o dofinansowanie projektu pn. ,,Modernizacja budynku przy ul. Lubańskiej 14 w Nowogrodźcu w celu adaptacji na mieszkania socjalne” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, polegającego na przebudowie i rozbudowie byłego zakładu INCO-VERITAS”.

W ramach projektu wykonano szereg robót budowlanych obejmujących kompleksową modernizację obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu, wykonaniem prac instalacyjnych (elektrycznych i sanitarnych), działania termomodernizacyjne oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Roboty polegały na całkowitej zmianie zagospodarowania przestrzeni istniejącego budynku poprzez wyburzenie istniejących ścian działowych, wykonanie nowych otworów drzwiowych oraz okiennych, likwidacji istniejących klatek schodowych niespełniających aktualnych wymagań dot. ewakuacji, rozbudowie budynku o dwie zewnętrzne klatki schodowe, wykonaniu nowych instalacji: elektrycznej, kanalizacyjnej, c.o. oraz dociepleniu budynku.

Pośrednimi odbiorcami efektów realizacji projektu będą również pozostali mieszkańcy obszaru rewitalizacji wskazanego w obowiązującym Lokalnym Programie Rewitalizacji oraz wszyscy Mieszkańcy gminy Nowogrodziec.

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Jaskrawoczerwony Wiciokrzew   20 listopada 2019r. o 13:19

~Jaskrawoczerwony Wiciokrzew

Postów:

tylko czy takie mieszkania socjalne dostają naprawdę ludzie którzy nie mogą z przyczyn zdrowotnych lub podobnych podjąć pracy czy dostają tez alkoholicy i zwykłe lenie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Błękitnoszary Koleus   20 listopada 2019r. o 15:25

~~Błękitnoszary Koleus

Postów:

Alkoholicy też. Zima idzie, to niehumanitarne żeby ktoś pił na mrozie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Smolisty Buk   20 listopada 2019r. o 18:46

~~Smolisty Buk

Postów:

zazwyczaj krec ...na patologia dostaje takie mieszkania

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kanarkowa Hutujnia   21 listopada 2019r. o 12:41

~~Kanarkowa Hutujnia

Postów:

to prawda...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza